Skocz do zawartości

Co podać?


Rekomendowane odpowiedzi

A jakiej wielkości jest akwarium i jaka pozostała obsada?

W zbyt małym dla molinezji, lub przerybionym akwarium wzrost ryby może być o wiele wolniejszy, lub w ogóle zatrzymany....

Co do pokarmów, mięsko dawaj jeden lub dwa razy w tygodniu ;)

Powinnaś też karmić je jakimś pokarmem roślinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 60 L (wiem, że za małe, ale według mojej książki dla molinezji BL jest to dolna granica, mam zamiar oddać molki jak tylko podrosną), obsada nie jest za wielka (zredukowałam ją porządnie). W akwarium są jeszcze gupiki i 2 piskorki. Rybkom podaję tabletki roślinne, vitality & colour z tropikala, superwit, ovo-wit, dafnię oraz welsi gran.

Molinezje kupiłam 0,5 roku temu. Miały wtedy jakieś 4 cm, teraz też tyle mają.

Wodę w akwarium podmieniam co tydzień, w czwartek planuję restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ty i twoja znajoma macie/mieliście molinezje w 60l, to tylko świadczy o was że źle traktujecie ryby. 30l robi czasem bardzo wielką różnicę. Molinezje od 100l w górę! Inaczej skarłowacieją i zdechną!

Nie przesadzasz czasem? Te molinezje kupiłam od takiej dziewczynki, co w 25 L je trzymała i teraz szukam dla nich dobrego domu, ale chcę żeby troszkę podrosły. I proszę mi nie mówić, że źle traktuję te ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60l jest w sam raz, ale dla dorastających do 6cm zmienniaków.

Molinezje [w szczególności samice] rosną dwa razy większe...

W takim akwarium nie osiągną nigdy swoich maksymalnych rozmiarów, dobrze że uratowałaś je z 25l, ale w 60l dalej jest im ciasno. Nawet mimo najlepszego karmienia, ich wzrost będzie w pewnym momencie zahamowany...

 

W książkach, [szczególnie w tych starszych] pisano już różne herezje ;)

np. bardzo często spotyka się opisy że ryby tak duże jak welonki mogą żyć w 54l :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie już spokój i przestańcie za przeproszeniem pieprzyć głupoty. 100 L w góre dla molinezji :lol: Nie róbcie z siebie takich idiotów. Znam ludzi co molinezje trzymali w 45 l ( tu przykład kolegi) i trzy sztuki urosły mu do 15 cm . Niedługo dla neona minimalny litraż bedzie wynosił 200 L. Zastanówcie sie zanim coś napiszecie

 

 

maziama: Kolega Daniel otrzymuje ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników forum i może również się zastanowi zanim coś napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego nie każdy może być akwarystą. Bo jeżeli zależy Ci tylko na wyglądzie i przyjemności dla oka to kup sobie yorka i rób mu różowe kiteczki. Zanim założy się akwarium trzeba pomyśleć czy można zapewnić rybom dobre warunki. Ale skoro większości tu krzyczącym wygodnie byłoby siedzieć w w kartonie po telewizorze... :zamieszany: Ryby też potrzebują miejsca, a to że nie potrafią krzyczeć "Ciasno mi!" to chyba nie ich wina. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pani moderator poczuła sie urażona moją wypowiedzią to świadczy o tym ze sie z nią utożsamia. Pozostawie Pani błyskotliwość bez komentarza.

 

maziama: Słucham...?! Nazwałeś idiotami forumowiczów, którzy wypowiadali się przed tobą, więc to w ich imieniu się wypowiedziałam. Ale widzę, że jedno ostrzeżenie to dla ciebie mało, więc dostajesz drugie... Oby tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie nazwałem idiotami tylko napisałem żeby z siebie takich nie robili co nie miało na celu nikogo obrazić a piszą głupoty i każda osoba z pojęciem akwarystycznym jest tego świadoma. Jak widać jest zasadnicza różnica. Jeżeli Pani moderator nie umie wywnioskować kontekstu wypowiedzi i bawi się ostrzeżeniami jak jakieś dziecko które cieszy się że ma taką możliwość to może powinna Pani zająć się jakimś prostszym zajęciem bo odstrasza Pani ludzi z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIędzy 90L a 60 L jest tylko 30L różnicy, moja znajoma miała molki w 54L więc nie przesadzajmy...

Najpierw mówisz, że 60l to dużo. Więc 30l to będzie tak około średnie.A teraz ty wywalasz różnicę między 90l a 60l. Mówisz, że ta różnica, czyli 30l, to jest mało, a to jest połowa twojego akwarium! Zdecyduj się wreszcie na jedno!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...