Jump to content

zibi6

Użytkownik
 • Content count

  680
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31

About zibi6

 • Rank
  Wyjadacz

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  silesia
 1. Mam zewnętrzny filtr Fluval 205. Niestety sporo młodych krewetek dostaje się do wnętrza. Poza tym im bardziej zatkane gąbki tym bardziej spada wydajność filtra (w sumie to logiczne). Aby nie narażać krewetek na niepotrzebny stres oraz rzadziej otwierać i czyścić kubełek chciałbym w końcu zamontować gąbkę do liltrów wewnętrznych na wlocie do kubełka. Zastanawiam się tylko na co zwracać uwagę. Gąbki pewnie kupię dwie więc demontując jedną (przytkaną) od razu zamontuję drugą. Czy lepiej aby gąbka była bardziej zwarta czy miała większe oczka? Zależy mi na mocnym przepływie.
 2. Cześć Mój filtr kubełkowy Fluval205 spisuje się ciągle nieźle. Jedyny problem pojawia się gdy braknie prądu. Wtedy lekko przecieka. Czytałem gdzieś kiedyś że co jakiś czas (po 3 lub 4 otwarciach?) należy wymienić uszczelkę. 1. Czy po czyszczeniu filtra (aby uniknąć wspomnianych problemów) należy uszczelkę w jakiś specjalny sposób przesmarować silikonem? 2. Czy zakładając nową uszczelkę należy ją posmarować silikonem?
 3. Dzięki za info. Obadam przy następnym czyszczeniu filtra. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 4. Problem rozwiązany bo po czyszczeniu zapomniałem zamontować pokrywę wirnika. Pewnie filtr się zapowietrzył z powodu zanieczyszczenia filtra. Chwilę wcześniej zauważyłem spadek wydajności ale nie chciałem grzebać w filtrze nim nie kupię na wszelki wypadek nowych uszczelek + nowych gąbek i włókniny. A żeby nie zakładać nowego tematu: spotkał się ktoś z Was z takim problemem:
 5. W moim kilkuletnim filtrze Fluval 205 wystąpił przed chwilą problem. Wirnik zaczął głośniej chodzić. Terkotanie to będzie chyba najprecyzyjniejsze określenie. Słychać z dużą częstotliwością jakieś tarcia. Niestety filtr ma trzpień na stałe zamontowany więc nie da się go wyciągnąć w celu sprawdzenia lub usunięcia ewentualnej przyczyny. Gdy delikatnie obracałem trzpień w jedną i drugą stronę to wyczuwałem po chwili opór. Być może do środka dostała się jakaś helenka (znalazłem jedną w filtrze). Jakieś pomysły/sugestie? Filtr przed chwilą umyłem w środku, w tym trzpień pod prysznicem, ale to nie pomogło. Coś czuję w kościach że zbliża się czas na zakup nowego filtra, zwłaszcza że kilka miesięcy temu też się dziwnie zachowywał (wyłączyłem bezpieczniki bo wymieniałem kontakt a po włączeniu bezpieczników filtr odpalił dopiero po kilku minutach).
 6. zibi6

  [ 30 L ] Potyczki Moniczki ;)

  Popytaj w sklepach zoologicznych. Niektóre wymieniają. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 7. zibi6

  Kilka pytań amatora

  Świecisz im od 13.00? Nie za późno? Zastanawiałem się kiedyś czy nie świecić w podobnych godzinach.
 8. zibi6

  Rybki zdechły

  Sądząc po Nicku (w sumie nie tylko po nim), Misiek ma 7 lat. Nie oczekujcie od dziecka precyzyjnych informacji. Misiek - poproś do komputera rodziców. Temat jest do ogarnięcia. Podejrzewam że lada moment kupisz nowe rybki i nie będą one niestety sztuczne.
 9. zibi6

  Rybki zdechły

  Widzę że masz problem z opisaniem zbiornika. Oczekujesz pomocy a informacji prawie zero. Tak więc chyba locdog ocalił swoje narządy przyczyna skutek
 10. zibi6

  żołędzie?

  Tak samo jak pewnie nie wiadomo czy w akwarium można trzymać zegarek wodoszczelny albo stary but A tak poważnie: w jakim celu te żołędzie? Widziałaś biotop z nimi albo słyszałaś o ich właściwościach?
 11. zibi6

  [54l] Jaka obsada do bojownika?

  Wystarczy sam piach + kulki G-T. Nie widzę temperatury w akwarium a to też jest ważne. Z uwagi na litraż i parametry mogą zostać otoski, bojownik, kiryski (bardziej spiżowe niż pstre), neonki i razbory. Ale nie wszystkie naraz bo dla większości z nich masz minimalny zbiornik. No i zależy jeszcze jaką masz temperaturę.
 12. zibi6

  Rybki zdechły

  Klikałeś na to (lewym przyciskiem myszy)? --------------> http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/
 13. zibi6

  Rybki zdechły

  No to opisz zbiornik, ale dokładnie.
 14. zibi6

  Rybki zdechły

  Opisz zbiornik zgodnie z poniższym schematem: http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/ Być może to kwestia parametrów wody lub źle robionych podmian. No i po co ten uzdatniacz. Im więcej napiszesz stosując się do powyższego schematu, tym łatwiej będzie zlokalizować przyczynę.
×