Skocz do zawartości

Sprzęt do akwarium morskiego.


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie na temat ale kilka dni temu przekonałem się, że ten sklep nie jest wiarygodny.

 

Edytowane przez karo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejciu, z Twoim podejściem to te ryby nie będą żyły długo. Ubzdurałeś sobie "Nemo", co? ;)

 

Zacznij od nauki o prowadzeniu akwarium, a nie że kupisz sobie akwarium i się okaże co dalej.

Akwaria morskie to zupełnie inna bajka niż akwaria słodkowodne, tutaj parametry wody są nawet istotniejsze. Potrzebne Ci będą zatem również sprzęty do kontrolowania tych parametrów.

Podkreślę więc jeszcze raz, to akwarium jest za małe do trzymania w nim ryb. I nieważne że będą "tylko dwie". Nawet w opisie aukcji masz: "doskonały dla krewetek i innych bezkręgowców morskich".

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wy się tak czepiacie tej wielkości ?

Mam kolegę, który ma akwarium słodkowodne 30 l i ma w nim 2 duchy amazońskie , glonojada oraz 2 kiryski i jakoś prowadzi je 2 lata i nic nie zdycha czy coś pdobnego.

 

W niektórych postach widziałem, że dla 2 pielengnic 300lto za mało - według mnie to chore, w takim akwarium można ich z 30 utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wy się tak czepiacie tej wielkości ?[...]

A po to, że nie bawimy się w akwarystykę, a próbujemy być akwarystami, czyli osobami stawiającymi sobie jako priorytet dobro zwierząt i staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki, choć odrobinę zbliżone do naturalnych, a nie ładujemy do np. 30l to co ma Twój kolega (pozostawię to bez komentarza, jak również dalszą część Twojej wypowiedzi).

 

Póki co widzę brak elementarnej wiedzy, bez której ani rusz.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, który ma akwarium słodkowodne 30 l i ma w nim 2 duchy amazońskie , glonojada oraz 2 kiryski i jakoś prowadzi je 2 lata i nic nie zdycha czy coś pdobnego.

Tak, znamy baniak Twojego kolegi. Wygląda on mniej więcej tak:

nd4xgGM.jpg

 

 

 

 

Jeśli zależy Ci na tym aby ryby nie cierpiały, słuchaj rad i wcielaj je w życie.

Edytowane przez zibi6
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

[...] 2 pielengnic 300lto za mało - według mnie to chore, w takim akwarium można ich z 30 utrzymać.

 

 

To może rybkę 5 cm długości wpurzcze do 500l i zastanawie się czy to nie za mało.

To może zamkniemy Cię z 20-toma Twoimi kolegami w pokoju 3x3, i zastanowimy się czy to nie za dożo, i zobaczymy, jak długo da się Was utrzymać przy życiu.

Z takim podejściem do akwarystyki, radziłbym założyć wirtualne akwarium, np na fb. Tam przynajmniej rybkom krzywdy nie zrobisz.

Jeśli nie zmienisz swojego podejścia, to się pożegnamy. Szkoda naszego cennego czasu na kogoś, kto nie rozumie nawet podstaw akwarystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę was pokręciło.
A darekbart po ci pisać, że marnuje twój czas, skoro odpowiedasz to znaczy, że nie marnuje.

 

 

Marnujesz, dlatego,że tłumaczy Ci się jak dziecku, a Ty( widać jakie masz podejście do tematu) i tak zrobisz po swojemu.

I nikogo nie pokręciło, takie są realia. W akwarystyce nie idzie się na ustępstwa. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam akwarium 54l i chcę spytać, czy taki sprzęt wystarczy :
- EASYHEATER - grzałka,
- ECOLIGHT MARINE - światło,
- VERSAMAX - filtr kaskadowy,
- REEF CIRCULATOR - pompa cyrkulacyjna.

 

Masz już taki temat, więc nie widzę potrzeby zakładania kolejnego takiego samego. Tematy połączyłem. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...