Skocz do zawartości

Ranking najlepszych i najgorszych sklepów akwarystycznych


andreasart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa

Jakiś tam na Kondratowicza, przy poczcie, jak dla mnie ok. (bo często kupuję na zamówienie),ale nieznającym się na rzeczy potrafią wcisnąć brzanki do gupików, czy jak ostatnio 1 danio (za 2,5zł) dzieciakowi, który nie miał akwarium (do słoika), tak trudno było zapytać jakie ma akwarium... Mały wybór sprzętu, korzeni,itp. , ale na zamówienie sprowadzą. Ryby - średni wybór. Ogólnie ceny średnie, czasem do negocjacji.

Ale chyba jako jedyny sklep w Warszawie mają non stop otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa

 

"Kakadu", Dworzec Wileński:

+ Niezły wybór roślin, ryb i innych stworzeń (przynajmniej dla takiego laika jak ja).

+ Zawsze mają żywą i mrożoną karmówkę (ochotka, świerszcze, karaczany, mączniki, drewnojady, etc).

+/- Obsługa: czasem trafi się na ogarniętego pracownika który coś podpowie, innym razem zostaniemy olani, a w najgorszym wypadku trafi nam się jakiś wesoły pan, który nas zirytuje próbując być zabawnym... Nie wiem, może tylko ja nie mam do tego szczęścia.

- Wysokie ceny niektórych artykułów.

- Razem z małym heńkiem przyniosłam ślimaki z którymi walczę do dziś...

 

"Kakadu", Złote Tarasy:

+ Niezły wybór roślin, ryb i innych stworzeń (j/w).

+ Zawsze mają żywą i mrożoną karmówkę (j/w).

- Wysokie ceny niektórych artykułów (j/w).

- W związku z lokalizacją kręci się tam od groma ludu, który wchodzi tylko popatrzeć (czytaj: masa dzieciaków okupująca każde przejście).

- Z powodu dużego ruchu obsługa nie ma zbyt wiele czasu dla klienta : /

 

Duży sklep zoologiczny przy ul. Zamienieckiej, niestety nie pamiętam jego nazwy:

+ Spory wybór gadów (niestety nie wiem czy mają tam ryby), który udało mi się zaobserwować jedynie przez szybę, bo...

- ...bo w progu, nim jeszcze zdążyłam wejść, pracownik zatrzymał mnie i zapytał sztywno czego szukam po czym oznajmił: "Nie ma". Odebrałam wyraźne wrażenie, że mój rozmówca nie bardzo chciał abym wchodziła do sklepu, więc sobie darowałam. Może miał zły dzień, a może to ja powiedziałam coś nie tak.

W każdym razie więcej tam nie pójdę.

 

Zielonka (okolice W-wy)

 

Mały sklep zoologiczno-wędkarski "Pupil" przy ul. Wolności:

+ Możliwość sprowadzenia dowolnych rzeczy (od sprzętu, akwariów, terrariów i zwierząt po karmówkę, np. świerszcze).

+ Niskie ceny.

+ Właściciel, który zanim sprzeda towar o wszystko dopyta (np. zamiast wciskać mi wiadro gupików zasugerował na początek harem 1+3).

- Sklep jest mały i posiada bardzo skromny wybór ryb i innych stworzeń.

- Kompletny brak roślin na miejscu.

 

W najbliższym czasie planuję odwiedzić sklep Iquitos. Zainteresowało mnie kilka rzeczy z ich oferty na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków:

 

Rotala - sklep internetowy i stacjonarny, robiłem bardzo duże zakupy i jestem mega zadowolony. Sprowadzili mi wszystko co sobie zażyczyłem, nawet produkty poza ofertą sklepu, co prawda trochę sobie poczekałem, ale to z winy dostawcy i hurtowni, dostałem za to drobne gratisy więc jestem zadowolony. Kontakt ze sklepem i jakość obsługi pierwsza klasa. Nie miałem zbytnio czasu by się przyglądać, ale w zbiornikach brak przerybienia, wszystkie ryby zdrowe - szok. Baniak na oko +1000l z dorosłymi skalarami, w mniejszych palety, różne pielęgnice, ramirezy EB, na zamówienie co chcecie w tym L-ki. Szczena opada.

 

Przyznam, że po takim opisie bardzo chętnie bym odwiedziła będąc kiedyś w Krakowie :shock:

 

Na pierwszy ogień _

Łódź

Kakadu,Manufaktura

 

+ jak na sieciówkę- duży wybór ryb, akceptowalne warunki w akwariach- czasem nawet trafi sie jakaś roślinka :roll: , karasie trzymane w dużych akwariach 400l i więcej

 

+ nie narzucająca się obsługa, poziom wiedzy..hmm, zróżnicowany

 

+ przyzwoity wybór roślin, rośliny (oprócz kryptokoryny, która jest w stanie agonalnym a kosztuje ponad 40 zł ( ??? ) ) zdrowe i ładne

 

- główny- ceny. Zatrważające. Rośliny- przedział 15- 60 zł, korzenie drogie aż do bólu, ryby- ceny czasem dwukrotnie wyższe niż w innych sklepach

 

- ogólnie kondycja ryb niezła, ale w wielu akwariach po kilka zdechłych osobników danego gatunku pływa.

 

Podsumowując- fajnie, żeby sobie popatrzeć , podumać, co by się chciało do swojego akwarium- ale na zakupy- gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym wyrazić opinię na temat sklepu "roslinyakwariowe.pl"

 

Złożyłem w ich sklepie zamówienie na 4 rzeczy. Były to: filtr kaskada, belka oświetleniowa, grzałka i termometr.

 

Jeszcze przed wysyłką dwukrotnie pisałem do nich w sprawie zamiany jednej rzeczy z zamówienia na inną. Na żadnego maila nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Mogli napisać cokolwiek, albo że już nie można (chociaż według ich wytycznych na stronie do momentu wysyłki istnieje możliwość zmiany w zamówieniu), albo OK robimy zamianę, albo wymyślić coś innego.

 

Jedziemy dalej. Dzisiaj odbieram paczkę, patrząc na nią trochę się zmarszczyłem, bo wszystkie rzeczy zapakowane w kartonik, a sama belka położona na tym kartoniku i całość owinięta folią. Belka jest dłuższa niż ten kartonik z pozostałymi rzeczami, i już mnie to zmartwiło, bo mogło się coś uszkodzić. Po otwarciu okazało się, że miałem dobre obawy. Sama belka jest OK (na szczęście, o ile można tak to nazwać), ale uchwyty które przychodzą na szybę całe połamane.

 

Następnie zaczynam się dobierać do kartonika z pozostałymi rzeczami. Biorę grzałkę no niby ok nie ma się do czego przyczepić. Po niej rozpakowuję filtr, i tutaj znowu wkurw***** mnie bierze. Filtr jakiś zmasakrowany, cały uwalony, górne wieko całe jakieś porysowane jak by ktoś tarł je po ziemi z piachem. Mało estetycznie to wygląda, bo filtr jest przeźroczysty.

 

Pozostaje termometr, więc szukam go po kartonie. Na stronie tak ładnie wygląda zapakowany w blister, ale nigdzie nie widzę. Nagle w ręce wpada mi jakaś kulka z gazety obklejona taśmą klejącą. Powoli rozcinam całość, i wypada termometr, tylko szkoda że nie taki jak zamawiałem czyli firmy SERA. Termometr zapakowany jak napisałem wyżej, jakiś totalnie tani chiński produkt, jeszcze z nadrukowanym adresem strony www, i na bank nie jest to termometr firmy SERA. Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami, na różnych forach, i wszyscy potwierdzili, że jak kupowali to był w blistrze, oryginalnie zapakowany, beż żadnych reklam stron www na nim.

 

Zawsze myślałem że ten sklep jest raczej na wysokim poziomie, ale się okazało inaczej. Robię dużo zakupów na allegro od dobrych kilku lat i od różnych nieznanych mi ludzi, i takiego czegoś jeszcze nie nie widziałem. Tym razem mnie coś podkusiło, żeby zamówić coś poza allegro, i to był błąd.

 

Moja ocena 2+/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo jak przed wysyłką, czyli zero kontaktu. Napisałem maila, ale cisza w polu.

 

Tak ogólnie nic z tym więcej nie będę robił, bo po co mam się denerwować więcej, i nie będę się do ich poziomu poniżał.

 

Uchwyty pokleiłem, bo na szczęście były tak pęknięte że udało się coś z tym zrobić, i wyszło mi to całkiem fajnie.

 

Jednym słowem, już nigdy zakupy w rośliny akwariowe, choćby to był ostatni sklep w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa

Dzikus Zoo, ul. Radzymińska 153

 

Zatkało mnie gdy obejrzałam cały sklep.

+ Ogromny wybór ryb i sprzętu.

+ Bardzo miła i pomocna obsługa, która jest w stanie sensownie doradzić (:

+ Ryby trzymane w godnych warunkach.

+ Ceny normalne i adekwatne do jakości towaru.

- Tak mi się tam spodobało, że wyszłam ze sklepu o parę stówek lżejsza...

 

Chyba czas pożegnać się z robieniem zakupów w Kakadu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdynia:

 

Zookarina (Dąbrowa, Pogórze, Rumia, Matarnia, Kcyńska) - pomorska, największa sieć sklepów zoologicznych. Podobno pierwszy market zoologiczny w Polsce. Zazwyczaj tam kupuję rybki i tam kupiłem pierwsze rośliny do akwarium. Jak przychodzisz i wiesz co chcesz to nie ma problemów. Ogólnie duży wybór i czasami promocje. Ceny wysokie, ale bez przesady. Wychodzi tak samo jak zakup z Allegro + wysyłka. Rośliny od 10 - 17zł, ale wg zasady poniedziałek -10%, wtorek -20% i tak aż do czwartku i 40% chyba, więc można nabyć fajne krzaki za 7-8zł. Nie prowadzą sprzedaży Aquaela poza lampkami.

...

 

Żako (Kartuska 12) - mały sklep, ale dużo towaru. Ceny różne. Część produktów tania, a część wręcz za droga, ale są liczne promocje. Opłaca się tam kupować całe akwaria, bo niedrogie i firmowe. Mają Diversa i Brillux co rzadko da się kupić od ręki. Ryby w tym sklepie wyglądają najzdrowiej.

 

Gdańsk:

 

Okaz (Wita Stwosza) - duży sklep w hali. Mają tam praktycznie wszystko wielu marek i bardzo duży wybór ryb. Nawet płaszczki i inne giganty. Zdecydowanie najniższe ceny. Bałagan okrutny, ale to nie "perfekcyjna Pani domu". :) Tanie podłoża. 30kg żwiru to ok. 30zł. Rośliny w dużych kępach, tanie.

 

Zoolandia (Osowa) - duży wybór, ale drogo i to bardzo. Byle mała rybka typu gupik 7zł. Rośłiny po ok. 18zł, ale ładnie zachowane, oświetlone. Ogólnie dużo mają wszystkiego, ale najdroższe.

 

Wejherowo:

 

Tygrys Zoo - dojazd fatalny, bo daleko i nawet asfaltu nie ma już, ale warto się wybrać. Zamawiałem przez internet, ale odebrałem osobiście. Ceny mają świetne. Markowy kubełek można kupić za niecałe 200zł. Rybki można kupować ławicami, wtedy dużo taniej. I trzeba przyznać, że u nich neon czerwony to naprawdę jest zaj... czerwony.

...

Warszawa:

 

Diskus Zoo - coś porównywalnego z pomorskim ZooKarina. Dobre ceny na ryby, ale sprzęt w takich jak wszędzie. Spory wybór. ...

 

ZooLight - chyba największy wybór oświetlenia na rynku. Kupowałem tam oświetlenie i choć okazało się fabrycznie wadliwe to zachowali się bardzo dobrze wysyłając nowe, a starego odsyłać nie musiałem. Ceny umiarkowane, ale mają co się chce.

...

 

Czytał kolega regulamin?-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zoologiczny w Agorze w Bytomiu. Zerowa wiedza sprzedających, a po wejściu do sklepu od razu chcą doradzać i dzisiaj pewnej parze tak doradzili że do 25 litrowe akwarium zakupili mieczyka, welonkę i jedną brzankę sumatrzańską. Farbowany żwirek i skałkę wapienną. Pewnie jeszcze dzisiaj ryby wylądują w akwarium którego dojrzewać będzie ok 15. minut za pomocą cudownego uzdatniacza polecanego przez sprzedawcę. Rozumiem że każdy może kupić co chcę, ale ta para pytała się czy te ryby się nadają :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Poznań

Dobry sklep (działający już jakieś 20 lat) jest na ul. Małeckiego na Łazarzu. Mają tam dużą wiedzę, a wybór i ceny ryb nienajgorsze (na poziomie Dąbrowskiego).

 

Najlepszy sklep w naszym rejonie to oczywiście Bajcik w Przeźmierowe, ale im także zdarzyła się mała wpadka(kiedyś mieli roślinę doniczkową jako wodną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

dla osób zainteresowanych posiadam darmową kartę rabatową do sieci sklepów Zoo Centrum. (http:Regulamin.)

Pokazujesz kartę przy kasie i 6% wydanych pieniędzy wraca na konto. (jak co to na priv)

 

i tak przy okazji.. kupiłem u gościa w poznaniu na os bohaterów dwie pielęgnice zebry, sprzedawca twierdzi że to para ale coś mi się nie wydaje. Miałem od niego też dwa pyszczaki (niby parka red red) co się okazało był to jakiś mega mix i w dodatku dwa samce. Poniżej link do filmiku, jak się uda to proszę o rozpoznanie płci zeberek.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4xqW7bEO ... e=youtu.be

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warszawa

 

"Kakadu", Dworzec Wileński:

+ Niezły wybór roślin, ryb i innych stworzeń (przynajmniej dla takiego laika jak ja).

+ Zawsze mają żywą i mrożoną karmówkę (ochotka, świerszcze, karaczany, mączniki, drewnojady, etc).

+/- Obsługa: czasem trafi się na ogarniętego pracownika który coś podpowie, innym razem zostaniemy olani, a w najgorszym wypadku trafi nam się jakiś wesoły pan, który nas zirytuje próbując być zabawnym... Nie wiem, może tylko ja nie mam do tego szczęścia.

- Wysokie ceny niektórych artykułów.

- Razem z małym heńkiem przyniosłam ślimaki z którymi walczę do dziś...

(...)

No i przechwaliłam.

 

Wczoraj wieczorem byłam tam z zamiarem kupna paru roślin. Ku mojemu zaskoczeniu, wszystko było w stanie agonalnym, zbrązowiałe, obrośnięte glonami wszelkiej maści.

Sam sprzedawca odradzał mi zakupy... Swoją drogą nie wiedział nawet, że świetlówki mają różne barwy :roll:

 

Chyba pora wybrać się znów do Diskusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...