Skocz do zawartości

[216 - iwagumi] Nowa odsłona -mam nadzieję, że mniejsza lipa


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to nie jest iwagumi. Kamienie są lekko przekrzywione u podstawy(a w sztuce iwagumi to jest zabronione), chyba, że źle widzę :)

 

http://www.woczko.dami-rz.pl/sinice.htm

Chyba niewiele wiesz o iwagumi... http://www.naacademy.pl/Tutorial---Iwag ... ,0,324.htm Poczytaj sobie chociaż poradnik ADA... W którym wyraźnie piszą o ustawieniu kamienia głównego i kamienia pomocniczego.

 

Dzięki za stronkę o sinicach. Już jest nieźle. Zaciemnienie baniaka dobrze wpłynęło na ich obumieranie. Powoli zaczynam świecić. 2x39 po 6h dziennie.

 

chyba masz nie aktualne dane. Mój kumpel(mr garden) zajął 9 miejsce w hannowerze w sztuce iwagumi i od niego to wiem. Praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Faktycznie trochę zaniedbałem temat (kontynuowania wątku, bo akwa ok). Zmobilizuję się trochę ogarnę i pstryknę jakieś fotki. Jeżeli chodzi o nawożenie to obniżyłem dawki ze względu na pojawienie się nitek. Diagnozuję bimbrownią. Postawiłem nawet dwie, ale dopóki nie będę miał butli dopóty będę mniej dawkował.

 

Cały czas mam problem z wysokim ph. Dałem nawet szyszki olchy, ale spadek jest znikomy (o ile w ogóle jest - ph 7.4) N - 10-20ppm, K - 20ppm, P - 2ppm, mikro 0.2ppm. Używam płynnego mikro z akwanawozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że obniżenie NO3 to nie jest rozwiązanie problemów. No chyba, że bimbrownia... Nie zbijaj NO3 niżej bo będzie jeszcze gorzej, ewentualnie PO4 ogranicz. Bimbrownia jest ok ale do małego akwarium, choć dwie z dobrym zacierem myślę, że powinny dać radę (zawsze możesz zrobić bimbrownię z baniek 5-cio litrowych). Wtedy powinno styknąć. Żadne szyszki olchy, korzenie i inne "cuda" nie zbija Ci pH. Weź się porządnie za KH, a CO2 zrobi swoje i pH będziesz mieć idealne.

 

Przy 2ppm P masz za mało NO3 i jeśli tak dłużej pociągniesz (beż odpowiedniego CO2) będzie coraz gorzej. Zmniejsz PO4 i podnieś NO3. I jeśli masz możliwość wymontuj chwilowo 1 świetlówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hahaha :D

 

Tak bardzo nie lubię działu galerii, że nawet o swoim wątku zapomniałem... Zawsze jak chcę zrobić zdjęcie to jest albo tak widno, że zawsze się coś odbija w szybie. Znowu jak już zrobi się ciemno to zapomnę przytrzymać światło. Jak po dłuższym zgaszeniu chcę pstryknąć to neony wyglądają jak sumiki szkliste. Niebawem coś dorzucę - obiecuję...

 

 

 

 

 

 

 

hahaha obiecanki cacanki, a w baniaku legwan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Całkiem poważnie to muszę w końcu zrobić te fotki, bo aparat się wkurzy, że go kupiłem i nie focę ryb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

... Zawsze jak chcę zrobić zdjęcie to jest albo tak widno, że zawsze się coś odbija w szybie. Znowu jak już zrobi się ciemno to zapomnę przytrzymać światło. Jak po dłuższym zgaszeniu chcę pstryknąć to neony wyglądają jak sumiki szkliste...

 

Tak,tak..a słabej baletnicy to nawet majtki w kroku... :D :D :D :D :D

 

 

FOTYYYY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie!

Coś w tym samym stylu planowałem (czarne kamyki, jasna ścieżka) nawet zbiornik taki sam. Ale za bardzo pedantyczny jestem i nie miałem głowy do czyszczenia tej ścieżki;d Nie rozsypuje sie to wszystko po akwarium?

Efekt piękny, coś w podobie to było moje marzenie;d A teraz moje wygląda tak viewtopic.php?f=22&t=20191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "latach" nieobecności i setkach obietnic są nowe fotki mojego baniaka.

 

Na początek powiem co się zmieniło:

- padły eleocharisy

- padła glosia

- wszystko przerósł echinodorus tenelus

- wywaliłem drzewo ( a szkoda, bo było już ładne i całe zaatakowały nitki, nitki+mech= wywal wszystko)

- dokupiłem kamoli od ecika

- dokupiłem butlę z osprzętem - również od edika

- z obsady to doszły kosiarki ( nie pamiętam czy o nich już wspominałem)

- padła połowa otosków

 

A teraz fotki:

-moje ulubione neonki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

- ludwigia

Dołączona grafika

 

- no i nowy aranż:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Większe fotki można obejrzeć tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...