Jump to content

Emiel Regis

Użytkownik
 • Content count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Emiel Regis

 • Rank
  Gawędziarz
 • Birthday 01/04/1986

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Emiel Regis

  [250l] Akary pomarańczowopłetwe, Zebry

  Wg mnie tak. Właśnie takie akwarium bym ustanowił jako dolną granicę dla tego gatunku. Dolną jednak jeszcze akceptowalną. Najbardziej istotnym parametrem tutaj jest długość akwarium, a 1 m to już jest przyzwoita długość. Zresztą Pan Sieniawski w swojej książce pisze, że powierzchnia dna dla jednej parki powinna wynosić co najmniej 4000 cm2 czyli akurat tyle co Ty masz.
 2. Emiel Regis

  [250l] Akary pomarańczowopłetwe, Zebry

  Mają około 1,5 roku. Nie mam ich od młodości także zdjęć gdy są małe Ci niestety nie pokażę. Jednak wiedz, że większość pielęgnic to ryby, które gdy są małe to prawie w ogóle nie przypominają dorosłych osobników. Skoro mówisz, że mają 3 miesiące to mają jeszcze czas: ) Nie radzą sobie. Zebry lubią żywy pokarm: ]
 3. Emiel Regis

  [250l] Akary pomarańczowopłetwe, Zebry

  Dodałem na youtube dwa filmy. Nagrywany nieco wcześniej gdy jeszcze miałem pielęgnicę cytrynową. To już jest najnowszy film, jakość niestety nie najlepsza. Akcja się dzieje przed tarłem Akar i Zebry niestety nie dały rady obronić swojego terytorium przez co są gonione po całym akwarium. Normalnie to dawały radę nie dopuścić samca Akary do rewiru, który im ogrodziłem roślinami. errykz, a dlaczego Ci się nie podoba? Gusta są różne, mi się podoba: ) Wystrój akwarium oczywiście musi cieszyć oko, ale też musi być odpowiedni dla ryb. Tutaj podstawowa rzecz to solidne rozdzielenie terytoriów pielęgnic. Dodatkowo trzeba pogodzić ze sobą to, iż są niezbędne kryjówki ale i to, że Akary potrzebują dużo miejsca do pływania. Przy najbliższej zmianie wystroju pewnie lewą stronę będę chciał także jakoś zagospodarować. Jakbym znalazł odpowiednie kamienie to np uformuję jakąś nie za wielką konstrukcję skalną.
 4. Emiel Regis

  [250l] Akary pomarańczowopłetwe, Zebry

  Niestety nie mam zbyt wiele czasu, aby regularnie pisać aktualizacje jednak teraz spróbuję skrótowo opisać stan obecny. Może najpierw zdjęcia, widok ogólny akwarium: oraz jego główny mieszkaniec, który usilnie stara się zdominować wszystko co się rusza; ) Flora: Z roślin pozostał jeden Echinodorus Ocelot oraz około 80 Moczarek kanadyjskich. Służą głównie do produkcji tlenu oraz rozdzielania terytoriów. Prawy róg akwarium jest tak otoczony żeby Zebry miały szansę jakoś koegzystować z jednak o wiele silniejszymi Akarami. Fauna: parka Akar pomarańczowopłetwych parka Zebr Zbrojnik lamparci Jak widać wszelkie Mieczyki i Molinezje zostały zjedzone: ] Być może uda mi się w najbliższym czasie jeszcze dorzucić jakiś aktualny film. Tutaj jest adres mojego kanału na youtube, można obejrzeć wcześniejsze filmy mojego zbiornika. Jako ciekawostkę dodam, że dość poważnie myślałem o większym akwarium. Tak około 1000l z pielęgnicami... No ale ten pomysł chwilę musi poczekać: )
 5. Ja bym posadził jakieś rośliny przed filtrem, teraz jest bardzo na widoku. Ogólnie akwarium ładne choć niczym już nie zrekompensujesz straty Akar pomarańczowopłetwych: p
 6. Emiel Regis

  edytowanie postów

  Całkowite zablokowanie edytowania postów raczej nie ma większego sensu. Tylko doda to pracy moderatorom. Z kolei biernie przyglądać się, aż ktoś pokasuje zawartość swoich wiadomości też nie jest najlepszym pomysłem. Radziłbym jako kompromis ustawić w panelu forum blokadę postów po upłynięciu pewnego czasu od ich napisania (np jeden dzień). Każdy będzie mógł po wysłaniu poprawić wiadomość, natomiast w przypadku nadejścia emocjonalnego kryzysu nie będzie już mógł zmienić zbyt wielu własnych postów. Oczywiście domyślne łączenie dwóch kolejnych postów jednej osoby jest nieodzowne.
 7. W razie gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem u rybki to postaram się tutaj krótko opisać swoje wnioski jakie po ponad miesiącu czasu wyciągnąłem. Aha, i najważniejsza informacja, ryba cały czas żyje! Wygląda, że jej stan się "mniej więcej" nie zmienia. W różnych miejscach szukałem pomocy i w końcu natrafiłem na duże forum poświęcone glonojadom. Z racji, że raczej nie stanowi ono konkurencji dla superakwarium to zamieszczam link: Analogiczny mój temat na tamtym forum No i jak widać ich diagnoza była taka jak moje wczesniejsze przypuszczenia - lymphocystis. Przeczytałem artykuł z naszego portalu o chorobie: http://www.superakwarium.pl/limfocystoza-id602.html Ale sięgnąłem też dalej... http://www.aquarticles.com/articles/man ... ystis.html http://www.vet.uga.edu/VPP/clerk/Kurkjian/index.php http://www.practicalfishkeeping.co.uk/f ... hp?t=11174 http://www.aquaticcommunity.com/disease ... cystis.php http://saltaquarium.about.com/od/saltwa ... cystis.htm Anglojęzyczne artykuły co ciekawe bardzo zgodnie ale zupełnie inaczej niż tutejszy artykuł opisują chorobę. Tutaj jak przeczytałem artykuł to wyglądało, że już nic gorszego nie może spotkać ryby a tam opisują tę chorobę jako powszechną i stosunkowo niegroźną. Nie znam książek ani ich autorów z bibliografii artykułu na superakwarium tj.: J. Antychowicz. J. Lewczuk, Domowe akwarium słodkowodne H. Frey, Akwarium słodkowodne jednak patrząc na dokładność i ilość szczegółów to bardziej się skłaniam do poprawności merytorycznej w/w anglojęzycznych artykułów. Takie są najważniejsze wnioski o tej chorobie: I Nie ma na nią lekarstwa II Rakowatość jest powodowana przez wirusa przez co jest zaraźliwa ale prawdopodobnie tylko w obrębie swojego bądź najbliższych gatunków III Choroba nie jest w większości przypadków śmiertelna, bardzo często organizmy same ją zwalczają (choć niestety może to trwać długo) Dlatego z racji, że nie mam drugiego dużego akwarium do którego mógłbym przełożyć zbrojnika, a nie miałbym serca go zabić to po prostu poczekam i będę patrzył co się dzieje. Jeśli angielskie artykuły mówią prawdę to o ile zbrojnik nie złapie czegoś innego to powinien z tego wyjść. Jeśli by ktoś był ciekawy to niech tutaj pisze, a będę informował co się dalej dzieje z rybą.
 8. Piszesz z dużą pewnością siebie jednak mimo wszystko prosiłbym o uzasadnienie czemu rybka niedługo umrze i czemu uważasz, że to rakowatość. Pytam gdyż idąc za Twoją radą zawiozłem rybę do weterynarza (o dziwo w Krakowie żaden się rybami nie zajmuje; o, chyba że jest bardzo zakamuflowany, w każdym razie jeden w końcu się zgodził obejrzeć rybkę) no i on podotykał, pooglądał zbrojnika i stwierdził, że to jest zbyt miękkie i na pewno nie jest nowotworem oraz że jest niegroźne.
 9. Już chyba wszystkie możliwe fora przejrzałem, heh. Jesteś pewny, że to rakowatość? No i pytanie jeszcze jakie rak ma podłoże, natrafiłem np na chorobę lymphocistis i przy niej nowotwór nie ma już charakteru dziedzinego tylko wirusem mogą się także inne ryby zarazić: / Na szczęście u mojego zbrojnika "kalafior" nie jest biały ale nie wiem czy to jest niezbędne...
 10. Urok osobisty to raczej nie gdyż wcześniej nie miał żadnej narośli, zresztą nie spotkałem się z czymś takim u zbrojnika lamparciego. W takim razie zobaczymy co czas pokaże, dziękuje za pomoc, jakby ktoś mial swoje propozycje to chętnie przeczytam.
 11. Witam wszystkich. Zaobserwowałem niepokojącą rzecz na moim zbrojniku: 1. Narośl na głowie: 2. Przy okazji napiszę o jeszcze jednym ale nie wiem czy to coś złego bo on chyba od zawsze to już ma, tj. taka brązowa plama na jego brzuchu: Tutaj informacje o moim zbiorniku. Rybka karmiona jest głównie warzywami bądź owocami, np ogórek, pomidor, śliwka. Ma w akwarium dość drewna. Prosiłbym o diagnozę, czy te dwie rzeczy to coś groźnego? I jak ew. rybce pomóc wyzdrowieć? Dodam, że NO2 oraz NO3 w porządku, podmiany robię co parę dni. Zbrojnik zachowuje się w sumie normalnie tj. żadnych innych objawów nie widzę.
 12. Dokładnie to samo mi się rzuciło w oczy, równiutkie ucięcie korzenia. Hmm... może spróbuj go po prostu wkopać tym ucięciem w żwir, tak żeby wyglądało jakby naturalnie drzewo wyrastało z ziemi. Obok niego możesz go roślinkami albo jakimis korzeniami otoczyć, trudno tak w wyobrazni jednoznacznie ocenić jak to będzie wyglądało ale jest szansa że bardzo ładnie; ) W ogóle to rybki przestały Ci się już trzec? Pisałeś, że w poprzednim akwarium co miesiąc, a teraz nic nie wspominasz. I tamta samica jako "piąte koło u wozu" nie jest atakowana przez parkę? Jakich rybki są rozmiarów? I jak długo już żyją? I gdzie masz zbrojnika?; p W ogóle to prosiłbym o duże zdjęcie samych rybek; )
 13. Emiel Regis

  [200 l] Roślinniak

  shaniqa10, Ty chyba nie rozumiesz o czym my w ogóle mówimy... Obawiam się, że nie żyję dostatecznie długo, aby stwierdzić jak dawniej mówiono, niemniej wystarczy spojrzeć na etymologię tego słowa tj. bristol board żeby sobie uświadomić, iż mówienie bristol jest w pełni uzasadnione. I to bez względu na słowniki i przyjęte obyczaje.
 14. Emiel Regis

  [200 l] Roślinniak

  Zrobił się lekki off-topic jednak ze względu na walory edukacyjne myślę, że właścicielka tematu nie będzie miała nic przeciwko. Słownik PWN W takim razie zeskanuj, chętnie zobaczę, które słowniki deprecjonują słowo bristol w w/w znaczeniu.
 15. Emiel Regis

  [200 l] Roślinniak

  Dowolny słownik jezyka polskiego i wyrazow obcych.
×