Jump to content

Martaa

Użytkownik
 • Content count

  51
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Martaa

 1. Mam 4 akwaria, a w nich: neony innesa i czerwone, piskorki, bojek, gupiki, zbrojnik, molinezje, zwinniki jarzeńce, kiryski, żałobniczka, razbory klinowe. Czy pokarmy, które im podaję są wystarczająco dobre/urozmaicone? Co zmienić? Pokarmy, jakie posiadam: (karmię na zmianę) * mikrovit dla narybku gupika *Supervit *Ovo-vit *Welsi gran *Vitality & Colour *Vitabin *tetra Pro *tetra pro colour *ActiColor *mrożony wodzień *mrożony cyklop *mrożona artemia * suszona Dafnia
 2. Krewetkarium bardzo mi się podoba. Twój kot jest identyczny jak mój, którego niedawno przejechał samochód.
 3. Bardzo wolno rosną mi molinezje, czy jeżeli podam im ochotkę to będą rosły szybciej? Cz ytetra delica mix też pomoże we wzroście ryb?
 4. Ja mam EasyCarbo i u mnie świetnie działa (pomógł mi też pozbyć się glonów).
 5. Martaa

  Neony + trzciniak

  A ja go kiedyś kupiłam i neonów na drugi dzień już w akwarium nie było.
 6. Martaa

  Neony + trzciniak

  Zje na 100%.
 7. Martaa

  Wylinka krewetek amano.

  Ja mam na razie 2 sztuki i co 5 dni znajduję pancerzyk.
 8. Mam pytanie, które z tych preparatów warto mieć u siebie: Esklarin, Kobaltosan, multimineral, healthosan. Wszystkie z Tropikala.
 9. Nie przesadzasz czasem? Te molinezje kupiłam od takiej dziewczynki, co w 25 L je trzymała i teraz szukam dla nich dobrego domu, ale chcę żeby troszkę podrosły. I proszę mi nie mówić, że źle traktuję te ryby.
 10. MIędzy 90L a 60 L jest tylko 30L różnicy, moja znajoma miała molki w 54L więc nie przesadzajmy...
 11. Ale 60 L dla molinezji jest dolną granicą. One nie mogą skarłowacieć w takim akwarium. Rozumiem gdyby było to 30 L...
 12. Mam akwarium 60 L (wiem, że za małe, ale według mojej książki dla molinezji BL jest to dolna granica, mam zamiar oddać molki jak tylko podrosną), obsada nie jest za wielka (zredukowałam ją porządnie). W akwarium są jeszcze gupiki i 2 piskorki. Rybkom podaję tabletki roślinne, vitality & colour z tropikala, superwit, ovo-wit, dafnię oraz welsi gran. Molinezje kupiłam 0,5 roku temu. Miały wtedy jakieś 4 cm, teraz też tyle mają. Wodę w akwarium podmieniam co tydzień, w czwartek planuję restart.
 13. Witam. Chciałam się dowiedzieć jaki preparat na martwicę płetw, postrzępienia mogę kupić zamiast Healthosanu (akryflawiny)?
 14. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
 15. A czy ta sera med to to samo co sera costamed? I czy mogę użyć tego na ospę?
 16. Cop sądzicie o pokarmie welsi gran z tropikala? Czy będzie dobry dla kirysków i piskorków?
 17. Mam zaikrzoną samicę dania pręgowanego. Czy mogę przełożyć ją do kotnika dla ryb żyworodnych z siateczką? Czy jest możliwość, że przy udziale dwóch samców i tej samiczki będę miała ikrę? Przełożyć ją planuję wieczorem, a o 6 rano zaświecić świetlówkę. Czy to dobry pomysł?
 18. Kupić akwarium 25 L i sprzęt (tylko niech dojrzeje, bojownik w tym czasie może być jakoś odizolowany siateczką w tym akwa, co trzymasz tamtego) , albo oddać.
 19. Witam wszystkich. Mam poważny problem, bardzo często padają mi ryby, każda ma inne objawy. Mam 2 chude neonki innesa, oba przełożyłam do kotnika, aby je "podkarmić" (oczywiście nie przesadzałam z ilością karmy). Jeden jadł, ale drugi tylko czasami brał skruszony płatek do buzi i natychmiast wypluwał. Teraz neony wypuściłam z powrotem do akwarium. Dzisiaj zauważyłam kiryska przyssanego do filtra, był bardzo słaby, żadnych zmian na ciele. (filtr nie jest mocny, a biedak nie może dać sobie z nim rady). Na molinezji black molly od tygodnia widzę kropeczki (ospa? Wlałam costamed i podwyższyłam temperaturę, kropki nie znikły, inne ryby tego nie dostały). Wczoraj padła mi gupiczka - rodziła dzień wcześniej (13 sztuk), była nadzwyczaj chuda po tym porodzie, z trudem pływała, na martwej rybce zauważyłam postrzępioną płetwę piersiową (ale to chyba sprawka glonojadka, bo widziałam, że próbował ją zjeść). Od trzech tygodni mam w akwarium gupika z importu, sprzedawca zahaczył mu ogonek o siatkę i rozerwał go, dzisiaj gupik żyje, ale widzę, że ubyło mu sporo ogona. (Może te wszystkie choroby to sprawka importowanego? Nigdy nie dam się naciągnąć na takie gupiki) Litraż - 60 L napowietrzanie - z filtra oświetlenie - 15 W filtracja - Fan 1 (był lepszy, ale się popsuł) Obsada (no cóż, tutaj jest masakra, udało mi się pozbyć części gupików, ale koleżance trzasnęło akwa 150 L i dała mi swoje rybki na przechowanie, niestety na razie rybek jej chyba nie oddam z powodu choroby). 7 x neon innesa (moje) 2 x żałobniczka (koleżanki) 2 + 4 gupik (moje) 3 x kirysek (moje) 2 x molinezja (koleżanki) 1 x samiec platki (koleżanki) 2 x piskorek (moje) 5 x zwinnik jarzeniec (koleżanki) Rośliny - nie mam żadnych sztucznych roślin tylko żywe: 2 moczarka, 2 cabomba, paprotnica, mech jawajski, żabienica, nurzaniec, kryptokoryna, gałęzatka oraz jedna niezidentyfikowana. Nawozy: codziennie 1 ml easycarbo z firmy easy-life, kulki z żelazem Leki: wlewałam costamed, akryflawinę (oczywiście nie jednocześnie) Pokarmy: tabletki roślinne, Superwit, ovowit, dafnia (suszona z paczuszki), Vitality & Colour, welsi gran. Karmię codziennie rano i wieczorem. W niedzielę głodówka. Parametry: temperatura 26*, dzisiaj podwyższyłam jeszcze drobinkę.
 20. Bardzo przepraszam za post pod postem, ale muszę podzielić się nowymi spostrzeżeniami. Kirysek, o którym pisałam w pierwszym poście (ten przyssany), otóż on ożył wieczorem i buszował po akwarium, dzisiaj rano siedział w jednym miejscu, a teraz zauważyłam na nim czerwone (wiele małych czerwonych punkcików) kropeczki. Co to może być? Co mam zrobić?
 21. Zgony trwają od ok. dwóch tygodni. Padło mi może 5 rybek. Ryby koleżanki są u mnie od około 10 dni. Akwarium założone zostało w październiku. Testów nie robiłam. Leki stosowane w ogólnym, dawka taka jaką zalecał producent, rezultaty prawie żadne. A co do filtracji to wiem - wymienię ten filtr w przyszłym tygodniu.
 22. Bardzo przepraszam za post pod postem, ale potrzebuję naprawdę szybkiej odpowiedzi na moje 2 pytanka. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 23. W moim 60 litrowym baniaku mam bardzo zasyfione podłoże, odmulanie już nie pomaga. Czy mogę kupić do tego akwarium ok. 4 świderki? Czy dadzą radę odczyścić akwa? Podłoże - żwirek kwarcowy o średnicy 1-3 mm. Czy 4 sztuki wystarczy na początek? Po jakim czasie zauważę efekty ich działalności?
 24. Martaa

  gupik - narybek

  Po jakim czasie osiąga dojrzałość płciową? Kiedy osiągnie ok. 2 cm? (jeżeli będę dobrze karmiła) Po jakim czasie od narodzin zaczyna nabierać barw? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
×