Skocz do zawartości

[216 - iwagumi] Nowa odsłona -mam nadzieję, że mniejsza lipa


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po odhodowaniu jakieś ilości wgłębki obsadziłem kamole z jednej strony (na tyle starczyło). Efekt jak na zdjęciach. Powiem szczerze, że mnie już tak nie rażą jak są obsadzone. Na żywo oczywiście wygląda ciekawiej. Na mchy ciągle czekam, więc i drzewko wegetuje :/

 

post-1911-13685159080903_thumb.jpg

post-1911-13685159081348_thumb.jpg

 

Udało mi się zrobić ostrą fotkę otoskowi... Śpi zamiast pracować - a to leń!

post-1911-1368515908179_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipcio jest oki plątałeś to żyłka czy jak bo teraz te kamole nabrały wyglądu

 

:arrow: Co do Otoska na pewno on śpi na wszystkich fotach coś jest chyba nie tak nie chce krakać zobacz dwie foty pierwsze chyba ze wycinałeś fote drugą z pierwszej :zamieszany:Otoski tak jak z pewnością wiesz są ciężkie co do wprowadzenia do baniola ja miałem kiedyś kilka szt i niestety wszystkie padły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecik spokojnie. Nic mu nie jest. zajada z szyby - nie leży na dnie. Wiem, że fotka robi takie wrażenie. A co do kamoli to obkładałem wgłębką i wykorzystałem siatkę po ziemniakach z netto :D Pociąłem na kwadraty i zszywałem z drugiej strony. Czekać aż przerosną i się podniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś szczery :D Wiesz już próbowałem coś z tym zrobić. O ile grzałkę mogę bez problemu przewalić na boczną ściankę, to z deszczownia jest taka piiiiii, że nie da się (chyba) inaczej odwrócić kolan, by przyszła do tafli wody. Musiał bym pociąć pokrywę, a tego na razie nie chcę. Postaram się ją skrócić i ustawić w poprzek baniaka.

 

Dzięki za słowa krytyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipciu, na razie trochę płasko i nie wiem, czy rotalki rozwiążą sprawę. Dodałbym coś z liśćmi, a nie z listeczkami. No i wgłębka - będziesz musiał jej bardzo pilnować, bo jak odpuścisz, to będziesz musiał wyplątywać ją z glosi i mchów.

Jeśli będziesz w Gdańsku, zapraszam do siebie - dam ci Java i Singapore moss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, kamienie troszkę za małe co do tego akwarium. A szkoda, bo to one miały grać pierwsze skrzypce. Rośliny stopniowo zaczynają je zakrywać. Nadają się do sześćdziesiątki, np. Mojej :D -joke-

 

 

Ale ogólnie akwarium na ogromny plus, i oby tak dalej ; )

 

Pozdrawiam- Diamond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to chyba nie bardzo co niektórzy wiedzą co to jest iwagumi...

dla ludzi co komentują a nie wiedzą

http://www.naacademy.pl/Tutorial---Iwag ... ,0,324.htm

 

 

kamulce mogły by być większe ale to jedyne (no i ten parszywy korzeń) moje jedyne zastrzeżenie - rośliny (trzeci plan) są aż "za"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to chyba nie bardzo co niektórzy wiedzą co to jest iwagumi...

dla ludzi co komentują a nie wiedzą

http://www.naacademy.pl/Tutorial---Iwag ... ,0,324.htm

 

 

kamulce mogły by być większe ale to jedyne (no i ten parszywy korzeń) moje jedyne zastrzeżenie - rośliny (trzeci plan) są aż "za"

Sorry, nie miałem pojęcia (człowiek uczy się całe życie). Ale nadal to nie mój klimat - odpadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze sadzić z tyłu eleocharisa vivapra. Niestety jak na razie czekam i mam zamówione. Może kiedyś się trafi. Atreyu Co do drzewa to planuję właśnie coś takiego jak podawałeś. Na ile mi się uda - czas pokaże. Czekam na mech. Jestem zapisany w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wspomniał wcześniej kamienie główne trochę psują wygląd... Chodzi o ich rozmiar i ułożenie ale to kwestia gustu i upodobań. Ogólnie jak na razie ładnie wygląda, podoba mi się. Wytnij małą szparkę w pokrywie. Naprawdę nic się nie stanie, a za to poprawisz w dużym stopniu cyrkulację wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę uporządkowałem w akwa. Fotki dodam jutro z rana. Teraz dużo bardziej mi się podoba. Grzałkę postawiłem pionowo na bocznej ściance, a deszczownię ograniczyłem do jednej części. Poprawiło to cyrkulację wody jak i samo ciśnienie. Jestem zadowolony. Walczę z glonami :/

 

EDIT:

 

Obiecane fotki ;)

 

Na początek widok ogólny

post-107-13685153836166_thumb.png

 

No i wspomniany glon...

post-1911-1368515915136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest iwagumi. Kamienie są lekko przekrzywione u podstawy(a w sztuce iwagumi to jest zabronione), chyba, że źle widzę :)

 

http://www.woczko.dami-rz.pl/sinice.htm

Chyba niewiele wiesz o iwagumi... http://www.naacademy.pl/Tutorial---Iwag ... ,0,324.htm Poczytaj sobie chociaż poradnik ADA... W którym wyraźnie piszą o ustawieniu kamienia głównego i kamienia pomocniczego.

 

Dzięki za stronkę o sinicach. Już jest nieźle. Zaciemnienie baniaka dobrze wpłynęło na ich obumieranie. Powoli zaczynam świecić. 2x39 po 6h dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...