Jump to content

grzegorz_kk

Użytkownik
 • Content count

  122
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

grzegorz_kk last won the day on November 12 2016

grzegorz_kk had the most liked content!

Community Reputation

2

About grzegorz_kk

 • Rank
  Gawędziarz

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Gdynia
 1. grzegorz_kk

  [17,5l] WoodStone Riverside

  Będę miał więcej czasu, to wezmę dwa szkła, tę samą wodę i udowodnię w końcu ostatecznie, że nie ma różnicy czy to piasek czy żwirek. Mało tego, wiele z popularnych roślin w naturze rośnie w piachu i mule. Jak na ironię, szczególnie te z okazałym systemem korzeniowym. Play ma całkowitą rację - herezje!
 2. grzegorz_kk

  biurko pod 240l. wytrzyma

  Identyczne biurko ma mój znajomy i pomagałem mu je skręcać. Ja bym się bał o nie oprzeć, a co dopiero stawiać 250kg. Jest bardzo lekkie, nie ma z tyłu pleców i jest łączone małymi drewnianymi kołkami... Jak nie masz ubezpieczonego mieszkania, to nie stawiaj na tym. Porządna szafka to ok. 120zł i masz spokój.
 3. grzegorz_kk

  [45L] Azja

  Mi się Twoje akwaria zawsze podobają ze względu na prostotę. Nie bawisz się w sadzenie zielonego od linijki, tylko tak naturalnie jak leci i ma to swój klimat. A najzabawniejsze, że Twoje akwaria są totalnym przeciwieństwem widocznego w tle pomieszczenia, które jest istnym zwierzyńcem i ja bym tam oka nie zmrużył. W tym zbiorniku super wyglądałaby pistia z długi korzeniami. Byłby klimat.
 4. grzegorz_kk

  Morski raj. 45L

  Robisz takie aranżacje na zamówienie? Jaka jest wówczas cena usługi? Czy można potem liczyć na pomoc w serwisowaniu? Bardzo chętnie przyjmę szczepki ukwiałów. Brakuje tylko amfipriona w środku.
 5. grzegorz_kk

  [600l] Malawi -eksmisja z 200l

  Zawsze zazdrościłem ludziom, którzy w pracy zastanawiają się jak wypełnić nadmiar czasu. Temat jest dla mnie jednocześnie fajny, absurdalny, niepojęty i fascynujący. Każdy kogo znam nie ma w pracy czasu spokojnie usiąść na chwilę lub zjeść coś porządniejszego, niż drożdżówka, a tu proszę... Mimo to akwaria w firmach zazwyczaj bardzo ładnie się prezentują i najlepiej wyglądają właśnie malawi, tanganika lub morskie. Roślinne czy BW w takich miejscach nie robią wrażenia, więc Twoje trafia w mój gust. Ja bym jedynie dał granat z tyłu.
 6. grzegorz_kk

  Znalezione w Internecie...

  Być może ktoś to na forum już gdzieś wrzucił, ale z uwagi na to, że pod filmem jest data z tego roku, to wklejam. Bardzo fajny dokument inspirujący do stworzenia akwarium na wzór prawdziwej natury, a nie wg "trzech planów".
 7. grzegorz_kk

  Gupik pływający bokiem

  A czy rybki nie mają lekkiej "przyduchy" ? Ja zauważyłem u siebie, że gupiki są wrażliwe na brak tlenu. Przy skręconym do minimum filtrze, bez napowietrzania i z ledwie widocznym ruchem tafli wody trzymają się przy samej powierzchni, czyli tam, gdzie więcej tlenu. Po ustawieniu filtra tak, aby ruszał mocniej taflą, po jakimś czasie zaczynają pływać po całym zbiorniku. Jest ich dużo jak na tę wielkość akwarium, więc to całkiem możliwa teoria.
 8. Gamerin, czy Ty czytałeś w ogóle mój post? Temperatura była 25,5 st cały czas, ale po sugestii jednego z użytkowników zmniejszyłem do 23 st, żeby zobaczyć czy to coś pomoże. Dlaczego za często podmieniam wodę? Konsultowałem to i nikt nie ma przeciwwskazań co do tego. Co 2-3 dni wymienia się ok. 5% wody w obiegu, a taka ilość na pewno nie jest problemem. To tygodniowo 15-20%, ale z uwagi, że nie jednorazowo, to nie jest tak odczuwalne. Dlaczego tak robię? Bo akwarium często zostaje bez opieki na 2 tygodnie. Doradzono mi, żeby po powrocie nie robić gwałtownych dużych podmian, tylko wymieniać po trochu. Sprawdza się to idealnie, bo oprócz tej ryby żadna mi nie chorowała. Ryba wczoraj padła.
 9. Ta doszła najpóźniej. To akwarium było zalane w listopadzie. W grudniu pierwszy gupik wpuszczony. A ta tuż przed świętami. Próbowałem robić zdjęcie, ale siedzi w krzakach i nic nie widać. Mam ją odłowić w coś? Wtedy mogę zrobić zdjęcie. Rozumiem, że nie ryzykować póki co z oddawaniem tego narybku, żeby komuś nie nawlec choroby? EDIT Proszę, zdjęcia:
 10. Akwarium 33L. (43x27x30), temp. 23 st. Było 25st. Gęsto zarośnięte. Filtracja Pat Mini. Podmiany: 5% co 2 dni lub 35% co tydzień, kranówka. Woda twarda / średnio-twarda. Poziomy badane w laboratorium, bo noszę próbkę wody po drodze i nie robię sam testów. Wszystkie w normie. Azot praktycznie zawsze zero. CO2 nie podłączam. Nawożenia obecnie brak od dłuższego czasu. Podłoże ziemia i drobny piasek, żwirek. Obsada: 2 dorosłe gupiki (1+1) 3 szt narybku (reszta narybku w osobnym od początku) Samica gupika ma rany na ciele. Tak, jakby pękała i rozpadała się dosłownie. Od dwóch dni w ogóle się nie rusza. Wisi przy tafli. Odkąd jest w akwarium była bardziej niemrawa od innych ryb. Oddzielałem ją i to samo. Nawet bez drugiego lokatora też się nie rusza prawie. Pewnie trafiłem chorą. Jest szansa leczyć? Ostatnio urodziła kilkanaście gupików. Same martwe. Wcześniej 5 sztuk żywych. Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.
 11. grzegorz_kk

  [25]Krewetkarium by Wojtu$

  Ja nie pojmuję jak Wy te mchy trzymacie w ryzach. Ile razy miałem, to zawsze lata po całym akwarium, rwie się jak tylko coś chcę poprawić. Nie dla mnie taka zabawa. Wywaliłem wszystko.
 12. grzegorz_kk

  wymiana podłoża

  A znajdź te 100:) Tak to w piasek ja tez potrafię nawtykać roślin, ani to ładne ani co. Tak rosną ale pobieraj składniki odżywcze z wody a nie przez system korzeniowy. Czytaj uważnie co pisze. Nie napisałem że będą gnić tylko gorzej rosnąć. To powiedz mi gdzie będzie lepiej rosła roślinka, w piasku czy w żyznym podłożu? A piasku nie polecam jak pełne podłoże, to jest moje zdanie, ale taki gimbus tego nie zrozumie najwyraźniej. P.S. napisałem na przykład ADA, nie rozumiesz co to znaczy "np."? Padłem po prostu czytając to... Misiu drogi, kolorowy, zacznijmy od tego, że jeśli chcesz kogoś nazywać "gimbusem" i kwestionować jego umiejętność czytania ze zrozumieniem, to najpierw naucz się poprawnie pisać. Nie wiem czy skończyłeś szkołę, ale jeśli tak, to nie była najwyższych lotów. Zaznaczę też, że ludzie powyżej 18 roku życia, zazwyczaj w ogóle nie znają takiego określenia jak "gimbus". Dlaczego ja mam pobierać składniki odżywcze z wody? Jestem przecież człowiekiem. Systemu korzeniowego też nie mam. Nie mam zamiaru, ani ochoty z Tobą dyskutować. Mam nadzieję, że moderacja Cię odpowiednio nagrodzi za Twój post.
 13. grzegorz_kk

  wymiana podłoża

  Proszę bardzo. Zamieszczam moje zdjęcia. Ot drugiemu się udało, co? A teraz Ty mi pokaż te zgniłe rośliny. Jeśli tylko zechcę znajdę Ci zaraz 100 zdjęć akwariów na piasku w internecie lub tu na forum. Tak tylko Ci wspomnę, że w naturze większość tych roślin akwariowych rośnie w piasku. Polecam powrót na lekcje biologii, gdzie wyjaśnią Ci, że dla korzeni piasek nie jest żadną przeszkodą. Mieszasz ludziom w głowach nie mając o czymś pojęcia. PS. A jak piasek będzie miał logo ADA to już się nada?
 14. grzegorz_kk

  [200l] Roślinne-aktualne zdjecie 1 i 2 strona

  O kurde, myślałem, że masz orkę w akwarium. Korzeń jest świetny, ale do zbiornika ponad 500L. Bez korzenia jest zdecydowanie lepiej, ale paradoksalnie to na ostatnim zdjęciu zbiornik wydaje się mniejszy.
 15. grzegorz_kk

  wymiana podłoża

  Nic Ci nie zgnije. Co to są za legendy? Ja w piasku wszystko trzymałem i nie było żadnej różnicy. Na dodatek w piasku lepiej się trzymają łodygi. Zobacz ile ładnych zbiorników jest na piachu. To tylko kwestia gustu, co Ci się podoba. Ewentualnie ryb, bo niektóre kopią. Piasek opadnie pod żwir, więc bez sensu mieszać. Wyjdzie to co jest teraz. Weź odmulaczem wyciągnij żwir. Zassie go do miski i potem wsyp piach.
×