Jump to content

a1212

Użytkownik
 • Content count

  253
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About a1212

 • Rank
  Dyskutant
 1. Brawo widzę, że się udało. Bardzo pozytywnie to wygląda i powiem, że podoba mi się to dno choć nie wiem co to dokładnie jest
 2. Dobra te wszystkie wyżej argumenty rozumiem itd... chodziło mnie o to, odnosząc się do tematu; pomijając rzeczy typu: sadyzm, męczenie ryb bo chodzi mnie tylko o fakty lub informacje, bo wychodzi na to że duża ryba rośnie do swoich maksymalnych rozmiarów w małym akwarium przy dobrej wodzie i nie karłowacieje jak wynika z tego tematu to może ktoś przy okazji zaobserwował jak się to jej "rośniecie" ma do długości życia i rozmnażania.
 3. Nie każdy ma warunki by postawić w domu/mieszkaniu akwarium 1200 litrów. Wracając dalej do tematu poza rozmnażaniem jeszcze taka jedna rzecz jak to się ma że ryba nie skarłowacieje urośnie duża w małym akwarium, ale czy to np. nie będzie przekładać się na długość jej życia?
 4. Ciekawy temat a ludzie albo już wszytko wiedzą albo boją się pytać i dyskutować to ja dalej troszkę "po marudzę" może lekko odejdę od tematu ale... Pomijając męczenie zwierząt bo to jest ważne i oczywiste, idąc w tą stronę że przy odpowiednich warunkach duże ryby urosną w małym akwarium czy sprawdzone jest to jak takie "złe warunki" wpłyną na inne cechy życiowe rybek poza rośnięciem np. mam na myśli rozmnażanie.
 5. Przeczytałem to wszytko ładnie pięknie ale mam jedno proste pytanie, które pomogło by rozjaśnić moje myśli. W akwarium 60x30x50h czyli 90 litrów przy dobrych parametrach wody odpowiednim karmieniu np. skalar dorasta do swoich odpowiednich rozmiarów? Pomijając "sadyzm" duża ryba może osiągać swoje wymiary w małym akwarium? I czy to dotyczy każdej rybki czy wybranych gatunków?
 6. a1212

  pierwszy problem w pierwszym akwarium

  Łupki daje się do ryb z jezior afrykańskich np. Malawi lub Tanganika, więc uważam je za zbędne. No i prawdę mówiąc połączenie danio i neonków to średni pomysł jak dla mnie osobiście.
 7. a1212

  pierwszy problem w pierwszym akwarium

  Wydaje mi się, że albo parametry wody będą odmienne od wymagań rybek, albo zostały wpuszczone zbyt szybko do niedojrzałego akwarium. Tak więc co można zrobić: - usunąć z akwarium zamek, muszelkę i może kamienie (Tutaj dokładnie przydało by się wiedzieć co to za kamienie i jak wpływają na wodę.) - temperaturę ustawić na niższą - podmienić 10-20% wody Polecam przeczytać: obieg-azotu-w-akwarium-t11573.html Znajduje się tam dużo odpowiedzi na twoje pytania oraz przydatnych informacji.
 8. a1212

  pierwszy problem w pierwszym akwarium

  Trzeba zrobić test, ewentualnie zobaczyć na stronie wodociągów lub dzwonić do nich i zapytać. (O ile nie masz własnej studni )
 9. a1212

  pierwszy problem w pierwszym akwarium

  Wydaje mi się, że troszkę za krótko... powinno ok. miesiąca. Myślę, że powina być troszkę niższa tak do 24 stopni. Kamienie, zamek i muszla mogą źle wpływać na wodę. Podaj parametry PH i GH. To jest bardzo ważne.
 10. Dobra jakie to akwarium jest lub będzie? Bo różnica między 240, a 300 litrów to 60 litrów. Najlepiej podać wymiary po 10 cm długości czy wysokości może być dość istotne. Następnie parametry wody PH i GH. dopiero wtedy obsada. PS. W Malawi, żyje ponad 500 gatunków rybek i to jest mało?
 11. a1212

  pierwszy problem w pierwszym akwarium

  Podaj więcej informacji o akwarium: -wymiary zbiornika -okres jego funkcjonowania przed wpuszczeniem rybek -parametry wody PH i GH -ilość rybek -oświetlenie moc i ile czasu jest włączone -filtracja jaki filtr i ile godzin na dobę włączony -jaka temperatura wody -roślinność i podłoże oraz inne ozdoby w zbiorniku -stosowana chemia
 12. a1212

  Obsada 90 L

  Złe podejście... Najpierw testy, ewentualnie strona wodociągów lub telefon do nich i informacje na temat wody dopiero później wybieranie rybek.
 13. a1212

  Akwarium 240 - co i jak ?

  Właściwie ma to być akwarium roślinne czy biotopowe? Jeśli roślinne to warto poczytać: moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html przeczytaj-akwarium-roslinne-twoj-niezbednik-faq-t11056.html Jeśli biotop to jaki? Bo może się okazać, że np. CO2 lub dodatkowe oświetlenie będzie zbędne.
 14. a1212

  Nieład w akwarium

  Lepiej nie. Szkoda męczyć zwierzęta. (Nawet gryzonia ) Twoje akwarium jest zbyt małe dla glonojadów, molinezji i danio. Podaj: -wymiary zbiornika -okres jego funkcjonowania - parametry wody PH i GH Przeczytaj: rybia-ospa-kompendium-wiedzy-t17129.html
 15. a1212

  Obsada 90 L

  Podaj też wymiary akwarium długość, szerokość i wysokość, bo 90 litrów to raczej jakieś nietypowe akwarium.
×