Jump to content

kicaj

Użytkownik
 • Content count

  347
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

kicaj last won the day on April 21 2017

kicaj had the most liked content!

Community Reputation

12

About kicaj

 • Rank
  Tubylec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Pozazdrościć ale Malawi na tym bez soli nie zrobisz Dobre na SA Sent with handy.
 2. kicaj

  Aquael przejmuje firmę Diversa

  Aquael'a nie ma na rynku niemieckim... dla mnie to przejęcie by otworzyć się na nowe rynki. Myślę że sytuacja w Polsce się nie zmieni a jedynie produkty pod inną nazwą trafią na zagraniczne rynki... Sent with handy.
 3. Super, gdzie to było? Sent with handy.
 4. Pytanie jakie te diody mają nominalny prąd... Generalnie jeśli te diody mają 350mA a zasilacz 300 to zmniejszy się jasność a zwiększy żywotność. No i oczywiście zmniejszy się ilość ciepła. Problem leży w tym że to nie jest zależność liniowa. Jeśli mają 300mA a podajesz 350 to albo się spalą od razu albo po krótkim czasie. Sent with handy.
 5. kicaj

  Alergia na akwarium?

  Zmień karmę... Sent with handy.
 6. kicaj

  Oświetlenie 200l od zera

  Hurtownia elektryczna bądź budowlany, oprawki wodoszczelne. Jedna żarówka wystarczy + grzanie IMHO. Rodzaj montażu zależy od oprawki. Sent with handy.
 7. Nie w żarówkach LED a wszędzie. Lumen to podstawowa jednostka strumienia świetlnego w układzie SI. O ile w przypadku zwykłych żarówek było bardzo prosto i można było szacować ilość lumenów podając moc żarówki, bo to wartości zależne (prawie) liniowo, to w przypadku świetlówek a tym bardziej LED już nie... Dla roślin ważne jest ile lumenów i jakiej barwy dostają... A jak to się opisuje to ich nie obchodzi... Dowiedz się więcej o tych "żarówkach" z Ikei to można coś wtedy pogdybać. Sent with handy.
 8. kicaj

  Alergia na akwarium?

  Nie było konkretnych badań. Po założeniu akwarium pojawiły się objawy, po likwidacji akwarium objawy znikły. Sent with handy.
 9. kicaj

  Alergia na akwarium?

  W rodzinie miałem podobny przypadek. Skończyło się likwidacją akwa. Problemem najprawdopodobniej był pokarm. Sent with handy.
 10. kicaj

  Zoo Wrocław

  Szczerze aż takie super to to nie jest, ale warto podjechać i zobaczyć. Jeśli ktoś ma jeszcze siłę to może podskoczyć do Berlina do seelife ale też bez rewelacji czy też do windy-akwarium. Fajne widoki są w Hamburgu i w Barcelonie. Sent with handy.
 11. kicaj

  Azotany i ich kontrola

  Testy azotanów i azotynów kupisz w zoologicznym. Testy na zawartość CO2 też. Coś jeszcze chcesz mierzyć? Sent with handy.
 12. kicaj

  Azotany i ich kontrola

  Na wszystko znajdziesz odpowiedź na forum, lub u wujka. Naprawdę nie chce ci się ani trochę wysilić? A tak przy okazji - przy ustabilizowanym akwa ze stałą obsadą nawet nie trzeba robić testów na azotany, bo po pierwszych pomiarach będziesz wiedział jak często i ile podmieniać. Sent with handy.
 13. kicaj

  akwarium bez CO2

  Litraż obecnie mały bo tylko 70l... ale tak do 150 miałem. Obecnie dolewałem aldehyd ale po nim tylko glony u mnie były. Wody średnio miękkie... Sent with handy.
 14. kicaj

  akwarium bez CO2

  A po co ci co2? Moje nte akwa działa bez co2 Sent with handy.
 15. kicaj

  Azotany i ich kontrola

  Napisałem że gdy Y=0 można stosować ten wzór... Tak, można robić podmiany gdy poziom NO3 osiągnie zadany pułap. Chcesz to zautomatyzować? Sent with handy.
×