Jump to content

Dusek

Użytkownik
 • Content count

  252
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Dusek

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Gorzów Wielkopolski
 1. Dusek

  Glony

  Wiesz co, prowadziłem kiedyś roślinniaka, którego "zjadły mi glony", więc mam sole rozrobione wystarczy tylko lać, mierzyć i obserwować. Mianowicie dziękóweczka, jak będzie coś się działo odezwe się jeszcze w tym temacie.
 2. Dusek

  Glony

  Nie, robione płynnymi testami sery i zoolek.
 3. Dusek

  Glony

  Witam szanownych akwarystów, 1.Kiedy akwarium zostało zalane - z rok temu 2.Litraż i wymiary akwarium - 45L 3.Jakie jest oświetlenie- 1x14W Sylvania Aquastar 10000K 4.Jak długo świecisz - 10h 5.Podłoże - piach 6.Filtracja - Aquaszut N300 7.Typ zbiornika: Tanganika 8.Ozdoby - Piaskowiec 9.Rośliny - rogatek 10.Ryby - 2szt. Neolamprologus Caudopunctatus 11.Podmianki - co tydzien w skrajnych przypadkach co dwa. 12.Nawożenie akwarium - nie nawoziłem, chociaż ostatnio zaczałem lać specyfikem, który ma wszystkie pierwiastki, z myślą że rogatek się ruszy. 13.CO2 - Nie dozuję. Opis problemu: Od początku mam problem z glonami mianowicie: - brunatnice i zielenice - sinice Jako że nie nawożę to kupiłem rogatka. Myślałem, iż w razie wysypu glonów będzie zapobiegał ich rozprzestrzenianiu, jednak się myliłem. Rogatek nie rośnie i oblegają go zielenice. Pomiary: NO3 - 0 PO4 - 0 pH - 8,5 kH - 11 dkH
 4. Dusek

  [45l] Ogólniak na ziemi ogrodowej.

  Zmiana aranżacji na plus, jednak baniak na ziemi ogrodowej jest trudny w utrzymaniu, nie mając pieniędzy, jak piszesz wyżej. W zwiazku z czym zrobiłbym tanganike, owy biotop nie wymaga takie wkladu finansowego.
 5. Dusek

  Ziemia w akwarium

  Ziemię kwiatową chcesz płukać ? Nic z tych rzeczy, wyciągasz z wora nową ziemię i wykladasz dno baniaka.
 6. Dusek

  Akwarium 24 l

  Żadne z tych ryb nie nadaje się do tego zbiornika. Proponuję bojownika badz zrób krewetkarium.
 7. To masz odpowiedz. Akwarium powinno dojrzewać 2-3 tygodnie. Uzdatniacze wody to pic na wodę. Po drugie obsada do korekty. Zbrojniki do oddania, do kirysków dokup 4 szt., danio również oddaj, gdyż to ryba zbyt ruchliwa i nie nadaje się do tego litrażu. Najlepiej stwórz jedna wiekszą ławicę niż kilka. Proponowałbym ławicę neonów.
 8. Po prostu, ucinasz Hetere w połowie i sadzisz dalej, a co do Żabienicy to niech ktoś inny się wypowie.
 9. Szczerze mówiąc, jeśli dopiero zaczynasz z akwarystyką, to nie polecałbym wykładać dna akwarium ziemią. Możesz bardzo łatwo nabawić się glonów, przy czym musisz bardzo, ale to bardzo uważać aby ziemia się nie dostała do słupa wody, gdyż grozi to 100% inwazją glonów. Uprzedzam również, że musisz także nawozić. Nie polecałbym również LEDów, rośłiny nie bardzo chcą na owym oświetleniu rosnąć. Najlepiej kup świetlówki by było te 0,3W/l, chyba że chcesz bardziej wymagające rośliny to przydałoby się juz te 0,5W/l+CO2.
 10. Neon innesa znosi temperaturę do 25 stopni.Jeśli temperatura skoczyła do 30 a ty nagle schłodziłeś wodę mogło dojść do szoku termicznego.Ze swojej strony dodam że jeśli masz możliwość to możesz zmienić neon innesa na czerwone.Są one wytrzymalsze od innesa i znoszą wyższe temperatury. Jak Ty sobie wyobrażasz hodować neony czerwone w 45l zbiorniku? Slyszałem nawet, że inessa są już za duże a co dopiero czerwone... @Autor tematu Podaj parametry baniaka ph,kh,no3.
 11. Po co Ci testy, skoro wiadome, że wyniki będą marne jak masz plastiki w akwarium.
 12. Najlepiej wlej wodę do wiadra(tą do podmianki) i odczekaj z nią do następnego dnia, wtedy będziesz mógł spokojnie jej użyć do podmianki.
 13. Dusek

  Mocowanie świetlówki na silikon

  Może spróbuj ulokować ją gdzieś na opaskę zaciskową.
 14. Wiem o tym, bo to samo czytałem wcześniej, widocznie za mało informacji w nim było dlatego pytam się na forum.
 15. @qpaweł Po to jest forum żeby pytać i nie kieruj mnie na google. Jakbym znalazł w necie satysfakcjonujący mnie opis to nie pytałbym się na forum tak? @ArySko Dzięki, lecę czytać.
×