Jump to content

Kamil84

Użytkownik
 • Content count

  848
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Kamil84

 • Rank
  Maniak
 • Birthday 05/07/1984

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.superakwarium.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  pyrlandia
 1. Kamil84

  Oświetlenie-nie za dużo?

  Zawsze możesz pobawić się i zrobić bimber na to akwa spokojnie wystarczy, i na tyle litrów dałbym max jeszcze 6w. I tak już będzie powyżej 0,7 w/l. .
 2. Kamil84

  Oświetlenie-nie za dużo?

  Zdecydowanie łatwiej będzie Ci pomóc jeśli napiszesz ile litrów ma akwarium albo chociaż wymiary, jeśli stosujesz nawozy to jakie i czy posiadasz CO2 albo wspomagasz je EasyCarbo. Prosto tłumacząc: Im więcej światła tym większe potrzeby czyli nawóz plus co2 rosną rośliny, brak rosną glony... .
 3. 11.05.2012 godzina 21:17 w tym czasie przyszła na świat nasza córeczka, dla tych co wiedzą i czekali na rozwój sytuacji mam nadzieję, że ucieszy fakt, iż Mała jest zdrowa i pełna życia. Pozdrawiamy Kamiloos84 i Renata27.
 4. W ramach przypomnienia, nie ma to jak rezerwa .
 5. Kamil84

  [300] Milford Sound

  Napiszę tak jest pięknie, ale wiem, że to nie koniec. Widać dużą fachurę i czas pracy włożony by to wszystko nabrało obecnego kształtu. Osobiście kocham się w zbiornikach z dużą ilością korzeni i mchów ale to naprawdę zrobiło na mnie ogromne wrażeniem, więc oby tak dalej. Pozdrawiam
 6. Kamil84

  200 L - ogólne(roślinne)

  Czyli Espei pomyśl chociaż nad bimbrownią póki nie masz co2 bo będzie Ci ciężko utrzymać te roślinki. Pomysłów na bimbrownie masz sporo na forum. Pozdrawiam.
 7. Kamil84

  Restart Akwarium-Nowa Obsada

  Kolego z tą obsadą to Cię nieco poniosło . Do tego akwarium to jak coś najwyżej harem gupika i 12 neonów oraz otoski w liczbie 6 szt. lub kirysek pigmej lub panda. Pozdrawiam.
 8. Kamil84

  200 L - ogólne(roślinne)

  Akwarium całkiem ładne co do obsady to widzę espei, a nie klinowe . Pozdrawiam.
 9. No właśnie nie mam takiego czegoś, byś musiała przerobić pokrywę albo dokupić świetlówkę t5 którą doczepia się do już istniejącej.
 10. No to muszę Cię zmartwić bo niektóre, z tych roślin nie ma szans przy takim oświetleniu, Musiałabyś dodać minimum jeszcze raz taką jarzeniówkę i wtedy co2, plus jakiś ewentualnie nawóz( makro plus żelazo). W innym wypadku rośliny typu duży heniek mają marne szanse by urosnąć.
 11. To może zacznij od tego by napisać jakie to będzie akwarium(litraż, a nawet lepiej wymiary) jakie oświetlenie (moc) oraz co w nim będzie miało być, chodzi mi o rośliny.
 12. Spokojnie nalej wodę z kranu i daj do niej rośliny jedyne na co musisz zwrócić uwagę to, to by przez minimum dwa tygodnie chodził w nim filtr 24/7 i wtedy najwcześniej możesz wpuścić ryby. A jeśli chodzi o uzdatniacze to pamiętaj, że chemia tak samo jest szkodliwa dla Ciebie jak i w Twoim akwarium, więc lepiej jej unikać. Pozdrawiam i życzę sukcesów, w razie wątpliwości nie należy się bać tylko pytać, zawsze ktoś tu pomoże.
 13. Więc by uniknąć dalszych pytań co i jak z baniakiem napiszę tutaj. Akwarium jest po kapitalnym restarcie teraz nowa wizja będzie coś z połączenia tego http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHQebMq7q3mR1-jcnSgUOmyu1WbHtkmPbiN3SNqxWpTAvzwO_y&t=1 Z tym póki co ilość korzeni potrzebnych do wizji raczej już mam odpowiednią, za mało jak na razie mchu i do tego dodam tylko anubiasa. A co mi wyjdzie przekonacie się na pewno jako pierwsi . Pozdrawiam, życzę sobie i wam cierpliwości .
×