Jump to content

qbuh

Użytkownik
 • Content count

  207
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About qbuh

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 11/03/1973
 1. Dzień dobry, jakoś nie mam weny - potrzebuję czegoś na dno, nieduże max ok 10 cm. Akwa ok 360 w tym wody 260l wym. ok. 120 x 60 x 50 - 30 letnia samoróba obsada Grubowarg zielony x1, Brzanka Denisona x 7 Myślałem o przylgach ale mam korzenie, a one podobno nie bardzo... Pomożecie? Z góry sękju
 2. A może po polsku... 2 beczki 30l mi wejdą, do tego pompa 3500 l na godzinę, ale czy to starczy. W beczki dałbym jakąś ceramikę, biobale lub pocięty peszel oraz gąbki. Jestem zwolennikiem małych obsad, planuję stado skośnopręgich do 20 szt. i do tego jakieś zbrojniki i jednego skalara którego posiadam w 340 litrach. Wymiary 145x125x80cm
 3. Propozycje jak w temacie, może jakiś kubeł??? Czy najoptymalniejszy jest sump - nie bardzo mam na niego miejsce. Do oczka sam zrobiłem ciśnieniowy z 3 beczek 60l i pompy, czy iść w tym kierunku do akwa.
 4. qbuh

  pokarm mrożony- wielkości ochotki...

  Larwy komara są podobnej wielkości.
 5. qbuh

  Glonojady ikra POMOCY !!!

  Ja miałem problem z oddaniem za darmo, w końcu zawiozłem do sklepu dosłownie wcisnąłem babce za darmo i zanim zdążyła zaprotestować wyszedłem, dlatego lepiej się za wczasu zastanowić niż potem zostać z żywym problemem.
 6. qbuh

  Mieczyk

  Mieczyki nie wychowują młodych, jak by mogła to by bardzo chetnie je zjadła. Moim zdaniem masz za małe akwarium bez odpowiednich miejsc gdzie młode mogą się schować.
 7. qbuh

  Glonojady ikra POMOCY !!!

  Najpierw się dobrze zastanów co zrobisz z młodymi jak zaczną rosnąć. A wież mi że jest to problem.
 8. qbuh

  Bojca wspaniała czy jest agresywna?

  Może się czepiam ale co to za ryba BoJCa wspaniała. Chyba nie ma takiej. rainbow - Nie spamuj.
 9. qbuh

  Bojownik w akwarium

  To "trochę" to była oczywiście ironia... Zbrojnik w takim akwa zawsze będzie jeszcze mały. A ja uważam że ze wzgl. estetycznych razbory nie pasują do neonów (inny kontynent), ale to nie mnie się to akwa ma podobać. Poza tym pytanie było o ilość, a nie jakość.
 10. qbuh

  Bojownik w akwarium

  Jak ten glonojad to zbrojnik niebieski to 72 l trochę mało dla niego. Dla reszty wielkość akwa jest optymalna, tak sądzę.
 11. qbuh

  Pokarmy przygodne

  Wszelkie jaskrawo ubarwione robactwo jest trujące.Sławek to nie jest tak do końca, wiele gatunków owadów "podrabia" swoim wyglądem toksycznych kuzynów w celach obronnych. Ale oczywiście twój zamysł jest prawidłowy - jeżeli nie ma pewności należy unikać jaskrawo owady i ich larwy ubarwione bo z dużym prawdopodobieństwem są toksyczne dla ryb.
 12. qbuh

  Żywe rybki jako pokarm.

  jest taka-Nie różni się niczym.Tu się nie zgodzę. Różni się... ceną zakupu
 13. qbuh

  Pytanie o pokarm

  Wodzeń, ochotkę i mrożony szpinak
 14. qbuh

  neonki

  Rureczniki to bardzo pożywny pokarm i ryby szybko na nim rosną, ale uważaj aby nie przetłuścić ryb. Rureczniki max 1-2 razy w tygodniu
 15. qbuh

  Inne mięso dla paletek

  Lepiej podaruj sobie mięso, w obecnych czasach dostępny pokarm dla ryb jest wystarczająco urozmaicony.
×