Jump to content

Monta

Użytkownik
 • Content count

  357
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Monta

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday 01/03/1996

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Żory
 1. Monta

  [200l] Przerzedzona obsada, co dodać?

  Źródła różnie podają, być może jest jak mówisz. Nie ważne, w każdym razie co z tą obsadą?
 2. Monta

  [200l] Przerzedzona obsada, co dodać?

  Rozumiem że reszta do oddania? Nie bardzo mam co z nimi zrobić
 3. Monta

  [200l] Przerzedzona obsada, co dodać?

  Chodziło mi głownie o neony, które żyją właśnie ok. 3 lata. Pozostałe ryby miały już kilka lat kiedy je kupiłam. pH ok. 6,7, GH 9*. KH nie mierzyłam, nie mam testu. Na dnie żwirek, gładki. Oświetlenie 30W zwykłe białe+ 30W Oceanic Flora.
 4. Od wielu lat posiadam zbiornik 200l. Ryby które mam są już stare i zostało ich kilka sztuk, mianowicie: - 8 neonów Innesa, - gibiceps ("prezent", niestety już stary i skarłowaciały po życiu w 60l) - jedna molinezja żaglopłetwa - 3 kosiarki, - 7 żałobniczek (również nieoczekiwany prezent). Małe ilości i pomieszane biotopy, wiem o tym. Te ryby w większości żyją u mnie już 3 lata, także myślę że obsada coraz bardziej będzie się zmniejszać. Co zrobić w tej sytuacji, co dodać? Myślę o 7 kiryskach na dno i zastanawiam się nad gurami księżycowymi- haremem. Być może uda mi się oddać tę molinezję. Niestety przez długi czas nie zajmowałam się akwarystyką tak intensywnie jak kiedyś i nie wiem jak jest dokładnie z tymi obsadami, co kiedyś było logiczne i przychodziło z łatwością. Dlatego proszę was o rade Czy mogę dodać te gurami, czy chociażby nie będą zagrożeniem dla neonów?
 5. Nie kupuje sie czegoś o czym nie ma sie zielonego pojęcia. Ryby które masz (czy miałaś) są fatalnie dobrane. I nawet ktoś kto się na rybach nie zna to od razu zauważy że tych ryb jest tam masa. Czemu ryby zdychają? Hmm powiem tyle że "podejrzewam" że osoba która nie wie jak karmić ryby nie wie też jak je utrzymać. Wody nie wymienia się całej tylko podmienia jakieś 30% co tydzień/dwa. Obsade trzeba zredukować, najlepiej zostaw 1+2 bojowniki. A reszte oddaj. Akwarium jest na 100% niedojrzałe i nie dziw sie że ryby zdychają. Poczytaj o równowadze biologicznej. A ta piana to pewnie gniazdo bojownika, co nie znaczy ze jest tam jakaś ikra.
 6. Monta

  [45 l] Obsada.

  No wiem, wiem . Źle zrozumiałam.
 7. Monta

  [45 l] Obsada.

  Źle przeczytałam temat, myślałam że to o agresywności było napisane w kwestii jedzenia krewetek. Zwracam honor
 8. Monta

  [45 l] Obsada.

  Bronienie terytorium przed innymi samcami jest dla nich naturalne. To że będzie się stroszyć na widok drugiego, nie znaczy że nie będzie zjadać krewetek Samiec bojownika to rywal, krewetki to jedzenie. A prętniki trzyma się w haremach
 9. Napisałam, że mój miał to samo. Tylko do tego kilka kropek, mało wyraźnych- niech autor tematu dobrze się przypatrzy, czy jego też nie ma.
 10. Ospa to kropki na ciele. Ma ich chociaż trochę? Właśnie mój miał to oko takie i na nim 2 kropki białe. Zobacz, czy Twój też tak ma. Zieleń malachitowa odkaża- usuwa wszystkie bakterie, to pożyteczne też.
 11. Mój miał to samo. Do dzisiaj nie wiem co to było, ale dałam go do osobnego akwarium, temp. 28*C, MFC Tropicala. Po 5 dniach przeszło
 12. Monta

  [45 l] Obsada.

  Widzę że sie nie rozumiemy. Dobra nie ważne, nie róbmy OT
 13. Monta

  [45 l] Obsada.

  A czy Ty rozumiesz że te ryby już są kupione? Informacja jak mógł postąpić nic mu nie da.
 14. Monta

  [45 l] Obsada.

  Na podstawie tekstów powyżej- 23-25 stopni wystarczy utrzymywać i będzie ok dla obu gatunków. A co ta uwaga wnosi? Ryby już kupił, to że mógł zapytać to mu teraz nic nie da.
 15. Monta

  112l [ogólne]- Aktualizacja!

  No bardzo ładnie Chociaż ja bym po prawej dała jakieś średnie rośliny jeszcze. No ale Twoje akwarium i Tobie ma się podobać. Ogólnie to duży plus
×