Skocz do zawartości

splend

Moderator
 • Zawartość

  1834
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  27

Ostatnia wygrana splend w dniu 12 Styczeń

Użytkownicy przyznają splend punkty reputacji!

Reputacja

175

O splend

 • Tytuł
  Nie przegadasz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Akwarystyka i terrarystyka.

Ostatnie wizyty

2931 wyświetleń profilu
 1. splend

  Szczupieńczyki Karłowate i Gupik Endlera

  Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany. Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.
 2. splend

  Prośba o poradę

  Biała woda to prawdopodobnie zakwit pierwotniaków. Takie coś się zdarza w niedojrzałym akwarium. Powinno zniknąć samoistnie po kilku dniach jak akwarium zacznie się stabilizować. Nalot na korzeniu również może wystąpić w niedojrzałym akwarium, czasami tak się zdarza. Na ogół nie ma to wpływu na życie w akwarium i po jakimś czasie najczęściej samo ustępuje. Możesz ten nalot próbować usuwać mechanicznie, ale problem zarówno z mleczną wodą jak i nalotem na korzeniu powinien rozwiązać się sam po dojrzeniu akwarium.
 3. splend

  Akwarium 30l (40x25x30cm) od "nowa"

  Fakt, błędów wiele. Akwarium jest malutkie, ale i w takim akwarium da się stworzyć odpowiednie warunki dla ryb. Zaczynając od nowa, powinno się najpierw zdezynfekować obecny zbiornik i sprzęt. Można to zrobić np: przy użyciu nadmanganianu potasu ( do kupienia w aptece ). Później zalać zbiornik na nowo, umieścić w nim podłoże, najlepiej piach, posadzić rośliny i czekać aż zbiornik dojrzeje. Między czasie kupić testy do badania parametrów wody takie jak: pH, GH, KH, NO2, NO3. Kiedy akwarium będzie już dojrzałe można pomyśleć nad obsadą. Takie małe akwarium zrobić najlepiej jednogatunkowe. Są gatunki ryb które można w takim akwarium hodować, ale jakie to będą gatunki będzie zależało o parametrów wody. Zobacz np: takie gatunki jak Danio perłowe ( ryba ta jest często błędnie nazywana razborą galaxy ), Drobnotka nadobna, Drobniczka jednodniówka.
 4. splend

  Aquael Leedy 60 - nowy zbiornik

  Tutaj masz fajny temat dotyczący testów:
 5. splend

  [63l] - uzupełnienie obsady?

  Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany. Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.
 6. splend

  problem z identyfikacją

  Przypominają Akary błękitne.
 7. splend

  Aquael Leedy 60 - nowy zbiornik

  Zawsze można dobrać obsadę pod istniejące parametry wody, bez ''zabawy'' w ich korygowanie. Co oczywiście nie zmienia faktu że powinno się mieć przynajmniej podstawowe testy do badania parametrów wody.
 8. Skoro kasa nie gra roli to może zrób sobie akwarium na zamówienie, z odpowiednio grubego szkła i o określonych wymiarach.
 9. splend

  Obsada

  mam3koty, miałem kiedyś bojowniki z własnej hodowli i nie spotkałem się z tym aby te bojki wykazywały agresję do innych gatunków ryb. Tak jak napisałem wyżej, akwarium musi być odpowiednio duże i dostosowane do wybranej obsady. Oczywiście obsada też musi być odpowiednio dobrana.
 10. splend

  Obsada

  Często w sklepach zoologicznych bojowniki są trzymane w kubeczkach, co osobiście uważam za niedorzeczność. Taki bojownik jeśli trafi z takiego kubka do akwarium gdzie pływają już inne ryby, przezywa duży stres, co z kolei objawia się na ogół agresją do innych mieszkańców akwarium. Natomiast bojowniki trzymane od małego w akwarium towarzyski są na ogół, oczywiście poza okresem rozrodczym, rybami spokojnymi, niewykazującymi agresji w stosunku do ryb innych gatunków.
 11. splend

  Obsada

  Wiele zależy od tego w jakich warunkach się dane ryby trzyma ( wielkość akwarium, parametry wody, obsada ) W za małym akwarium, przy złych parametrach wody i nieodpowiedniej obsadzie różne gatunki ryb mogą się zachowywać irracjonalnie i czasami przejawiać agresję zarówno do swojego jak i do innych gatunków. Osobiście nie spotkałem się nigdy z jakąś większa agresją mieczyków w stosunku do innych gatunków. Jedynie u samców mieczyków może pojawiać się agresja wobec siebie. mam3koty, nie wiem skąd Ty te rewelacje bierzesz, ale takimi poradami więcej szkodzisz niż pomagasz.
 12. splend

  Co welon musi mieć w akwarium?

  Tak jak napisał koziello, akwarium musi być odpowiednio duże z bardzo wydajną filtracją. Ogrzewanie jest zbędne, z powodzeniem wystarczy mu temperatura pokojowa. Tutaj możesz poczytać na temat tych ryb https://forum.superakwarium.pl/topic/45924-karaś-ozdobny-złota-rybka-carassius-auratus/
 13. splend

  Czemu moje Gurami Marmurkowe pływa przy szybie z góry na dół?

  Nie dobra. Dla gurami, mieczyków, molinezji akwarium powinno być większe. Gurami to ryby ciepłolubne, a neonki innesa wolą wodę chłodniejszą. Ryby pływające w tym akwarium mają także inne preferencje co do parametrów wody takich jak pH, GH. Zachowanie gurami dwuplamistego może być spowodowane faktycznie stresem, może to być również objaw jakiejś choroby. Bardzo ważną rzeczą przy hodowli ryb labiryntowych jest przykrycie akwarium. Różnica temperatur pomiędzy wodą w akwarium, a powietrzem nad jej taflą może prowadzić u tych ryb do chorób błędnika.
 14. splend

  Ramireza - samica atakuje samca?

  Ramirezki najlepiej trzymać w grupce z której sama dobierze się parka. Łączenie tych ryb na siłę nie zawsze przynosi pożądane efekty. Ryby na zdjęciach które dodałeś to: 1 - samica, 2 - prawdopodobnie młody samiec. mam3koty, nie porównuj pielęgnic Ramireza do pielęgnic pawiookich. Ryby te nie tylko różnią się rozmiarami, ale też i temperamentem. Wiele gatunków pielęgnic jak np: ramirezki, to rybki spokojne, a nawet i nieco płochliwe.
 15. splend

  glonojad gnijąca ikra

  Rozumiem że nie chodzi o glonojada tylko o zbrojnika ( są to dwa odmienne gatunki ryb ) Samiec zbrojnika podczas opieki nad ikrą powinien mieć zapewniony spokój. Wskazane jest też lekkie przyciemnienie akwarium. Woda w akwarium powinna być przez cały czas dobrze natleniana. Ikra jest wrażliwa na wszelkie zanieczyszczenia, oraz na zmienne parametry wody. U zbrojników zdarzają się czasami samce które nie wykazują zbytniego zainteresowania ikrą, zdarzają się i takie które są wręcz nadopiekuńcze. Jednak zapewnienie odpowiednich warunków w akwarium tarliskowym ( parametry wody, temperatura, napowietrzanie, zapewnienie samcowi spokoju ) na pewno zwiększa szanse na powodzenie w rozmnażaniu tych ryb.
×