Skocz do zawartości

[200 l] Roślinniak


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie , tylko zdjecia cosik ciemne wychodzą to 1.

2. chcesz blyxe ? z tego co wiem , to masz standard oświetlenie, więc z blyxy raczej nici ;]

no własnie jak wkładam na foruma to są takie jakies ciemne i niewyostrzone :| na moim kompie są super jakościowo...

2. planuje powiększenie oświetlenia ;) i właśnie jakie bys proponował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdjęć , to rozjaśniaj i jak będą za jasne na forum to troche ściemnij , jest mozliwość edytowania więc nie widze problemu :D

 

a co do oświetlenia , trzeba poczekać m.in Mei , Kirysek , Oni sie znają , ja tylko wiem że przy standard oświetleniu blyxa nie ujedzie , dlatego powiekszać bd światło w krewetkarium :D tyle odemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie , tylko zdjecia cosik ciemne wychodzą to 1.

2. chcesz blyxe ? z tego co wiem , to masz standard oświetlenie, więc z blyxy raczej nici ;]

no własnie jak wkładam na foruma to są takie jakies ciemne i niewyostrzone :| na moim kompie są super jakościowo...

2. planuje powiększenie oświetlenia ;) i właśnie jakie bys proponował ?

Jesli chcesz zeby blyxa rosla i inne rosliny np.glossostigma powinno byc 4x30 1x philips aquarelle 1xphilips tld 965/865 i 2 standardowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej . W akwarium nie zaszly zmiany bo póki co jestem chora [Mei mnie zarazila :P ] ..kupilam tylko przez allegro korzeń z mchami i microsorium http://allegro.pl/item734232979_korzen_ ... _mchy.html wynegocjowałam jeszcze ze zapłacę tylko 39 zl czyli okazja ;) mam nadzieje ze jak szybko dojde do zdrowia to zajdą zmiany ...w najblizszym czasie dojdzie te 1 swietlówka...no więc zdjęcia ..wywłócznik znowu urósł ;)

post-450-13685156829491_thumb.jpg

post-450-13685156829881_thumb.jpg

post-450-13685156830119_thumb.jpg

post-450-13685156830466_thumb.jpg

post-450-13685156830773_thumb.jpg

post-450-1368515683108_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaniqa troche dziwna ta sytuacja u Ciebie z tymi skalarami.

Według mnie możesz mieć jedną płeć tych 4 skalarów, bo np. u mnie 3 tyg. po wpuszczeniu dobrała sie już jedna parka i złożyła ikre, a po 4 druga i też złożyla. Ale fenomen jest np. u mojego brata, bo on do akwa 240 l wpuścił 8 młodych osobników i po tygodniu dwie parki złożyly ikre, a po nastepnym tygodniu trzecia parka wzięła się już do tarła. Także dziwna jest u Ciebie sytuacja, bo są już duże i jeszcze się nie wzięly za składanie ikry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mieliście starsze "dojrzalsze" skalary niż ma shaniqa i dlatego wcześniej się tarły...

moje były kupione w styczniu i dopiero 2 tygodnie temu złożyły ikrę...

 

mieszkały sobie wcześniej w 80 litrach (póki były malutkie i się dobierały) :) Ale od 2 tyg są w ogólnym

 

aktualnie w akwa 25 l mam ze 30 wyklutych skalarków po drugiej ikrze (zdziwiłem się że w 2 tyg jedna parka może przejść 2 razy tarło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem parkę skalarów. Przez kilka lat nie odbyły żadnego tarła aż nagle po przełożeniu do nowego zbiornika złożyły ikre !

może parametry wody??

facet który sprzedał mi moje obecne skalary mówił mi że w akwarium ogólnym utrzymuje odpowiednią twardość (nie powiedział ile) żeby sie nie mnożyły i nie dziczały -> jak chce ikre to odławia parkę do tarliskowego i wtedy zmienia im warunki i ma młode. może u ciebie jest podobna sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trot z całym szacunkiem do Twojej wiedzy, ale nie wydaje mi się żeby tak było w jej przypadku.

Parametry ma ok, a skalary są całkiem dojrzałe

Shaniqa jutro doda fotki i ja postawie ekapertyze co do płci jej ryb.

P.S Według mnie teraz nie ma nikogo na forum kto bardziej znałby się na skalarach niż ja, i chyba tylko ja mogę powiedzieć fachowe słowa w tej sprawie.

Aha, zrób dokładne zdjęcia brzuchów każdego osobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaniqa jutro doda fotki i ja postawie ekapertyze co do płci jej ryb.

P.S Według mnie teraz nie ma nikogo na forum kto bardziej znałby się na skalarach niż ja, i tylko ja chyba mogę powiedzieć fachowe słowe w tej sprawie.

fachowiec z 6 skalarami w 112l ;) okej .... ja mam cztery(na czas doboru w pary a docelowo jedna parka) w 240...

poza tym poza okresem tarła nie da się w 100% określić płci skalara zwłaszcza w młodym wieku ale to moja amatorska opinia :)

Shani życzę powodzenia i cierpliwości w rozmnażaniu a nóż się uda to będziesz miała śliczne rybcie -> jeśli liczysz na odchowanie młodych może zawczasu naszykuj im jakiś zbiornik i skompletuj sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaniqa jutro doda fotki i ja postawie ekapertyze co do płci jej ryb.

:lol: Się uśmiałem hoho! Zadziwia mnie Twoja wiedza łukaszu, jeżeli czujesz się kompetentny do tego by rozpoznać płeć to winszuję, bo nie znam nikogo nawet wśród wieloletnich hodowców, kto potrafiłby jednoznacznie stwierdzić płeć u skalarów (tych "naszych" polskich, nie mówię o rybach z odłowu, które posiadają pewne cechy charakterystyczne dla płci) - zawsze pojawiają się jakieś wątpliwości, ale skoro masz ten dar, to doczekać się nie mogę ;). Mam skalary w innym baniaku od 5 lat, pierwszy raz ikrę złożyły kilka miesięcy temu dopiero i jak się okazuje samiec wcale nie musi posiadać tzw. guza tłuszczowego na głowie i zabij mnie, ale moja parka jest identyczna pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chyba przesadzacie . Nie jest łatwo rozpoznać płeć u podrostków skalarów ale znowu nie jest to niemożliwe .Wieloletni hodowcy nie mają z tym wcale problemów ,pomyłki się zdarzają co nie świadczy ze ktoś się nie zna .O ile guz tłuszczowy niekoniecznie występuje u samców to o tyle pokładełko zawsze da nam wskazówki .. Najlepiej widoczne podczas tarła ale tez w chwilach podniecenia ryb przez inne czynniki...Nie chwalę się ale jakoś sobie radzę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skalary w innym baniaku od 5 lat, pierwszy raz ikrę złożyły kilka miesięcy temu dopiero i jak się okazuje samiec wcale nie musi posiadać tzw. guza tłuszczowego na głowie i zabij mnie, ale moja parka jest identyczna pod każdym względem.

Kirysek niezalamuj mnie ze bede musiała czekać aż tak długo ...;) ja tam płci nie umiem odróżnić ale troche widać który ze skalarów ma płaskie czoło a które lekko wypukłe wiec jest nadzieja ..ale ja sie na tym nie znam :)

fachowiec z 6 skalarami w 112l ;) okej .... ja mam cztery(na czas doboru w pary a docelowo jedna parka) w 240...

poza tym poza okresem tarła nie da się w 100% określić płci skalara zwłaszcza w młodym wieku ale to moja amatorska opinia :)

Shani życzę powodzenia i cierpliwości w rozmnażaniu a nóż się uda to będziesz miała śliczne rybcie -> jeśli liczysz na odchowanie młodych może zawczasu naszykuj im jakiś zbiornik i skompletuj sprzęt

pierwszego dania nie skomentuje bo mówi samo za siebie :D ja mam tak jak i ty i czekam az się parka dobierze....

dzięki :) licze na odchowanie młodych i juz jestem na to gotowa ..mam akwarium 25 litrów , grzalkę z termo. i filtr wewn.

Troszkę chyba przesadzacie . Nie jest łatwo rozpoznać płeć u podrostków skalarów ale znowu nie jest to niemożliwe .Wieloletni hodowcy nie mają z tym wcale problemów ,pomyłki się zdarzają co nie świadczy ze ktoś się nie zna .O ile guz tłuszczowy niekoniecznie występuje u samców to o tyle pokładełko zawsze da nam wskazówki .. Najlepiej widoczne podczas tarła ale tez w chwilach podniecenia ryb przez inne czynniki...Nie chwalę się ale jakoś sobie radzę......

shadow to moze ty mi pomożesz rozpoznać u nich płeć ?? zaraz biore się za robienie zdjęć ;)

shaniqa, wymiatasz jak zawsze :)

piękna aranżacja - obsada jeszcze fajniejsza :D

dziękuje , ciesze się że sie podoba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno temu kiedy pisałem ze dla pary skalarów zbiornik 250 l to dobre rozwiązanie o mało nie zostałem spalony na stosie .... Wypowiadały się tam wtedy osobo które i teraz zabierają głos ..Dziwne .widzę ze bardzo szybko przechodzicie na kolejne poziomy zaawansowanej akwarystyki..... Ale nie o tym temat prawda....

 

Zdjęcia muszą być dobrej jakość z profilu ważne to właśnie czoła i okolice płetwy odbytowej ... Choć i to moze nie wystarczyć.Zdjęcie to zawsze tylko zdjęcie na żywo można bardziej wnikliwie przyjrzeć się różnicą w budowie poszczególnych osobników....

Myślę ze z pomocą tu obecnych forumowiczów uda się coś ustalić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...