Jump to content

Kamil123

Użytkownik
 • Content count

  241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Kamil123

 1. Kamil123

  wodospad w akwarium

  Myślę, że ryby nie obrażą się za wodospad w akwarium Efekt wspaniały, marzą mi się takie Tatry w akwa.
 2. Kamil123

  Co to jest i od czego?

  Jak odpowiednio wylot ustawisz, to powinien.
 3. Kamil123

  Co to jest i od czego?

  Kożuch bakteryjny. Ustaw filtr tak, by szarpał wodę, podłącz brzęczyk albo zainwestuj w skimmer(filtr powierzchniowy). To nic poważnego, może ewentulnie ograniczać wymianę gazową, gdy jest duży.
 4. Kamil123

  Pomocy

  Masz ikrę zatoczków. Radzę usunąć, bo łatwo o plagę.
 5. Kamil123

  Ułożenie korzenia w akwarium

  Ja bym się nie zastanawiał i brał 3. Akwarium będzie wydawało się wyższe. Możesz również fajnie wkomponować w to rośliny
 6. Kamil123

  Roślina, Echinodorus ?

  Zdecydowanie jest to jakaś żabienica. Jest z hodowli emersyjnej i będzie teraz zrzucać liście nadwodne i wypuszczać nowe podwodne o zupełnie innym wyglądzie. Kiedy wypuści liście podwodne raczej łatwiej będzie rozpoznać jaki to dokładnie Echinodorus.
 7. Kamil123

  płeć molinezji

  Samiczka.
 8. Kamil123

  Ramireza electric blue .

  Nie miałem tych odmian, lecz pewnym jest, że są to przedstawiciele tego samego gatunku, lecz różne odmiany barwne. Moim zdaniem śmiało możesz zrobić tak, jak planujesz. Analogicznie można rozmnażać albinotycznego zbrojnika ze standardowym, czy też skalary różnych odmian.
 9. Kamil123

  54 l nietypowa ciekawa obsada

  Jeśli parametry pasują, to możesz dorzucić stado razbor klinowych albo hengela. Możesz też dodać krewetki, jednak tu jest ryzyko, że bojownik potraktuje je jako żywy pokarm. P.S. Ciekawi mnie ten zbiornik 840l, fajnie byłoby jakbyś wrzucił temat o tym do galerii
 10. Kamil123

  Proste czy zakrzywione

  Niefajnie się obserwuje ryby przez profilowaną szybę, ponieważ zniekształca obraz. Moim zdaniem trudniej się czyści i łatwiej ją rysuje(chociaż może jest to spowodowane jakością samego szkła, nie jestem pewien). Ja zamieniłem akwarium z profilowanego na proste i jestem zadowolony.
 11. Kamil123

  Przybysze znikąd.

  Mi to przypomina raka marmurkowego.
 12. Kamil123

  Iwagumi 60l

  Ja bym dał z tyłu dużo większą warstwę podłoża, żeby uzyskać efekt takiego pagórka. Moim zdaniem zwiększy to również głębię w akwarium
 13. Kamil123

  [96l] Coś na wzór Amazonki

  Ja tam nie widzę dorosłego skalara w takim baniaku. Teraz masz maluszki. Dorosły jest wielkości dłoni.
 14. Kamil123

  Pływająca?

  Wydaje mi się, że to wąkrotka. Jeśli tak, to może być hodowana zarówno jako roślina pływająca, jak i w pełnym zanurzeniu
 15. Kamil123

  Skoczność ryb

  Taka osłona też mogłaby być skuteczna, ale czy wtedy jeszcze bardziej nie oddzielisz dołu od góry? Rozumiem, że ta "korona" z plexi byłaby ściągana podczas każdej podmiany, bo inaczej prace przy akwarium byłyby bardzo utrudnione.
 16. Kamil123

  Skoczność ryb

  Mi do głowy wpadł pomysł zaczepienia nad akwarium jakiejś siatki, np. moskitiery na komary. Nigdy czegoś takiego nie próbowałem, ale może warto przetestować.
 17. Kamil123

  Towarzyskie 126 w kierunku Azji

  Witam, O wiele lepiej z czarnym tłem wygląda. Jakie masz parametry wody?
 18. Kamil123

  Amerykański kaprys psyho

  Nie. Śmierdzieć może wtedy, gdy obejdzie pleśnią, chociaż i tak raczej tego nie czuć, jeśli nie wyjmiesz liścia/innego syfu z wody. Dobrze spreparowany liść czy szyszka nie śmierdzi.
 19. Kamil123

  Amerykański kaprys psyho

  Jasne, żeby nie było problemów z aklimatyzacją możesz dorzucać codziennie po kilka liści, raz sobie ich nazbieraj, wsadź do worka i dokładaj codziennie po kilka. Jednak nawet jak dasz ich trochę więcej to nic nie powinno się stać, w końcu będziesz trzymał ryby lubiące garbniki, a aklimatyzację i tak musisz przeprowadzić, tak jak u nowych ryb.
 20. Kamil123

  Amerykański kaprys psyho

  Ja bym wrzucił od razu, nie masz obsady w środku, także skok ilości garbników nikomu nie straszny. Ludzie liście całymi workami wrzucają
 21. Kamil123

  Amerykański kaprys psyho

  Nie będzie problemu, możesz wrzucać w sumie bez ograniczeń, lecz musisz się liczyć z tym, że przy większej ilości liści na raz(powiedzmy, że ponad 15) woda szybko się barwi. Oczywiście nadmiernego barwienia możesz uniknąć poprzedzając wsadzenie liści kilku/kilkunasto-minutowym gotowaniem.
 22. Kamil123

  Podłoże a rybki denne

  Dorzuć śmiało piasku- nie zleci szybko na dół.Potem możesz wpuszczać denne i pielęgniczki(przypuszczając, że parametry będą w porządku). Takie moje zdanie
×