Jump to content

darekbart

Użytkownik
 • Content count

  703
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

darekbart last won the day on September 28 2016

darekbart had the most liked content!

Community Reputation

30

About darekbart

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Akwarystyka,wędkarstwo.
 1. darekbart

  Aranżacja iwagumi

  Kolega doczytał Nawet jak odejmiesz jedną świetlówkę, to zostanie 0,5w/l, a to też jest spore światło dla ryb przy takiej aranżacji jaką jest Inwagumi, ryby nie będą miały gdzie się schować... No ale skoro nie jesteś takim nowicjuszem, to powinieneś to wiedzieć Nie chcę wnikać, ale skąd miałeś pewność ,że cykl się zamkną? Robiłeś jakieś testy? Czy wpuściłeś ryby na "chybił trafił"? Nowicjusz może i nie wie, ale ktoś kto z akwarystyką miał już do czynienia, powinien wiedzieć,że każde akwarium dojrzewa w różnym tempie, dla jednego będzie to 3 tygodnie a dla innego 6...
 2. darekbart

  Aranżacja iwagumi

  Raczej nie idzie zgodnie z planem... Wpuściłeś ryby do zbiornika, który na dzień dzisiejszy powinien stać jeszcze minimum tydzień bez ryb, co z cyklem azotowym? Wziąłeś to pod uwagę...wątpie... Tak myślę ,że już niebawem spotkamy się w dziale "Choroby", jak Ci zaczną rybki padać jedna po drugiej... Co do obsady przy takim oświetleniu, jedynie do głowy przychodzą mi danio...
 3. darekbart

  Czy to może być ikra ?

  Nie jestem pewien na 100%, ale to co jest na drugim zdjęciu przypomina trochę tasiemca. Galaretowatych odchodów, jak moje oko około 5cm, raczej byś w ten sposób nie utrzymał w palcach. Ja bym proponował wrzucić to pod mikroskop, jeśli się raz jeszcze pojawi.
 4. darekbart

  Gdzie kupować?

  Dlaczego? Chyba żarty sobie robisz... Oświetlenie 6W które nadaję się dla niezbyt wymagających roślin,do tego filtr 400l/h to chyba aż za dużo,gdzie będzie nadfiltracja przy zbiorniku 54l.... I Ty chcesz to zapakować do kostki 25l ?
 5. darekbart

  Aranżacja iwagumi

  Podobać się , to dużo powiedziane... Nie napisałeś jakiej mocy masz świetlówki, a to przy tego typu aranżacjach jest ważne... Inwagumi to między innymi roślinność "niska", więc wymaga dość mocnego światła a co za tym idzie, także intensywnego nawożenie co2,więc moim zdaniem bimbrownia to troche za mało..
 6. darekbart

  200L Skalary i ... co dalej ?

  Tak to jest, jak się nie czyta pytań ze zrozumieniem, a pytanie w trzecim poście?: Jednak najlepiej zjechać kogoś za coś czego nie zrobił: Gdzie autor o tym pisał?
 7. Nie będzie tego, jak zamiast powietrza zaczniesz podawać co2, bo wtedy dwutlenek węgla całkowicie się rozpuści.Reaktor będzie ciągle wypełniony wodą i będzie niemalże bezgłośny.
 8. darekbart

  Padanie ryb

  Twoje akwarium oczywiście jest bez bakterii i pasożytów... Sam doskonale wiesz, kiedy pasożyty najczęściej atakują...To że nie widać zmian chorobowych , ryba wizualnie czuję się dobrze i pobiera pokarm, nie oznacza wcale że niema w sobie robactwa. Badanie wody w tym przypadku jest jak najbardziej wskazane, ewentualne polepszenie warunków w akwarium, o ile okazały by się złe( po obsadzie widać że takie są), diagnoza i leczenie...W przypadku złych warunków, jeśli zacznie leczyć ryby, to będzie krążył w koło jak hulajnogą po rondzie, i będzie się zastanawiał dlaczego ryby nadal chorują. Edit: To że dyskowce są mało odporne na pasożyty, nie znaczy,że każdy inny gatunek ryb też musi być.
 9. darekbart

  Padanie ryb

  Tu w pierwszej kolejności to trzeba by było zbadać wodę, zrób testy i podaj jakie masz poziomy no3,no2 i amoniaku. Jeśli pisząc "glonojad" masz na myśli zbrojnika niebieskiego, to możesz być pewien ,że wspomniane poziomy amoniaku i azotynów na pewno będą podwyższone, powoduje to podtruwanie ryb, spadek odporności co prowadzi do wspomnianego przez Mapeta ataku pasożytów i bakterii.
 10. Teoretycznie tak powinno być, ale kiedy to jeszcze korzystałem z induktora co2,i zakręcałem gaz na noc, zauważałem skoki ph i testy to potwierdzały, co2 było wytracane z wody poprzez jej natlenianie, i stąd powstawał skok ph. Wiem,że nie pisałeś... tu podałem bimbrownie jako przykład kontroli nad co2 do butli z reduktorem. Wg mnie 24h/24h jest racjonalne, z tego względu, że nawet jeśli skok będzie to niewielki i w kierunku obniżenia ph, co moim zdaniem jest korzystniejsze.
 11. Hmmm...temat stał nietknięty przez 24h, trzeba było użyć wyrażenia "gadżet" ażeby się coś ruszyło...nie dziękuj To chyba mało jeszcze widziałeś. Miałem taki zestaw przez ponad 1.5 roku , butla z reduktorem kupiona z drugiej ręki, do tego dyfuzor ze strzykawki i wszystko chodziło bez problemu.Odpowiednio ustawiona dawka i łap nie pchałem dopóki się gaz nie skończył. , Odczuwalny zapewne,zmniejszone zużycie o około 50% ale przy okazji zafundujesz rybom skoki ph Ludzie stawiają bimbrownie nad którą ciężko zapanować, a ty uważasz ,że butla z samym reduktorem to problem? Miałem taki zestaw o jakim wspomniałem powyżej,nie przejmowałem się zbytnio brakiem takiego zaworka czy też elektrozaworu(jak dla mnie to niepotrzebny wydatek,aczkolwiek wcześniej myślałem inaczej) , to miało spełniać swoje zadanie i podawać gaz do zbiornika.Ryby przyduchy nie miały,rośliny rosły, więc chyba było wszystko w porządku. "Na błędach człowiek się uczy"
 12. Jak lubisz gadżety typu niepotrzebne zawory igłowe to kupuj, nikt Ci nie broni, pytanie tylko po co? Opierasz się na opinii jednej wypowiedzi, którą gdzieś tam wyczytałeś, a nie czytasz tego co piszą użytkownicy forum.Gdybyś czytał, nie zadawał byś ciężkich pytań... Zadam Ci pytanie: po co Ci elektrozawór? Drugie pytanie: po co Ci zawór igłowy(tak naprawdę nie mam pojęcia co to jest i do czego to służy). Codzienność wygląda tak samo,każdy zestaw co2 (butla+reduktor+dyfuzor w jakiejkolwiek postaci) jest bezobsługowy,a dawkowanie co2 zależne jest od tego, jaką masz masę roślinna oraz obsadę, do tego obserwacja ryb, lub możesz skorzystać z induktora co2, nie ma w tym nic skomplikowanego, dawkowanie 24h/24h. W Twoim przypadku,przy takim litrażu, to polecam reaktor narurowy...Nie wiem czy jest aż taki super, ale w przeciwieństwie do dyfuzorów, jak to nazwałeś "standardowe kwiatki", nie powoduje strat co2, natomiast do reaktorów sera(z reguły są to reaktory wewnętrzne) - no cóż...sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.
 13. Nie praktykowałem takiego zostawiania piasku, ale myślę,że sens jest,przyspieszy to dojrzewanie akwarium. Kłócić ci się nie będzie, pod warunkiem że piasek nie był w morskim akwarium. Co do starego filtra, jest ciągle włączony, czy stoi i czeka na nowy baniak?
 14. darekbart

  Akwarium 112l lowtech

  I to już nie będzie LT... Do tego typy zbiorników, "łapek" raczej się nie pcha, nie licząc czyszczenia filtra(z reguły są to filtry mechaniczne) i podmian 2-3 razy do roku.. Reszta tak jak piszesz, odpowiednio dobrane rośliny i obsada, która do słupa wody dostarczy co trzeba.
 15. darekbart

  112L - nowe

  I zaraz jeszcze dodasz ,że w betonowej wodzie... Tylko ,że to wcale nie znaczy ,że Twoje ryby maja tam dobrze... Moje też złożyły ikrę,para jest niedobrana, i o dziwo samiec je zapłodnił, czy to znaczy że mają u mnie luksusy?... Mimo odpowiednich warunków tego nie wiem,ale to znaczy również to ,że ryba za wszelką cenę chce utrzymać gatunek, a Ty z góry zakładasz, że skoro się wytarła, to musi jej być dobrze...mylisz się, i to bardzo..
×