Jump to content

kubota

Użytkownik
 • Content count

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by kubota

 1. kubota

  Uszkodzone szkło

  Woda może nie dochodzi, ale działa na wszystkie ściany akwarium. Moim zdaniem wytrzymałość takiego zbiornika została naruszona i ja osobiście bałbym się trzymać coś takiego w mieszkaniu.
 2. Jest Ludwigia repens, ale coś nie chce się czerwienić
 3. Cześć. Chciałbym zaprezentować Wam moje akwarium. Zbiornik "chodzi" już parę miesięcy, ale zawsze było coś nie tak i czekałem z tym tematem aż do dzisiaj. Zresztą teraz też mam małe problemy z glonem i akwarium nie wygląda w 100% tak jak bym chciał, ale co tam - zapraszam do krytykowania - Wymiary zbiornika: 50x30x35 cm. - Data zalania: 24 czerwca 2017 roku. 29 lipca 2017 r. wymiana podłoża - piasek z pałeczkami nawozowymi zamieniłem na ziemię ogrodową przykrytą piaskiem. Użyłem połowę wody i piasku z działającego akwarium, więc nie był to typowy restart. - Podłoże: 2 cm ziemi ogrodowej przykrytej 5 cm piasku kwarcowego o granulacji 1 mm. - Oświetlenie: pokrywa Aquael ze świetlówką LED 8W (wg producenta odpowiednik świetlówki T8 o mocy 15W). - Filtracja: filtr kaskadowy Aquael Versamax FZN 2. Wkłady filtracyjne to fabryczne gąbki dołączone do filtra. - Ogrzewanie: grzałka z termostatem Eheim thermocontrol 25W (wyłączona). Temperatura w akwarium: 27 st. C. - Fauna: 12 samców Gupika Pawie oczko (Poecilia reticulata). - Parametry wody: GH - 15; KH - 10; pH - 7,8 (zmierzone 15.01.2018 r.). - Technika CO2: brak. - Inne sprzęty: termometr Aquael.
 4. Stwierdziłem, że brakuje mi drewna, więc dorzuciłem kokosa.
 5. kubota

  Parametry wody

  Ph 6,5 dla żyworódek? Coś mało wiarygodna ta strona. Dla takich ryb woda zasadowa i twarda.
 6. kubota

  Wideodermatoskopia

  Ty się dobrze czujesz?
 7. kubota

  Właściwe napowietrzanie

  Myślę, że warto zgłosić spam do moderacji, co niniejszym uczyniłem. Pozdrawiam serdecznie.
 8. Marketingowy bełkot. Żaden świadomy, rozsądny kupujący nie będzie się sugerował reklamami.
 9. kubota

  Gupik leżący na dnie

  Uchwyty są na środku. Nie wiem jak to opisać, więc łap fotkę A = 92 mm B = 27 mm Średnica świetlówki = ok. 20 mm
 10. Cześć. Słuchajcie dobrzy ludzie, mam problem z jednym gupikiem, który całymi dniami leży na dnie akwarium. Poleży w jednym miejscu, potem zmieni na jakieś inne, ale wciąż "siedzi" na piasku. Ze dwa razy przyłapałem go jak pływał przy zgaszonym świetle w akwarium, ale jak mnie zobaczył to przysiadł znowu. Po sypnięciu karmy wypłynął i jadł. Po posiłku - na glebę Czy to stres? Ryby wpuściłem 8 października - może za parę dni przyzwyczai się do nowego domu i będzie OK? Przeprowadziłem aklimatyzację ogólną - worek pływał 30 minut w akwarium, żeby wyrównać temperatury, później dolałem do worka 5 x 200 ml wody z baniaka (co 10 minut). Ryba nie ma plam, krost, ran, postrzępionych płetw (albo czegoś nie widzę). Jedyne co mnie trochę niepokoi to szybkie ruszanie pyskiem. Inne Gupiki wpuszczone tego dnia pływają i wyglądają na zdrowe. Moje akwarium: - Wymiary zbiornika: 50x30x35. - Data zalania: 24 czerwca 2017 roku. 29 lipca wymiana podłoża - piasek z pałeczkami nawozowymi zamieniłem na ziemię ogrodową przykrytą piaskiem. Użyłem połowę wody i piasku z działającego akwarium, więc nie był to typowy restart. - Podłoże: 2 cm ziemi ogrodowej przykrytej 5 cm piasku kwarcowego o granulacji 1 mm. - Oświetlenie: pokrywa Aquael ze świetlówką LED 8W (wg producenta odpowiednik świetlówki T8 o mocy 15W). - Filtracja: filtr kaskadowy Aquael Versamax FZN 2. Wkłady filtracyjne to gąbki dołączone do filtra. - Ogrzewanie: grzałka z termostatem Eheim thermocontrol 25W, na razie wyłączona. Temperatura w akwarium: 27 st. C. - Rośliny: nie pamiętam nazw - jedyna informacja, że jest ich sporo - Zwierzęta: 4 samce Gupika Pawie oczko (Poecilia reticulata). - Parametry wody: GH - 17; KH - 9; pH - 7,9; NO3 - 1. GH, KH i pH mierzone kropelkami Zooleka, NO3 - testy kropelkowe JBL. Nie posiadam testu na stężenie NO2 - akwarium "chodzi" prawie 4 miesiące więc chyba można uznać, że NO2=0. W załączeniu zdjęcia akwarium i leżącego Gupika.
 11. kubota

  Obsada akwarium 50l

  Jedyna słuszna decyzja
 12. kubota

  Gupik leżący na dnie

  Ryba padła Mam nadzieję, że nie zaraziła niczym pozostałych Gupików (cokolwiek jej było).
 13. kubota

  Gupik leżący na dnie

  Po wpuszczeniu do akwarium przebywał przy samej powierzchni wody i nie ruszał się. Później trochę popływał, następnie "osiadł" na dnie. Ryby wpuściłem rano i jeśli dobrze pamiętam to ten Gupik położył się na piasku jeszcze tego samego dnia wieczorem.
 14. kubota

  Pałeczki nawozowe

  No niestety, restart jest konieczny. Ale efekty warte są włożonej pracy.
 15. kubota

  Pałeczki nawozowe

  Ja pierwsze podejście do akwarium robiłem na pałeczkach do kwiatów (pałeczki nieakwarystyczne) - rośliny były obrazem nędzy i rozpaczy. Jak dałem ziemię pod piasek to dopiero wtedy "zielsko" ruszyło z kopyta
 16. kubota

  Wycena zestawu

  Z większego zbiornika na mniejszy? Dziwny jest ten świat
 17. Jak nie dasz nic na start to akwarium też dojrzeje, tyle że trochę dłużej to potrwa. Cierpliwość jest najważniejsza.
 18. kubota

  Zmiana obsady zbiornika 54l

  Po co pytasz o obsadę skoro ludzie tłumaczą Ci, że ryby które chcesz nie pasują do siebie, a Ty i tak nie przyjmujesz tego do wiadomości. I tak zrobisz po swojemu.
 19. Na innym akwarystycznym forum jeden z adminów tym handluje, a ludzie sobie chwalą.
 20. Dzień dobry. Zastanawiam się nad zakupem 54litrowego zbiornika i mam pewien dylemat. W literaturze i na forach internetowych można przeczytać, że najodpowiedniejszy baniak dla "świeżaka" to taki o pojemności powyżej 70-80 litrów. Czy zakup "54" jest dobrym pomysłem dla kogoś kto z akwarystyką nigdy nie miał nic do czynienia? Czy będzie taki zbiornik wystarczająco stabilny (chemia wody, glony itp.), abym sobie z nim poradził? Mieszkam w małym mieszkaniu w bloku, nie mam odpowiedniego mebla pod akwarium i musiałbym kupić specjalna szafkę. W związku z tym, że nie chciałbym wydać kilkuset złotych na coś bardzo "pancernego" i trochę przeraża mnie ciężar baniaka 112l (pewnie coś koło 150kg) myślę o czymś mniejszym. Czy ma to sens czy może koniecznie kupować coś powyżej 80 litrów?
 21. Woda nieco się wyklarowała, więc wrzucam "nowe" fotki.
 22. Na galerię jeszcze za wcześnie. Za kilka tygodni zrobię testy wody i będę pytał o obsadę. Do tego czasu pewnie też zaskoczy mnie parę rzeczy i będę bombardował Was pytaniami
 23. Zbiornik nareszcie zalany Wczoraj pytałem o wady żwiru, a okazało się, że ani w Castoramie ani w Obi nie znalazłem odpowiednio drobnego i kupiłem worek piasku Szczegóły poniżej. - Zbiornik zalany 24 czerwca 2017 r. - Akwarium Myciok o wymiarach 50x30x35 (53 litry). - Pokrywa Aquael ze świetlówką LED 8W (wg producenta odpowiednik świetlówki T8 o mocy 15W). - Grzałka z termostatem Eheim thermocontrol 25W, ustawiona na temperaturę 26 st. C. - Podłoże to piasek kwarcowy o granulacji 1 mm z pałeczkami nawozowymi Biopon do roślin zielonych. Grubość podłoża to ok. 3 cm z przodu i 10 cm z tyłu akwarium. - Filtr kaskadowy Aquael Versamax FZN 2. Wkłady filtracyjne to gąbki dołączone do filtra. - Rośliny: Cryptocoryne becetti, Vallisneria gigantea, Moczarka i Mech. Zgubiłem plakietki od moczarki i mchu, jak podjadę do sklepu to napiszę dokładnie co to za odmiany. Zdjęcia robione "na szybko" telefonem więc jakość d... nie urywa W tygodniu postaram się zrobić coś lepszego aparatem.
 24. Dawno mnie nie było, ale żyję i mam się dobrze W weekend wybieram się do sklepu po rośliny i podłoże i w związku tym dwa pytania: 1. Wiem, że większość forumowiczy jest wielkim zwolennikiem piasku, natomiast wizualnie bardziej podoba mi się żwir. Żwir będzie OK jeśli założymy, że nie chcę ryb wymagających piasku jako podłoża, a także chcę używać kulek GT pod korzenie? Na co zwrócić uwagę wybierając żwir? 2. Czy dobrym zamiennikiem kulek GT będą różnego rodzaju pałeczki nawozowe ze sklepów ogrodniczych? Mogą mieć one jakieś szkodliwe dla akwarium substancje? Na co uważać?
×