Jump to content

karo83

Użytkownik
 • Content count

  103
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About karo83

 • Rank
  Gawędziarz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gniezno
 1. Witam. Do tej pory używałem mineralizatora v5 który teoretycznie potrzebuje co2 aby się rozpuścił. Oczywiście cały czas podawałem co2 z butli i wszystko grało. Teraz postanowiłem odłożyć jedną świetlówkę żeby rośliny tak szybko nie rosły. Zaprzestałem tez podawania co2, ale robiąc podmianki używam tego mineralizatora. Pytanie moje brzmi, czy mogę go używać bez podawania dwutlenku węgla? Niby się rozpuszcza bo woda się klaruje.
 2. Hej. Mam 160l baniak. I mam w nim wewnętrzny Aqua-szut 750 i na nim gąbka, do tego kubełek JBL e901 i dają radę. Ten mały czyszczę raz na tydzień, kubeł czyściłem nie dawno czyli 6 miesięcy po restarcie. Woda czysta. Jeśli chodzi o grzałkę to ja mam 150 wat i zimą gdy w nocy temp. w pokoju spada czasem przy mrozach do 18 stopni ta grzałeczka sobie radzi. Natomiast światło to już zależy od ciebie co będziesz hodować. U mnie są standardowe 2x30w i jedna dołożona przeze mnie 24w. Po dołożeniu tej świetlówki musiałem się zaopatrzyć w butle z CO2, gdyż słynny przelicznik wat na litr w tej sytuacji wynosi 0,52 i wystąpiły braki. Przy tym litrażu każdy będzie sugerował jakiś filtr zewnętzrny.
 3. karo83

  Chelat fe

  Rzeczywiście te bryły jakby takie lekkie. Rozpuscilem trochę, ale chyba dokupie świeży towar. Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 4. karo83

  Chelat fe

  Witam. Mój Chelat fe 13% do tej pory był sypki. Teraz zrobił się coś jakby gruda. Czy on jeszcze się nadaję żeby zrobić roztwór? Sprzedawca napisał, że do 2017 powinien być ok. Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 5. Ja akurat na Clarias.pl się przejechałem. Polecam Plantica.pl Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 6. karo83

  Wychodzą dziury w lisciach

  Na pierwszy rzut oka to brak potasu ale musisz opisać dokładniej swoje akwarium.
 7. karo83

  Wyświetl nową zawartość

  Teraz już mam w kompie. Dzięki Andy102. Ale w telefonie nie ma. Możę wskoczy za niedługo. Już na tel śmoiga. Poza tym miałem wcześniej wciśnięte funkcję ,żeby pokazywał wątki w których uczestniczyłem. Niechcący musiałem to ustawić.
 8. Witam. Problem jest tego typu , że nie wyświetla mi się nowa zawartość ani w komputerze ani w telefonie. Problem ten jest od kilku dni. Czy ja coś namieszałem w profilu ? Chodzi o link z górnej części strony.
 9. Hej. Żadnych sugestii na temat tego właśnie nawozu?
 10. A czy to mikro trzeba trzymać w lodówce czy dodać trochę węgla w płynie, czy bez niczego w szafce?
 11. To w sumie jakie są podstawy używania tego wspaniałego nawozu....
 12. Zielsko rośnie ale jakieś braki trochę widać. Paprotnica śmiga I sporo jej wyrzucam co jakiś czas. A to mikro jak ustawiasz dawkę? Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 13. Witam. Wyliczyłem sobie dawkę tego mikro pomieszanego z chelatem żelaza. Dawka 3,5 ml dziennie.Wynik po tygodniu Fe 0,4 i Mn 0,06. I to jest tak na sucho z kalkulatora. Wiem , że żelaza będzie za mało na teście po tygodniu. Czyli będę musiał zwiększyć dawkę. Czy powinieniem lać tego roztworu więcej żeby test pokazał 0,4 żelaza (zwiększająć jednocześnie mangan) czy powinienem zostawić mangan tak jak jest a kombinować tylko żelazem? Pozdrawiam.
 14. karo83

  Neony i pryszcze.

  A zaraźliwa? Czy coś powinienem zrobić? Chore osobniki poddać eutanazji?
 15. karo83

  Neony i pryszcze.

  To nie ospa. Ospe już przerabiałem. Te pryszcze są bardziej jakby na zewnatrz. Zdjęcia nie z mojego akwarium ale tak to wygląda.
×