Jump to content

Shem

Użytkownik
 • Content count

  952
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Shem last won the day on July 4 2014

Shem had the most liked content!

Community Reputation

1

About Shem

 • Rank
  Fanatyk
 • Birthday 04/24/1987

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Z.G
 1. Shem

  Zmiana forum

  Layout forum jest za jasny i wypala mi siatkówkę, więc podzielam uwagi innych, że ciężko wysiedzieć tu dłużej i czytać posty.
 2. Shem

  Zlocik.

  No na mnie nie licz. Ze mną trzeba chodzić. ;p to może ja?
 3. Shem

  Zlocik.

  Ponoć będzie tez pokaz otwierania wlewu paliwa w 306, ale tego już się na trzeźwo nie da zrobić.
 4. Witam, poszukuję akwarystów z Anglii a dokładniej z okolic Chester. Jeśli są tu tacy i mają coś na sell, wymianę itp. to proszę o kontakt na PW bądź o wpis tutaj z jakiego miasta się jest. Pozdrawiam
 5. Shem

  Wasze inne hobby?

  Moim innym hobby jest muzyka, a właściwie to pasja, tutaj możecie zobaczyć tego efekty: Pozdrawiam:)
 6. Shem

  Za słaby filtr [54L]

  No właśnie nie, bo ja pisałem o 6sciokrotnej a nie 4rokrotnej objętości. A jaki kolega sobie kupi filtr to już jego sprawa. A "delikatne zmodyfikowanie pokrywy" w przypadku tego filtra równać się bedzie w wycięciem dziury w połowie pokrywy.
 7. Shem

  Za słaby filtr [54L]

  A kto tu mówi o kupowaniu filtra na wymiar? przy 500l/h filtr przemieli praktycznie 9cio krotność litrażu akwarium, gdzie 6sciokrotność to zdrowe optimum. Tak wiec 800l/h to spora nadfiltracja. Ja w swojej 54 miałem Fan 1 Plus i też dawał radę. edit: Tak się zastanawiam, skoro do 54 litrów polecasz filtr o przepływie 800l to do 112 musiałoby to być coś o przepływie 1600l/h?
 8. Separacja samicy z ikrą jest raczej bezcelowa, a mówiąc odseparować, myślałem tu o osobnym zbiorniku, ja do tego celu używałem akwarium 50L, z tym że, ja hodowałem Ps. Salosi.
 9. Shem

  Za słaby filtr [54L]

  A ja uważam, że 800L/H przy 54 litrach to lekkie przegięcie, a co do przykręcania i regulacji, to końcowy efekt będzie taki, że filtr popracuje o połowę krócej, bo w końcu pompa się zadusi. Przy tym litrażu polecałbym coś o przepływie max 500l/h.
 10. Najpewniejszym rozwiązaniem, żeby doczekać końca inkubacji oraz uniknąć pożarcia młodych przez inne pyszczaki jest separacja samicy. Młode samice rzadko są w stanie inkubować narybek do końca z powodu braku doświadczenia i stresu związanego z inkubacją w akwarium ogólnym z innymi rybami, czują się wtedy niepewnie, będą przedłużać inkubację lub też mogą połknąć narybek. Jak tylko zobaczysz, że w pysku samicy widać już małe rybki to możesz ją odseparować do innego akwarium, chociaż istnieje prawdopodobieństwo, że przy próbach odłowu samicy, połknie ona narybek, więc trzeba to zrobić szybko i sprawnie, i nie ganiać samicy z siatką po akwarium. To chyba tyle, pozdrawiam i powodzenia życzę. edit; A co do zmniejszenia temperatury, to nie wiem czy przyniesie to jakiś efekt, jeśli nie chcesz mieć narybku, to po prostu zostaw inkubującą samicę w głównym akwarium, dorosłe pyszczaki powinny je wtedy wyeliminować.
 11. Shem

  [144l] Next season.

  Prawy róg spoko, lewy badziew, zresztą nie ma co się spuszczać nad tym, bo za dwa tygodnie i tak będzie coś innego. Edit: Ahaaa i zastanawiam się czy w Niderlandach nie mają nic innego jak neony i razbory. Pozdrawiam.
 12. http://www.superakwarium.pl/kirysnik-cz ... id806.html
 13. Shem

  [144l] Next season.

  No widzisz dlatego ja na czas swojego pobytu w sopocie nie bawię się w akwarium, tzn w domu, bo w pracy mam ich 90 w tym dwie 800. może po prostu trzeba sobie czasem dać na wstrzymanie dopóki się sytuacja życiowa nie ustabilizuje, a do akwarystyki wrócić można zawsze, taka moja rada.
 14. Shem

  Pomoc w wyborze filtra

  Bierz HW, byle bez lampy UV. Mam filtr tej "firmy" trzy lata i jedyne co mi się w nim popsuło to rączka do wyciągania koszy. Pozdrawiam.
×