Skocz do zawartości

splend

Moderator
 • Zawartość

  1817
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  25

Ostatnia wygrana splend w dniu 31 Październik 2016

Użytkownicy przyznają splend punkty reputacji!

Reputacja

169

O splend

 • Tytuł
  Nie przegadasz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Akwarystyka i terrarystyka.

Ostatnie wizyty

1952 wyświetleń profilu
 1. splend

  Obsada 30L

  Są gatunki ryb które w takim akwarium można trzymać, ale jaki gatunek można tam wpuścić będzie zależeć od parametrów wody takich jak pH, GH, KH. Tu masz kilka przykładów ryb które możesz wpuścić do akwarium tej wielkości. Oczywiście możesz wybrać tylko jeden z tych gatunków, taki dla którego parametry wody w twoim akwarium będą odpowiednie. http://forum.superakwarium.pl/topic/45385-danio-per%C5%82owe-danio-margaritatus/ http://forum.superakwarium.pl/topic/45939-drobniczka-jednodni%C3%B3wka-heterandria-formosa/ http://forum.superakwarium.pl/topic/45396-drobnotka-nadobna-neoheterandria-elegans/
 2. splend

  Pleśniawka?

  Poczytaj o martwicy płetw i porównaj objawy tej choroby z objawami u Twojej ryby.
 3. splend

  Gurami co to za płeć ?

  Marmurkowe to samice, złoty wygląda bardziej na młodego samca.
 4. splend

  Obsada do oceny

  Np: kiryski panda. Bardziej pasują temperaturowo do neonów innesa. Reszta tak jak napisał psyho39
 5. splend

  Cóż to takiego?

  Stawiam na mech jawajski.
 6. splend

  Żółw w akwarium

  Prawdopodobnie jest to któryś z żółwi ozdobnych ( zdjęcie wiele by wyjaśniło ). Takie żółwie muszą mieć dostęp do stałego "lądu". Może to być np: wystający ponad wodę większy korzeń na który żółw będzie mógł swobodnie wyjść aby się wygrzać i odpocząć od pływania. Taki żółw pozbawiony dostępu do stałego lądu, a przez to zmuszony do ciągłego pływania wcześniej czy później padnie z wyczerpania. Poza tym trzymanie go razem z rybami jest słabym pomysłem. Żółw może na nie z upodobaniem polować.
 7. splend

  [63L] Danio margaritatus co i jak.

  Tak jak napisał locdog twardość wody to ok 20 *n. Danio margaritatus w swojej ojczyźnie żyją w wodzie średnio-twardej o pH około 7,3. Co do roślin to przydałoby się umieścić w akwarium rośliny drobnolistne jak np: rogatek, wywłócznik czy choćby mech jawajski. Wśród tych roślin rybki te w odpowiednich warunkach będą chętnie przystępować do tarła.
 8. splend

  Biała plamka

  Przy flexibakteriozie u ryb często oprócz białych plam przypominających pleśniawkę, występuje tez zbielenie "warg". Jeśli zauważyłeś takie objawy u swoich ryb to można przypuszczać że to właśnie flexibakterioza. Porównaj też objawy u swoich ryb do ryb chorych na mykobakteriozę.
 9. splend

  54l - pierwsze akwarium

  Warto przed kupnem testów poczytać ten temat http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/
 10. splend

  Czy mogę dodać sól?

  Przy hodowli molinezji jak najbardziej jest wskazane zasolenie wody. Niektórzy hodowcy zalecają 1płaską łyżkę soli na 10 litrów wody. ( sól niejodowana ) Druga sprawa to to że są to ryby ciepłolubne. Trzymane w zbyt niskiej temperaturze zapadają często na różne choroby.
 11. splend

  Pierwsze akwaria

  Tu masz fajny temat o testach http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/
 12. splend

  Jaki filtr wewnętrzny do akwarium o pojemności 30l?

  Jak to mówią " dla chcącego nic trudnego ". Można w pokrywie wyciąć otwór, aby zainstalować taki filtr.
 13. splend

  Jaki filtr wewnętrzny do akwarium o pojemności 30l?

  To takiego małego akwarium to najlepiej zainstalować filtr kaskadowy. Nie będzie on wtedy zajmował miejsca i tak już w niewielkim akwarium.
 14. splend

  Pierwsze akwaria

  Trudno cokolwiek konkretnego powiedzieć nie znając wymiarów akwariów i parametrów wody. Na pewno błędem jest umieszczenie w akwarium muszli ślimaków morskich ( bo chyba tam widać muszle na środkowym zdjęciu ) szczególnie w akwarium w którym pływają ryby ( neonki ) lubiące miękką i kwaśną wodę.
 15. splend

  Moje welonki są inne!

  Wielce prawdopodobne że problem jest w zbyt wysokim stężeniu związków azotowych w akwarium. Tu by wyjaśniły wiele testy na NO2 i NO3. Zauważyłaś może u swoich ryb zaczerwienienie skrzeli, jeśli tak to problem może tez być ze zbyt wysokim stężeniem amoniaku w wodzie NH3. Temperatura też jest trochę za wysoka.
×