Jump to content

Miniu

Moderator
 • Content count

  646
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Miniu

 1. Miniu

  Jak ograniczyć populację endlerów

  Znasz może dokładne parametry wody w akwarium? Jakie są dokładne wymiary akwarium?
 2. Miniu

  woda i pył ???

  Nie ma czegoś takiego jak "parametry OK" - przytocz konkretne wartości. Jaki kolor ma pył, jak długo funkcjonuje zbiornik, jak często i w jakiej ilości robisz podmiany, jakie masz światło i jak długo świecisz, jaki konkretnie masz filtr (aqua nova to firma, a modeli jest wiele). Jedyne co podajesz z nawozów w tej chwili to dwutlenek węgla i węgiel.
 3. Miniu

  112l Ogólne

  Innesy wolą niższą temaperaturę - max 24 stopnie. Ramirezy minimum 25 stopni. Już lepiej je wymienić na neony czerwone.
 4. Miniu

  112l Ogólne

  Wizualnie akwarium całkiem przyjemne ale mam nadzieję, że masz świadomość o konieczności zmian w obsadzie. Hygrophilę ze środka lepiej by było ciut przesunąć żeby sprzęt po lewej stronie przysłoniła Ta mała, niska trawa to chyba ophiopogon więc roślina, która nie nadaje się do uprawy w pełnym zanurzeniu. Tło też by jakieś się przydało - te rury to taki dość średni widok
 5. Miniu

  Start nowego akwa 240l pytania.

  Na pewno, to nie jest wymagające ziele. Sens w tym, że one rosną ogromne i przez to, że zostały zasadzone z przodu - zasłonią wszystko za nimi
 6. Miniu

  Start nowego akwa 240l pytania.

  Ja jeszcze dodam, że żabienice na pierwszym planie to na dłuższą metę zdecydowanie średni pomysł. Z czasem zobaczysz dlaczego (o ile dasz im żyzne podłoże i trochę światła)
 7. Miniu

  112l start - Bactozym

  Dodanie dodatkowych bakterii nie zaszkodzi, jednak ja osobiście tego nie stosuję. Pamiętaj, że każde akwarium jest inne i czy na pewno dojrzało dowiesz się przeprowadzając testy
 8. Miniu

  Prośba w identyfikacji narybku.

  A jakie ryby masz w akwarium?
 9. Miniu

  Paletki Mateuszów

  Korzeń to masz rewelacyjny. Nie kusi Cię na jeszcze jedną żabienicę po drugiej stronie?
 10. Miniu

  Identyfikacja żółtej ryby.

  Wygląda na severum.
 11. Miniu

  Paletki Mateuszów

  Trochę zazdraszczam Zapodałbyś fotkę całości
 12. Miniu

  co to za rybka?

  Bystrzyk axelroda? Dałabyś radę zrobić zdjęcie z bliska?
 13. Süßwassertang. Prawdziwej pelli to ja szmat czasu nie widziałem
 14. Miniu

  Magia Życia... 112 L LOW-TECH

  Całkiem nieźle to wygląda, ale brakuje mi jakiegoś korzenia albo łupiny kokosa z jakimś fajnym mchem (peacock, china?). Polecam jednak zmierzyć parametry wody i dobrać do nich obsadę. Pierwsze lepsze z brzegu gupiki wolą bardziej zasadową wodę.
 15. Miniu

  Magia Życia... 112 L LOW-TECH

  Z każdym zdjęciem wygląda coraz lepiej. Bardzo żałuję, że nie można nic napisać o stanie na dzień dzisiejszy
 16. Do litrażu powyżej 100l lepiej weź FZN3 - niewiele droższy a im wydajniejszy filtr tym lepiej
 17. Miniu

  60l Dla blue boltów :)

  Zdjęcia robiłem wczoraj, dziś postaram się cyknąć fotkę od frontu Wcześniej używałem salty gh+ - w porównaniu z tym dennerle bije je na głowę. Rozpuszczalność to bajka Obecnie zarówno bakterie, pokarmy jak i podłoża w akwariach, które teraz zalewam używam tylko z dennerle.
 18. Akwarium: 57/35/30cm Tetra Światło: 13W w pokrywie Filtracja: Aquael Pat Mini Grzałka: brak Parametry: Ph - 6,2, Gh - 5/6, Kh - 1/2 Podłoże: JBL shrimp soil Dekoracja: liść ketapangu, łupiny orzecha kokosowego, kora kaktusa, korzeń Roślinność: microsorium windelow, phoenix moss, süßwassertang, sagittaria subulata, najas, limnophila aquatica, creeping moss Obsada: blue bolty Stosowane preparaty: mosura bt9, mosura rich water, mosura old sea mud powder, shrimp nature werwa, dennerle shrimp king bee salt gh+ Zdjęcia: Średnio wyraźne zdjęcia krewetek: Ciut bardziej wyraźne zdjęcie ich domu:
 19. Miniu

  Oświetlenie 112l panorama

  Przynajmniej w starszych zestawach oświetlenie w takiej pokrywie stanowiły 2 świetlówki T8 po 18W każda.
 20. 2. Wziąłbym ZEW/Sobex - czasami (w zależności od partii) może podnosić twardości. 4. Do takiego maleństwa bierz tylko drobnolistne ziele. Wszystko co rośnie duże/ma duże liście od razu pomniejszy optycznie i tak małe akwarium. 5. KLIK, KLIK 6. Masz grzałkę o mocy 25W Zakładam, że ma sprawny termostat - dawaj śmiało. 7. FZN mini fakt faktem ma malutko miejsca. FZN1 byłby dużo lepszy. 8. Taniej i naturalniej wyjdzie jak zamiast na skałkach obsadzisz mech na rozłupanej na drobno łupinie orzecha kokosowego. Może się uda jeszcze przed Świętami !
 21. Miniu

  Akwarium 46l.

  Akwaria profilowane są mniejsze niż proste wbrew pozorom. Zmierz w takim razie wymiary akwarium raz jeszcze skoro wlałeś więcej wody niż wyszło z podanych przez Ciebie danych
 22. Miniu

  Akwarium 46l.

  Z wymiarów, które podałeś wychodzi, że akwarium ma 46,375l objętości (poprawiam tym samym nazwę tematu). Innesy raczej bym zamienił na coś innego.
×