Skocz do zawartości

Reaktywacja 200 L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zabieram się za restart baniaka 200 L. Głowna koncepcja jaką mam to piasek kwarcowy biały i kamienie - gnejs i czarne tło. Dodatkowo jakieś ozdoby w postaci kokosa i nieduże rośliny. Pytanie zasadnicze, czy w piasku kwarcowym roślinom będzie się dobrze rosło? Jakie rośliny polecacie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w piasku kwarcowym roślinom będzie się dobrze rosło?

Nie będą narzekać. Pasek się nada. Z powodzeniem da się wyhodować piękne rośliny. Należy jednak pamiętać, że piasek nie jest żyzny, a rośliny muszą jeść.

 

 

Jakie rośliny polecacie? 

Dostosowane do Twojego oświetlenia oraz sposobu nawożenia i podłoża. 

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi nieco ponad 20 lm/litr, zakładając że jakość power led. No więc w piasek kwarcowy wepchnij kulki gliniano-torfowe pod rośliny z korzeniami. Kulki są bardzo tanie i bezproblemowe. 

 

Jakie rośliny.. mało wymagające. Celuj w: anubiasy, mikrozoria, mchy, zwartki, żabienice, kryptokorynę czy nurzaniec.

Dać radę powinny również te z nieco większymi wymaganiami: siggitaria subulata, ludwigia repens, bacopa caroliniana, hydrocotyle sp. japan...

 

Przy czym zaznaczam, że anubiasa i mikrozorium nie wsadzamy w podłoże, a wiążemy do korzeni lub kamieni, to samo mchy rzecz jasna... ponadto saggitaria subulata może dostawać za mało światła bo jest niska, choć wróżką nie jestem; ludwigia repens na pewno nie wybarwi się na czerwono przy tym świetle. 

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A piasek dla miłośników ciemnego podłoża?
 

 

Naturalnego nie ma. Ewentualnie bardzo drobny bazalt lecz o ostrych krawędziach.

Firma Dennerle ma kolorowe piaski w tym czarne i ciemnobrązowe, barwione tlenkami żelaza nierozpuszczalnymi w wodzie, ale za to bardzo drogie.

 

A dlaczego nie Manado? Ja mam i jestem zadowolony. Ludzie piszą bzdury o Manado, że zatwardza wodę , że lekkie, a nie czytają instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane, woda jeszcze delikatnie mętna od żwiru ale nie ma tragedii. Grzałka pracuje, światło ustawione. Pytanie, jak przyspieszyć dojrzewanie? Czy może wpuścić jakieś rybki które rozpoczną proces?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup testy zooleka na NO2 i No3 te są ważne przy dojrzewaniu oraz Ph,Gh i Kh (na te dwa ostatnie Zoolek ma wspólny test.

Akwarium dojrzewania nawet 6 tygodni ale najczęściej około miesiąca.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez psyho39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie wczoraj kupiłem taki do piaskownic. Dziś właśnie miałem dostawę gnejsu i białych płaskich otoczaków. Zobaczymy co z tego ciekawego wyjdzie

Sprawdziłeś czy żadne z tych nie zmienia parametrów wody?

 

Niżej doczytałem, że dopiero kupujesz testy, jak przyjdą sprawdź, bo możesz się zdziwić, że inne parametry wody masz w akwarium w porównaniu z tą którą wlewasz i zawęzi Ci się możiwość wyboru obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...