Skocz do zawartości

[200 l] Roślinniak


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj skończyłam zmagania z akwarium 200 litrów i chce wam przedstawić obsadę a także samo akwarium [bez ryb narazie gdyz dopiero jutro zostaną wpuszczone]

 

:idea:AKWARIUM 200 LITRÓW

 

:idea:SPRZĘT :

filtr zewnętrzny i wewnętrzny

 

:idea:OŚWIETLENIE:

Aktualnie 2x30W wciąz niemoge zabrać się za przeróbke ;//

 

:idea:TŁO :

Niebieski brystol ale będzie czarny :D

 

:idea:FLORA:

Bacopa caroliniana

Microsorium Pteropus

Microsorium Oskrzydlone

Vallisneria Nana

Żabienica Drobnokwiatowa

Wywłócznik

Ludwigia natans

Rogatek

Cryptocorna

i inne ;)

 

 

:idea:FAUNA:

:arrow:Jest jak narazie :

4x skalar

1+2 pielegniczka kakadu

10x neon czerwony

5x krewetka Amano

5x kirys panda

:arrow:Będzie :

2x skalar [jak dobierze się parka]

1+2 pielęgniczka kakadu

1+1 pielęgniczka ramireza

20x neon czerwony

5x krewetka Amano

10x kirys panda

 

Myślę ze dojdą jeszcze jakies drobne roslinki ;) Narazie musi się wszystko trochę rozrosnąć ...Ogólnie jestem zadowolona . Akwarium zostalo przeniesione na inną komode gdzie światło niedociera więc problemy z glonami mam nadzieje że się niepowtórzą :D Czekam na sugestie i opinie o akwarium .

post-450-13685156422202_thumb.jpg

post-450-136851564226_thumb.jpg

post-450-13685156423067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea:FAUNA:

:arrow:Jest jak narazie :

4x skalar

1+2 pielegniczka kakadu

10x neon czerwony

5x krewetka Amano

5x kirys panda

:arrow:Będzie :

2x skalar [jak dobierze się parka]

1+2 pielęgniczka kakadu

1+1 pielęgniczka ramireza

20x neon czerwony

5x krewetka Amano

10x kirys panda

co do fauny >> to "BĘDZIE" << tak wygladalo a nie ze dojdzie do obsady :D haha , tak ? bo by sie zrobilo "male " przerybienie . moje najczesciej powtarzane zdanie "masz za malo roslin" znajdzie i przy tej galerii swoje miejsce :lol: moja propozycja to :arrow: wiecej roslin pierwszo planowych :arrow: z 3-cio planowych zrobic ladna kotare, :arrow: no i co za tym idzie korzonek troche do przodu :) wsio reszta w porzasiu. aha we florze "i inne" to oczywiscie rogatek , tak ? :lol: spoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fauny >> ma nadzieje ze bedzie (w sumie ) a nie ze bedzie (dodatkowo) nizej podana lista , rozumiesz o co chodzi xD bo nie trzeba byc jakims mega specem zeby stwoierdzic ze pozniej akwa bedzie przerybione :D moje najczesciej powtarzane zdanie "masz za malo roslin" znajdzie i przy tej galerii swoje miejsce :lol: moja propozycja to :arrow: wiecej roslin pierwszo planowych :arrow: z 3-cio planowych zrobic ladna kotare, :arrow: no i co za tym idzie korzonek troche do przodu :) wsio reszta w porzasiu. aha we florze "i inne" to oczywiscie rogatek , tak ? :lol: spoko

no bedzie w sumie :P na pierwszy plan pójdzie albo trawniczek albo blyxa ale to dopiero jak dodam jeszcze jedną swietlówke ;) tak rogatek jest i cryptocorna ale je już dopisałam :D jutro wpuszczam ryby bo dalam AquaSafe i tabl. Tetra Bactozym ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili nawet niewiem czy kupie blyxe ...;) dostałam przed chwilą mech jawajski od Ahaeda i jest jego strasznie duzo ..pływa sobie po prawej stronie i super wygląda :D jutro będą nowe fotki wieczorem tak o 21 dopiero po wpuszczeniu ryb ;) A tymczasem komentujcie co jeszcze mam zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium genialne ;D ... tylko coś w prawym rogu , wywłócznik ? cabomba ? w każdym bądź razie wg mnie tej rośliny chyba za duża kępa wyszła ;D ... a tak to może jeszcze tło zmienić na czarny lub brąz albo może ciemniejszy niebieski ? i będzie ze tak powiem GICIOR ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie i klimatycznie ;) Miejsca jest, więc dobrze byłoby dorobić te kryjówki z kamieni dla pielegniczek ;)

tak będą ale musze jakies odpowiednie znaleść ;) w tej chwili pielęgniczki 'siędzą' prawie cały czas w wywłóczniku ..dzięki :D

akwarium genialne ;D ... tylko coś w prawym rogu , wywłócznik ? cabomba ? w każdym bądź razie wg mnie tej rośliny chyba za duża kępa wyszła ;D ... a tak to może jeszcze tło zmienić na czarny lub brąz albo może ciemniejszy niebieski ? i będzie ze tak powiem GICIOR ;D

dzięki :) Wywłócznik ...mi się podoba taki busz ;) a pozatym pielęgniczki tam przesiadują .. tym tlem to się jeszcze zastanowie bo ten niebieski na żywo wygląda tak naturalnie i oryginalnie :D ..teraz prawie wszyscy mają czarne tła :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bristol

Naucz się! Brystol! ;) BRISTOL to hotel.

Bristol jako określenie na biały, gładki karton jest jak najbardziej poprawne. Jeśli poszerzamy horyzonty to warto odnotować, że jest to także nazwa miasta w Anglii.

 

Co do akwarium samego w sobie to mi tam brakuje jakiegoś ładnego większego korzenia. No ale to oczywiście tylko moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bristol

Naucz się! Brystol! ;) BRISTOL to hotel.

Bristol jako określenie na biały, gładki karton jest jak najbardziej poprawne. Jeśli poszerzamy horyzonty to warto odnotować, że jest to także nazwa miasta w Anglii.
teraz juz będe pisać w dobrym znaczeniu ;) a co sądzisz o akwa ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpisałas to sam się zreflektowałem i edytowalem swój post ale nie wiem czy go drugi raz będziesz czytać to i tutaj jeszcze coś napisze.

 

Na pewno grzałkę dałbym na prawą stronę tak aby była schowana za tym gąszczem. Zresztą nie wiem czy on nie jest jednak za duży, raz że to wszystko jeszcze rośnie cały czas i powiększy się, a dwa czy wygodnie będzie rybom i Tobie tam się dostawać, Tobie np przy odmulaniu.

A tak to cóż, świeży zbiornik to trzeba się wykazać cierpliwością: ) No i jednak ten korzeń, najlepiej nieco grubszy i pionowo ułożony, myślę że fajnie by było skalarom lawirować obok niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...