Jump to content

kamilp

Użytkownik
 • Content count

  639
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About kamilp

 • Rank
  Wyjadacz
 • Birthday 01/22/1994
 1. No tak ja chciałem pierw bardziej ogarnąć rośliny ale chodziło mi czy on już gotów. Wiem o co chodzi.
 2. A dlaczego, to co źle zrobiłem ? Co mam zrobić teraz, pierw rośliny i dopiero ryby ? Czytałem ale ja nie rozumiem całej tej CHEMII dlatego się pytam.
 3. NO2 wynosi 0 . Można wpuszczać ryby ? jakoś powoli ? Od kiedy zacząć podmiany wody ? W jakiej ilości ? Co robiłem, nic bo nie mam wizji jak wsadzić rośliny a chyba jak zalałem zbiornik i sobie działał to lepiej niż ma stać pusty...
 4. Nic nie rozumie.... Czyli co wsadzić roślin ? , a sprawdzić no2 i wtedy będzie wiadomo tak ??
 5. OK , no3 ma być stałe ? Niskie ? Jutro będzie no2 ..
 6. Witam, co myślicie żeby normalne świetlówki zastąpić tymi : http://allegro.pl/swietlowka-led-t8-150cm-epistar-2200-lm-hit-i4910769633.html
 7. Więc tak NO2 będę znał w piątek bo dopiero dostawa będzie z tym testem bo im się skończył, zakupiłem NO3 i jest ok 10-20mg/l . (mówię plus minus bo ciężko dobrać mi kolor)
 8. No dobra ale to że wpuszcze ryby i międzyczasie z czasem będe dosadzał rośliny nic się dziać nie będzie?
 9. Aha czyli z braku roślin dłużej może dojrzewać? Ok wrzucę coś...
 10. Coś się ma do tego że nie ma roślin jeszcze?
 11. Ale ja nie mówię, że trzy tygodnie to już ooo, tylko pytam czym sprawdzić i jak wpuszczać ryby... Czy mogę od razu stado czy jakoś pojedyńczo.
 12. Witam. Jak w temacie mija 3 tygodnie od zalania zbiornika , w akwarium jest piasek i kulki G-t , roślin jeszcze nie sadziłem , media filtracyjne zalałem wcześniej wodą z aktywnego zbiornika, jak spradzić czy woda jest ok ? Jak ryby wpuszczać, pojedyńczo ?
 13. kamilp

  Piasek kwarcowy zamiast żwirku

  Dodam że podoba mi się bardziej piasek.... będę trzymał zbrojniki , dodatkowo nie wiem co ...A jak rośliny rosną w piasku ? Fakt że ten piasek byłby troszkę wiekszej granulacji niż taki typowy... bo miałby on ok 1- 1,6mm .
 14. Witam. Zastanawiam się nad zmianą podłoża w akwa, mam żwirek ok 3mm(jest on łagodny, okrągły, nie jest ostry ) na piasek kwarcowy ok 1 - 1,6mm. Czy warto ? Chciałbym dać troszkę ziemie pod to.
×