Skocz do zawartości

[216 - iwagumi] Nowa odsłona -mam nadzieję, że mniejsza lipa


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hipciu wpędzaj mnie w kompleksy dalej to będziesz tu jechał na własny koszt,kupisz mi następny baniak i będziesz robił kompletnie za darmo.To taka kara za moje skołatane nerwy. ;)

No dobra,a teraz poważnie-bardzo bardzo mi się podoba Twoje akwa.Według mnie wszystko jest idealnie.Nie lubię neonów,ale to moje "nielubienie" i nie ma tu nic do rzeczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiem Ci że spodziewałem się czegoś dużo lepszego, teraz według mnie wygląda na zaniedbane. Jest jeden wielki pierwszy plan i marna ludwigia na tyle, roślinki w słabiej formie, ale neonki cudo. Najważniejsze żeby się Tobie podobało, ja wyrażam swoje zdanie na ten temat. Jako trawnikowa roślinka ta strzałka czy co to jest pasuje słabo, bynajmniej u Ciebie. Układ kamieni jak i same kamienie bardzo ładne. Tylko pomyśl na prawdę nad roślinami bo jest strasznie słabo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też nie podobają :D Ale na razie nic nie mam. U mnie jest taka dziura zoologiczna, że szok. Niby porządne miasto, zoologów od groma (na 50 tyś mieszkańców mamy chyba ze 12 sklepów). W każdym to samo. Jeżeli chodzi o rośliny to dopiero masakra. Powiem więcej. Na helenki czekam już 3 miesiące...

 

Ogólnie to zamiast tej strzałki miał być eleocharis acicularis. I był przez chwilę,ale wahania bimbrowni + EI to zły pomysł. Miałem spore przeboje z glonami i padła mi większość roślin. Jak gdzieś znajdę jakieś roślinki to kupię i podmienię. Na razie zostawiam to co jest, bo by goły bazalt leżał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie napiszę, że jest pięknie bo nie jest. Ładnie to było na początku, teraz jest kiepsko. Mam nadzieję, że nowy sprzęt jakim jest zastaw CO2 dużo pomoże. Bardzo mało roślin, poza tym roślina z 1. planu kompletnie przesłania dalsze obszary. Masz porządny zestaw CO2 więc teraz porządnie wysprzątaj akwarium, dosadź nowe rośliny (z głową), gaz na maxa i będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale wazelinę tutaj siejecie :roll:

 

Lipa.

 

Lipa

 

i jeszcze raz

 

LIPA!!

 

 

 

Całość ma dobre ułożenie, tego bym nie ruszał. Jednak jak dla mnie więcej kamoli na lewą stronę. Reszta zostaje jak jest.

Zmiana roślin na inne gatunki. Te tutaj nie pasują. Masz za wysoki pierwszy plan. Powinieneś mieć głównie elośka i coś niskiego z przodu akwa. Reszta roślin na tył. Ludwigia do pocięcia na nowe sadzonki. Częściej ją musisz przycinać. Teraz zrobił się z niej trochę krzak.

 

No ale moje zdanie już znasz na ten temat :P. :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ps: Byłbym zapomniał: LIIIPPPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wazelinę tutaj siejecie :roll:

Lipa.

Lipa

i jeszcze raz

LIPA!!

Całość ma dobre ułożenie, tego bym nie ruszał. Jednak jak dla mnie więcej kamoli na lewą stronę. Reszta zostaje jak jest.

Zmiana roślin na inne gatunki. Te tutaj nie pasują. Masz za wysoki pierwszy plan. Powinieneś mieć głównie elośka i coś niskiego z przodu akwa. Reszta roślin na tył. Ludwigia so pocięcia na nowe sadzonki. Częściej ja musisz przycinać. Teraz zrobił się z niej trochę krzak.

No ale moje zdanie już znasz na ten temat :P. :D

ps: Byłbym zapomniał: LIIIPPPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Czy się wygłupiasz czy nie to ja też stwierdzę Liipaaaaa :D Raczej nie nazywałbym tego iwagumi, bo wielkość kamieni nie jest adekwatna do wielkości akwarium. Żeby było iwagumi to powinny sięgać chociaż do połowy szyby... cóż, tyle ode mnie, resztę napisał ahmet, więc nie będę się powtarzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to 216 litrów (profil), które powinno przypominać iwagumi (z założenia autora :P )

 

Z pierwszego posta ;)

 

Żeby było iwagumi to powinny sięgać chociaż do połowy szyby

U mnie jest taka dziura zoologiczna, że szok. Niby porządne miasto, zoologów od groma (na 50 tyś mieszkańców mamy chyba ze 12 sklepów). W każdym to samo. Jeżeli chodzi o rośliny to dopiero masakra. Powiem więcej. Na helenki czekam już 3 miesiące...

 

Wiesz nie mam tak, że w każdym zoologu mają manteny i to takich rozmiarów jakich bym sobie życzył. Wszystkie kamienie zdobywałem dzięki forum. (nawet niektóre jechały do mnie z Holandii :P ) Szukałem większych kamoli. Do tej pory niektóre stoją na innych kamolach, a podłoża mam 10-12cm.

 

Jednak jak dla mnie więcej kamoli na lewą stronę

A skąd? ;)

 

Powinieneś mieć głównie elośka i coś niskiego z przodu akwa. Reszta roślin na tył. Ludwigia do pocięcia na nowe sadzonki. Częściej ją musisz przycinać. Teraz zrobił się z niej trochę krzak.

I miałem. Zamówiłem i co? bimbrownia mi je zjadła (a raczej jej niestabilność + glony) :D A takie krzaki to lubię. Szkoda, że nie widziałeś przed przycinka :D Zresztą tutaj troszkę widać: viewtopic.php?f=49&t=20050

 

Ale wazelinę tutaj siejecie :roll:

A tooo to fakt :D

 

PS. Przypominam na stan dzisiejszy - nadal LIIIPPPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PS. Przypominam na stan dzisiejszy - nadal LIIIPPPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Jak na razie dalej lipa, bo akwa trochę zdziczało. Nie miałem czasu przyciąć. Widać teraz działanie butli. Stałe CO2 to podstawa. W zasadzie po czterech dniach od instalacji butli ludwigia dotknęła lustra wody! Tylko cztery dni od poprzedniego zdjęcia. Teraz mam jej jak valisinerii (chyba po 60-70cm łodygi). Zakupiłem nowe roślinki a mianowicie blyxę i hetranterę. Będzie co robić. Chyba całkowicie wywalę tą sagitarię. Chciałem też wspomnieć o tym, że przy podawaniu Co2 z butli spadło mi ph z 7.8 na 6.5-7 co uważam za niebywały sukces!

 

Z obsady doszły nowe rybcie. Są to apistogramma cacatuoides – pielęgniczka kakadu. Ilość 2+4. A teraz zdjęcia :D

 

post-1911-1368515988985_thumb.jpg

post-1911-13685159890443_thumb.jpg

post-1911-13685159890838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to teraz będą zmiany. Muszę tylko ogarnąć akwa. Tydzień braku czasu zasiał takie spustoszenie, że teraz mam iwagumi. Praktycznie same kamienie zostały. Niebawem dam fotki tej zgrozy...

 

PS. Teraz to dopiero lipa.

Witam e nie lam sie mialem podobna sytuacje,tez brak czasu na co kolwiek zasial spustoszenie i plage glonow,ale pomalu wraca wszycho do normy.Czekam na nowa odslone twojego baniaka!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...