Skocz do zawartości

Co wlać do akwarium na początek


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

.. i chciałbym się dowiedzieć co wlać do akwarium ?

Głównie wodę.

 

Jakieś środki uzdatniające ?

Tak. Woda.

 

 

OK i mam czekać aż się wy klaruje ? w jakim czasie będę mógł sprawdzić właściwości wody ?

Musisz poczekać cały cykl azotowy. Woda się wyklaruje w 1-3 dni. Zależy to od podłoża, samej aranżacji i sposobu zalewania akwarium. Wyklarowanie sie wody, nie ma nic wspólnego z dobrymi parametrami.

 

 

Rozumiem, a powiedzcie mi jak kupiłem cały zestaw używany , filtry itp itd, to chyba szybciej to dojdzie , bo bakteria już jest ? Co myślicie o tym ?

 

Kupiłeś używane. Jeżeli były niemyte i mniej niż 24h poza akwarium. To szybciej złapałbyś parametry.

Jeżeli były dłużej wyłączone. To polecałbym wygotowanie lub przynajmniej porządne wypłukanie wkładów. By pozbyć się bakterii, które już tam dawno umarły. Martwe bakterie w filtrach itp, potrafią narobić małego "bigosu".

 

 

Akwarystyka cechuje się cierpliwością. Bądź cierpliwy a akwarium Ci się za to odpłaci ;)

Niech spokojnie sobie dojrzewa. Roślinki rosną. Na ryby przyjdzie czas.

 

Minus? Nie ma ryb teraz.

Plus? Kupisz raz ryby i masz praktycznie pewność, że wszystkie przeżyją. Będą wybarwione, ominiesz wiele chorób.

 

Kwestia co wybierzesz?

Teraz ryby? Problemy już za kilka dni.

Ryby za 2-3 tyg? ..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) każdy co innego mówi weźmy panowie się zdecydujmy bo to jest takie co jedna osoba to inna odpowiedź , ktoś co wejdzie pierwszy raz na forum tutaj wychodzi z niego jeszcze bardziej w szoku...

Spójrz też na to, kto pisze jakie komentarze.

Najlepsza była wypowiedź administratora, myślę, że on wyczerpał temat.

Do akwarium nie lejemy chemii na start.

W czasie dojrzewania też się nie nawozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz oświetlenie i jakie podłoże. To dla początków akwarium też jest ważne.

 

Ja swoje 200l zrobiłem tak:

 

Ziemia z marketu na dno, przysypana żwirem.

Po ułożeniu dekoracji posadziłem roślinki. Trzeba ciągle spryskiwać te już zasadzone, żeby nie wyschły.

Zainstalowałem filtry (używane więc chyba z dojrzałymi bakteriami) i grzałkę.

Potem układam na dnie pogniecione gazety i leję na nie wodę, to lepsze niż talerz albo miska. Nic nie wypłynęło. Kiedy wody jest już więcej leję wodę na położoną na powierzchni wody gazetę.

Po zapełnieniu wodą akwarium wlałem uzdatniacz JBL Biotopol. "Odstanie" wody niewiele daje, bo nie usunie metali ciężkich.

Uruchomiłem filtry oświetlenie i grzałkę.

Po 3 dniach wlałem Microbe Lift Specjal Blend i wpuściłem jednego gupika.

Po 5 dniach wpuściłem stadko Razbor, które na drugi dzień przystąpiły do tarła.

Światło (90W) od samego początku 12/24.

Jak na razie żadnych glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...