Jump to content

kamilp

Użytkownik
 • Content count

  639
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kamilp

 1. No tak ja chciałem pierw bardziej ogarnąć rośliny ale chodziło mi czy on już gotów. Wiem o co chodzi.
 2. Witam. Jak w temacie mija 3 tygodnie od zalania zbiornika , w akwarium jest piasek i kulki G-t , roślin jeszcze nie sadziłem , media filtracyjne zalałem wcześniej wodą z aktywnego zbiornika, jak spradzić czy woda jest ok ? Jak ryby wpuszczać, pojedyńczo ?
 3. A dlaczego, to co źle zrobiłem ? Co mam zrobić teraz, pierw rośliny i dopiero ryby ? Czytałem ale ja nie rozumiem całej tej CHEMII dlatego się pytam.
 4. NO2 wynosi 0 . Można wpuszczać ryby ? jakoś powoli ? Od kiedy zacząć podmiany wody ? W jakiej ilości ? Co robiłem, nic bo nie mam wizji jak wsadzić rośliny a chyba jak zalałem zbiornik i sobie działał to lepiej niż ma stać pusty...
 5. Nic nie rozumie.... Czyli co wsadzić roślin ? , a sprawdzić no2 i wtedy będzie wiadomo tak ??
 6. OK , no3 ma być stałe ? Niskie ? Jutro będzie no2 ..
 7. Witam, co myślicie żeby normalne świetlówki zastąpić tymi : http://allegro.pl/swietlowka-led-t8-150cm-epistar-2200-lm-hit-i4910769633.html
 8. Więc tak NO2 będę znał w piątek bo dopiero dostawa będzie z tym testem bo im się skończył, zakupiłem NO3 i jest ok 10-20mg/l . (mówię plus minus bo ciężko dobrać mi kolor)
 9. No dobra ale to że wpuszcze ryby i międzyczasie z czasem będe dosadzał rośliny nic się dziać nie będzie?
 10. Aha czyli z braku roślin dłużej może dojrzewać? Ok wrzucę coś...
 11. Coś się ma do tego że nie ma roślin jeszcze?
 12. Ale ja nie mówię, że trzy tygodnie to już ooo, tylko pytam czym sprawdzić i jak wpuszczać ryby... Czy mogę od razu stado czy jakoś pojedyńczo.
 13. kamilp

  Larwy solowca

  Witam. Zakupiłem larwy solowca SERA ARTEMIA MIX, waga 18g, pisze że to jednodniowa dawka , co to znaczy że cała zawartość torebki starczy na jeden dzień, czyli codziennie kupować taką torebkę i robić hodowlę tego ? Jak takie larwy się wylęgną ile mogą być w tym słoiku, czy butelce ? Jest to dobry pokarm dla narybku ? Ile razy karmić narybek tym pokarmem np w tygodniu ? Przeglądałem galerię takich larw solowca jak hodowcy robią , to oni robią to w 2l butelkach, i tam jest prawie cała butla tych larw , to ile trzeba wsypać tych torebeczek 18g w butlę ? Rozchodzi mi się że 5zł torebka i na dzień ? Proszę o wyjaśnienie tematu.
 14. Witam. Zastanawiam się nad zmianą podłoża w akwa, mam żwirek ok 3mm(jest on łagodny, okrągły, nie jest ostry ) na piasek kwarcowy ok 1 - 1,6mm. Czy warto ? Chciałbym dać troszkę ziemie pod to.
 15. kamilp

  Piasek kwarcowy zamiast żwirku

  Dodam że podoba mi się bardziej piasek.... będę trzymał zbrojniki , dodatkowo nie wiem co ...A jak rośliny rosną w piasku ? Fakt że ten piasek byłby troszkę wiekszej granulacji niż taki typowy... bo miałby on ok 1- 1,6mm .
 16. Witam. Zakładam hydraulikę do sumpa, mam wizję na taki układ, czy jest to odpowiednia opcja ?
 17. Witam.Jak w temacie zobaczyłem dziś że samica ma duże oczy-wytrzeszcz i delikatną pleśń. Od czego to może być co zrobić ? Było wszystko ok kilka miesięcy ryby nie chorowały z nią tak się aby stało. Podmiany co tydzień, karmię suchym i warzywami zbrojniki, akwarium sterylne.
 18. Witam. Mam takie pytanie , jak kupię ryby ze sklepu mieczyki to po jakimś czasie dostają białych nalotów na ciele , błyszczą się .Zawsze tak jest z mieczykami, trzymam je w osobnym zbiorniku , jakiś lek im podać. Dobrze zasoliłem im wodę. Pewnie chodzi o zmianę wody i dlatego, tylko co im podać, CMF wystarczy ? Nadmanganian potasu ?
 19. kamilp

  Co robić z rybami po zakupie

  W jakich warunkach ? W warunkach normalnych, każda ryba ma się ok tylko mieczyki po zakupie ze sklepu, bo od hodowców jest ok. Ale ze sklepu to nawet sama pani mówiła że to przez zmianę wody, wiec co z tym robić ?
 20. kamilp

  mam problem z Zbrojnikiem Niebieskim

  Ochotki pod żadnym względem nie dawaj im, jedynie artemię i to też raz na tydzień lub rzadziej.
 21. kamilp

  mam problem z Zbrojnikiem Niebieskim

  Czym je karmisz ? Posiadają drewno ?
 22. W czym Ci się wytarły ? Samiec nie jest potrzebny jak już się wylęgną, nawet i przed wylęgnięciem jeżeli zapewnisz im filtrację- ikra żeby nie spleśniała(żeby woda koło ikry nie stała tylko była w ruchu). Jeżeli woda , temp jest ta sama to jasne że możesz.Najlepiej to wrzuć grotę z samcem niech się wylęgną młode potem go odrzucisz.
 23. Nie rozumiem... , gupik daje miot co ok 3tygodnie +- , poród może trwać kilka godzin, pół dnia ale nie kilka tygodni . Masz karmić ją na tyle by aby zjadła pokarm - troszkę, nie nakarmisz jej taką ilością co resztę ryb. Włóż ją do kotnika kiedy naprawdę będzie miała duży brzuch. A jak są we dwie w tym kotniku to jedna drugiej zje.
 24. Mogła mieć małą ilość lub na dzień dobry od razu zjadła młode .
×