Skocz do zawartości

zibi6

Użytkownik
 • Zawartość

  678
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

31

O zibi6

 • Tytuł
  Wyjadacz

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  silesia
 1. Cześć Mój filtr kubełkowy Fluval205 spisuje się ciągle nieźle. Jedyny problem pojawia się gdy braknie prądu. Wtedy lekko przecieka. Czytałem gdzieś kiedyś że co jakiś czas (po 3 lub 4 otwarciach?) należy wymienić uszczelkę. 1. Czy po czyszczeniu filtra (aby uniknąć wspomnianych problemów) należy uszczelkę w jakiś specjalny sposób przesmarować silikonem? 2. Czy zakładając nową uszczelkę należy ją posmarować silikonem?
 2. zibi6

  Fluval 205 - terkotanie wirnika

  Dzięki za info. Obadam przy następnym czyszczeniu filtra. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 3. zibi6

  Fluval 205 - terkotanie wirnika

  Problem rozwiązany bo po czyszczeniu zapomniałem zamontować pokrywę wirnika. Pewnie filtr się zapowietrzył z powodu zanieczyszczenia filtra. Chwilę wcześniej zauważyłem spadek wydajności ale nie chciałem grzebać w filtrze nim nie kupię na wszelki wypadek nowych uszczelek + nowych gąbek i włókniny. A żeby nie zakładać nowego tematu: spotkał się ktoś z Was z takim problemem:
 4. W moim kilkuletnim filtrze Fluval 205 wystąpił przed chwilą problem. Wirnik zaczął głośniej chodzić. Terkotanie to będzie chyba najprecyzyjniejsze określenie. Słychać z dużą częstotliwością jakieś tarcia. Niestety filtr ma trzpień na stałe zamontowany więc nie da się go wyciągnąć w celu sprawdzenia lub usunięcia ewentualnej przyczyny. Gdy delikatnie obracałem trzpień w jedną i drugą stronę to wyczuwałem po chwili opór. Być może do środka dostała się jakaś helenka (znalazłem jedną w filtrze). Jakieś pomysły/sugestie? Filtr przed chwilą umyłem w środku, w tym trzpień pod prysznicem, ale to nie pomogło. Coś czuję w kościach że zbliża się czas na zakup nowego filtra, zwłaszcza że kilka miesięcy temu też się dziwnie zachowywał (wyłączyłem bezpieczniki bo wymieniałem kontakt a po włączeniu bezpieczników filtr odpalił dopiero po kilku minutach).
 5. zibi6

  [ 30 L ] Potyczki Moniczki ;)

  Popytaj w sklepach zoologicznych. Niektóre wymieniają. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 6. zibi6

  Kilka pytań amatora

  Świecisz im od 13.00? Nie za późno? Zastanawiałem się kiedyś czy nie świecić w podobnych godzinach.
 7. zibi6

  Rybki zdechły

  Sądząc po Nicku (w sumie nie tylko po nim), Misiek ma 7 lat. Nie oczekujcie od dziecka precyzyjnych informacji. Misiek - poproś do komputera rodziców. Temat jest do ogarnięcia. Podejrzewam że lada moment kupisz nowe rybki i nie będą one niestety sztuczne.
 8. zibi6

  Rybki zdechły

  Widzę że masz problem z opisaniem zbiornika. Oczekujesz pomocy a informacji prawie zero. Tak więc chyba locdog ocalił swoje narządy przyczyna skutek
 9. zibi6

  żołędzie?

  Tak samo jak pewnie nie wiadomo czy w akwarium można trzymać zegarek wodoszczelny albo stary but A tak poważnie: w jakim celu te żołędzie? Widziałaś biotop z nimi albo słyszałaś o ich właściwościach?
 10. zibi6

  [54l] Jaka obsada do bojownika?

  Wystarczy sam piach + kulki G-T. Nie widzę temperatury w akwarium a to też jest ważne. Z uwagi na litraż i parametry mogą zostać otoski, bojownik, kiryski (bardziej spiżowe niż pstre), neonki i razbory. Ale nie wszystkie naraz bo dla większości z nich masz minimalny zbiornik. No i zależy jeszcze jaką masz temperaturę.
 11. zibi6

  Rybki zdechły

  Klikałeś na to (lewym przyciskiem myszy)? --------------> http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/
 12. zibi6

  Rybki zdechły

  No to opisz zbiornik, ale dokładnie.
 13. zibi6

  Rybki zdechły

  Opisz zbiornik zgodnie z poniższym schematem: http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/ Być może to kwestia parametrów wody lub źle robionych podmian. No i po co ten uzdatniacz. Im więcej napiszesz stosując się do powyższego schematu, tym łatwiej będzie zlokalizować przyczynę.
 14. zibi6

  [470] luźno związane z Ameryką Południową

  Za to aranż bardzo fajnie Ci wyszedł.
 15. zibi6

  Pamiętnik akwarystyczny maziamy :)

  Skojarzenia miałem inne ale że tu są podobno nieletni to przemilczę Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
×