Jump to content

kubota

Użytkownik
 • Content count

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

kubota last won the day on April 23 2017

kubota had the most liked content!

Community Reputation

10

About kubota

 • Rank
  Gawędziarz
 • Birthday 07/28/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

484 profile views
 1. kubota

  Uszkodzone szkło

  Woda może nie dochodzi, ale działa na wszystkie ściany akwarium. Moim zdaniem wytrzymałość takiego zbiornika została naruszona i ja osobiście bałbym się trzymać coś takiego w mieszkaniu.
 2. Jest Ludwigia repens, ale coś nie chce się czerwienić
 3. Stwierdziłem, że brakuje mi drewna, więc dorzuciłem kokosa.
 4. Cześć. Chciałbym zaprezentować Wam moje akwarium. Zbiornik "chodzi" już parę miesięcy, ale zawsze było coś nie tak i czekałem z tym tematem aż do dzisiaj. Zresztą teraz też mam małe problemy z glonem i akwarium nie wygląda w 100% tak jak bym chciał, ale co tam - zapraszam do krytykowania - Wymiary zbiornika: 50x30x35 cm. - Data zalania: 24 czerwca 2017 roku. 29 lipca 2017 r. wymiana podłoża - piasek z pałeczkami nawozowymi zamieniłem na ziemię ogrodową przykrytą piaskiem. Użyłem połowę wody i piasku z działającego akwarium, więc nie był to typowy restart. - Podłoże: 2 cm ziemi ogrodowej przykrytej 5 cm piasku kwarcowego o granulacji 1 mm. - Oświetlenie: pokrywa Aquael ze świetlówką LED 8W (wg producenta odpowiednik świetlówki T8 o mocy 15W). - Filtracja: filtr kaskadowy Aquael Versamax FZN 2. Wkłady filtracyjne to fabryczne gąbki dołączone do filtra. - Ogrzewanie: grzałka z termostatem Eheim thermocontrol 25W (wyłączona). Temperatura w akwarium: 27 st. C. - Fauna: 12 samców Gupika Pawie oczko (Poecilia reticulata). - Parametry wody: GH - 15; KH - 10; pH - 7,8 (zmierzone 15.01.2018 r.). - Technika CO2: brak. - Inne sprzęty: termometr Aquael.
 5. kubota

  Parametry wody

  Ph 6,5 dla żyworódek? Coś mało wiarygodna ta strona. Dla takich ryb woda zasadowa i twarda.
 6. kubota

  Wideodermatoskopia

  Ty się dobrze czujesz?
 7. kubota

  Właściwe napowietrzanie

  Myślę, że warto zgłosić spam do moderacji, co niniejszym uczyniłem. Pozdrawiam serdecznie.
 8. Marketingowy bełkot. Żaden świadomy, rozsądny kupujący nie będzie się sugerował reklamami.
 9. kubota

  Gupik leżący na dnie

  Uchwyty są na środku. Nie wiem jak to opisać, więc łap fotkę A = 92 mm B = 27 mm Średnica świetlówki = ok. 20 mm
 10. kubota

  Obsada akwarium 50l

  Jedyna słuszna decyzja
 11. kubota

  Gupik leżący na dnie

  Ryba padła Mam nadzieję, że nie zaraziła niczym pozostałych Gupików (cokolwiek jej było).
 12. kubota

  Gupik leżący na dnie

  Po wpuszczeniu do akwarium przebywał przy samej powierzchni wody i nie ruszał się. Później trochę popływał, następnie "osiadł" na dnie. Ryby wpuściłem rano i jeśli dobrze pamiętam to ten Gupik położył się na piasku jeszcze tego samego dnia wieczorem.
 13. Cześć. Słuchajcie dobrzy ludzie, mam problem z jednym gupikiem, który całymi dniami leży na dnie akwarium. Poleży w jednym miejscu, potem zmieni na jakieś inne, ale wciąż "siedzi" na piasku. Ze dwa razy przyłapałem go jak pływał przy zgaszonym świetle w akwarium, ale jak mnie zobaczył to przysiadł znowu. Po sypnięciu karmy wypłynął i jadł. Po posiłku - na glebę Czy to stres? Ryby wpuściłem 8 października - może za parę dni przyzwyczai się do nowego domu i będzie OK? Przeprowadziłem aklimatyzację ogólną - worek pływał 30 minut w akwarium, żeby wyrównać temperatury, później dolałem do worka 5 x 200 ml wody z baniaka (co 10 minut). Ryba nie ma plam, krost, ran, postrzępionych płetw (albo czegoś nie widzę). Jedyne co mnie trochę niepokoi to szybkie ruszanie pyskiem. Inne Gupiki wpuszczone tego dnia pływają i wyglądają na zdrowe. Moje akwarium: - Wymiary zbiornika: 50x30x35. - Data zalania: 24 czerwca 2017 roku. 29 lipca wymiana podłoża - piasek z pałeczkami nawozowymi zamieniłem na ziemię ogrodową przykrytą piaskiem. Użyłem połowę wody i piasku z działającego akwarium, więc nie był to typowy restart. - Podłoże: 2 cm ziemi ogrodowej przykrytej 5 cm piasku kwarcowego o granulacji 1 mm. - Oświetlenie: pokrywa Aquael ze świetlówką LED 8W (wg producenta odpowiednik świetlówki T8 o mocy 15W). - Filtracja: filtr kaskadowy Aquael Versamax FZN 2. Wkłady filtracyjne to gąbki dołączone do filtra. - Ogrzewanie: grzałka z termostatem Eheim thermocontrol 25W, na razie wyłączona. Temperatura w akwarium: 27 st. C. - Rośliny: nie pamiętam nazw - jedyna informacja, że jest ich sporo - Zwierzęta: 4 samce Gupika Pawie oczko (Poecilia reticulata). - Parametry wody: GH - 17; KH - 9; pH - 7,9; NO3 - 1. GH, KH i pH mierzone kropelkami Zooleka, NO3 - testy kropelkowe JBL. Nie posiadam testu na stężenie NO2 - akwarium "chodzi" prawie 4 miesiące więc chyba można uznać, że NO2=0. W załączeniu zdjęcia akwarium i leżącego Gupika.
 14. kubota

  Pałeczki nawozowe

  No niestety, restart jest konieczny. Ale efekty warte są włożonej pracy.
 15. kubota

  Pałeczki nawozowe

  Ja pierwsze podejście do akwarium robiłem na pałeczkach do kwiatów (pałeczki nieakwarystyczne) - rośliny były obrazem nędzy i rozpaczy. Jak dałem ziemię pod piasek to dopiero wtedy "zielsko" ruszyło z kopyta
×