Skocz do zawartości

[200 l] Roślinniak


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś próbowałem zgadywać płcie ale nic z tego nie wychodziło o_O

 

czytałem dużo, oglądałem zdjęcia, żywe sztuki, pary wszystko a i tak zawsze było odstępstwa ;/

dlatego też pisałem że dla mnie to niemożliwe.

ale jakbym miał strzelać to najbardziej pewny bym był pierwszej ryby ze chłop i ostatniej że baba ale tak jak mówię wg mnie loteria dlatego nie ma co się jarać że coś z tego wyjdzie -> jak się spikną to będą

 

u ludzi tak samo czasem dwa samce też w zgodzie żyją tylko dzieci z tego nie ma ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie pierwsze to 95% samce. Ostatni osobnik ma kilka cech charakterystycznych dla samic i dla mnie ostatnia ryba to na 60% samica. Jeżeli za miesiąc nie złożą ikry to raczej w ogóle już nie złożą.

Aha tak ogólnie to teraz wszyscy sie zastanawiamy nad płcią skalarów shaniqi, ze mnie się śmiejecie że ja taki specjalista, a czemu ja jako pierwszy zauważyłem że to troche dziwne ze jeszcze sie u niej nie dobrały w pary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ja jako pierwszy zauważyłem że to troche dziwne ze jeszcze sie u niej nie dobrały w pary?

Racja, powód do dumy jak diabli. :o Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego, będą miały warunki to się dobiorą. Nie widzę w tym nic podejrzanego :roll: No, ale tłumacz to sobie jak chcesz.

 

1,3i 4 moim zdaniem moga by to samce 2 słabo widać ma mocno wysuniety pyszczek 5 to może być samice Nie mówię ze się nie mylę ale jak napisałem zdjęcia to tylko zdjęcia Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ....??

Ja bym obstawiał 1, 4 i 5 samce. Reszta trudno wyrokować, nie wiem shadow czy pamiętasz u mnie akary pomarańczowopłetwe. Też wszystko wskazywało na to, że mam parę, aż tu nagle z płaskiej głowy samice zaczął się tworzyć guz tłuszczowy a płetwy odbytowe ewoluowały. Myślę że na pewno para z tych ryb będzie, ale ciężko będzie się im dobrać bo jak dobrze pamiętam to ty shaniqa nie masz w akwarium nic co by ułatwiało rybkom tarło, a grzałka, filtr czy szyba to ostateczność u tych ryb i bym powiedział, że desperacki krok do rozmnożenia gatunku. Ja bym na Twoim miejscu posadził jakąś żabienicę Blehera albo włożył jakiś gładziutki łupek oparty pod skosem o podłoże i szybę boczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% ze to ze się nie dobrały w pary o niczym nie świadczy ... Ja mam grupę 6 skalarów w swoim zbiorniku i są już tam prawie rok . Do tej pory tylko 2 sztuki swoim zachowaniem pozwalają podejrzewać ze się dobierają..... Ale ikry póki co brak. Kirysek ja myślę ze jeśli będzie miało dojść do tarła to ryby sobie i tak poradzą ,jak mają złożyć ikrę to ją złożą czy to na szybie czy na grzałce dadzą sobie radę . W moim akwarium 250l dobrana para za każdym razem składała ikrę w innym miejscu z uwzględnieniem wszystkiego co było w zbiorniku .... Zależy co im w danej chwili przypasowało .Moim zdaniem trzeba cierpliwie czekać i to wszystko...Skalary hodowlane (mieszańce) nie są trudne do rozmnożenia wystarczy troszkę spokoju i miejsca no i oczywiście para ryb.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj założyłem za akwarium bordowe prześcieradło i ci powiem, że nice :D chyba po restarcie pomyślę nad pomarańczowym i podświetleniem w dolnym rogu, coś jak zachód słońca ;p

dobry pomysl :) a pomarszczyles je czy jak ? zastanawiam się nad bordowym albo czarnym tlem ...pomaranczowe gdzies widziałam ze skalarami i wyglądało bosko ;) a jak ci się akwa podoba ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee, gładki. A akwarium mi się nie podoba :P Bo ja wybredny jestem, masz za słabe światło i podejrzewam, że przez to też zdjecia wychodzą ciemne i niewyraźne... zainwestuj w końcu w światło zamiast rośliny... nie ta kolejność. ;) Wypowiem się jak zajdą jakieś zmiany fajne. ;) Te łupki dodały ciekawego efektu ale to za mało, ja bym tu widział hemianthusa na 2 plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee, gładki. A akwarium mi się nie podoba :P Bo ja wybredny jestem, masz za słabe światło i podejrzewam, że przez to też zdjecia wychodzą ciemne i niewyraźne... zainwestuj w końcu w światło zamiast rośliny... nie ta kolejność. ;) Wypowiem się jak zajdą jakieś zmiany fajne. ;) Te łupki dodały ciekawego efektu ale to za mało, ja bym tu widział hemianthusa na 2 plan.

światło słabe wiem...;/ ale brak czasu na przeróbkę pokrywy...planowane jest 4x30 W ,tak jak mi polecono...

jakis trawnieczek będzie ale jeszcze niewiem jaki ;/ póki co priorytetem jest zmiana tła i oświetl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaniqa , nie wiem co źle robisz jezeli chodzi o zdjęcia , bo powiem Tobie że ja też mam 200L , również standard oświetlenie , ale w aparacie musze dawać jasność na -2 bo inaczej zdjęcia wychodzą jak by to nie był baniak tylko 1 wielka lampa ... myślę że powinnaś w aparacie pokombinować , ew. picasa , photoshop itd ;]

a co do samego akwarium :co raz ładniejsze , lecz ja osobiście dałbym łupki symetrycznie , wiesz , 2 na lewo , 2 na prawo , roślinki , lewej strony nie ocenie bo za ciemna , w prawa , tak samo , trudno coś zauważyć ,ale jest lepiej , tylko układ roślin nie taki ,staraj sie 1 gatunek roślin trzymać w kupie , bo tak to widze coś podobnego do cabomby trochu w rogu , i trochu obok , psuje to efekt ... no cóż ;D przyszedł sobie krytyk :D hah :D .. nieno , ocenimy wszyscy baniak , gdy go zobaczymy , bo naprawdę trudno coś dostrzec :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj byłam w zoologu i dokupiłam troche roslin ...;) gdy wróciłam do doum spostrzegłam w akwarium białe kulki na wielu sciankach akwarium...właściwie nie kulki bo wygląda juz to jakby się cos z tego "wykluło" ..w pierwszej chwili pomyslałąm ze to ikra ale teraz mam juz wątpliwosci .. neonki i kiryski próbuja to zjesc ale nie dają rady ..zobaczymy co bedzie rankiem ;)

przypomnę obsadę i proszę o powiedzenie mi co to jest..

4x skalar

3x kakadu

2x ramirezka

5x kirys panda

2x kirys albinos

20x neon czerwony [odpada bo neonki rozrzucają ikrę]

ps. sorki za jakosc zdjęc ..."ikra" jest całkowicie biała..

post-450-13685156925463_thumb.jpg

post-450-1368515692588_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec oto obiecane fotki ;) i podsumowanie wszystkiego...
zauwazylam dzisiaj 3 krewetki Amano ktorych nie widzialam od zakupu czyli jakies 4 tygodnie :shock: no i niewiem skąd pojawiła się jedna krewetka filtrująca [chyba sprzedawczyni dała mi jako gratis :D ]
ps. dla porównania fotka z niebieskim i pomaranczowym tłem ...z którym lepiej ?
:arrow:AKWARIUM 200 LITRÓW

:arrow:SPRZĘT :
filtr zewnętrzny kaskadowy

:arrow:OŚWIETLENIE:
2x30 W [1 świetl.Power Glo] za przeróbkę sie jeszcze nie wzięłam :oops:

:arrow:TŁO :
Pomarańczowy brYstol ;)

:arrow:FLORA:
Bacopa caroliniana
Microsorium Pteropus
Microsorium Oskrzydlone
Vallisneria Nana
Żabienica Drobnokwiatowa
Wywłócznik
Ludwigia natans
Rogatek
Cryptocorna
Mchy rózne ..
i inne ;)

:arrow:FAUNA:
4x skalar
1+2 pielegniczka kakadu
20x neon czerwony
5x kirys panda
2x kirys albinos
1x krewetka filtrująca
5x krewetka Amano [widziałam 3 po około miesiącu..]

post-450-13685156988843_thumb.jpg

post-450-13685156989103_thumb.jpg

post-450-1368515698937_thumb.jpg

post-450-13685156989679_thumb.jpg

post-450-13685156989974_thumb.jpg

post-450-13685156990221_thumb.jpg

post-450-13685156990463_thumb.jpg

Edytowane przez shaniqa10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...