Skocz do zawartości

Blade i chore(?) neonki


King_PatryQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No okej, w takim razie oddałbym neonki. Ale chyba jak są teraz chore to nie bardzo mogę. Skad mam wiedzieć, że będą juz zdrowe? I mi napisaliście jak zapobiegać posocznicy i grzybom ale jak ja mam sie teraz tych chorób pozbyć aby ryby były zdrowe i mógłbym je oddać? I co do węgla to chodziło mi, że moze ryby "zjadły" go trochę czy coś, nie wiem. Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Jak bede mógł to oddam neonki. Zostaną Gupiki, ślimaki i te dwie Platki. Czy po skończeniu lecznia ospy (tego z opisu leku), bede mógł juz oddać rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lek od posocznicy. Po jakim czasie od skończenia leczenia ospy moge zacząć leczenie posocznicy? I to dobry pomysł, żeby neonki oddać po leczeniu posocznicy? Czy moge oddać te rybki nawet jak mają objawy tej choroby?

 

 

Dzisiaj podczas podmiany wyciągnąłem jedna rybkę, miała jakby pleśń na ogonie czy coś. Co to moze być? I temperaturę w zbiorniku miałem około 31*.

post-13817-0-13817700-1473594117_thumb.jpeg

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I temperaturę w zbiorniku miałem około 31*.

Miałem się nie odzywać ale...

Ty te ryby leczysz czy będziesz gotował sobie zupę rybną?

Wiesz jak rozwija się kulorzęsek? Poczytaj a będziesz wiedział dlaczego ta temp. jest zła.

 

 

 

wyciągnąłem jedna rybkę, miała jakby pleśń na ogonie czy coś. Co to moze być?

Kolejny etap grzybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady doradzić, bo na posocznicę leków nigdy nie stosowałem. Pierwsze co trzeba zrobić to wyleczyć ospę i zwiększyć podmiany wody. Lejąc do akwarium jedną chemię po drugiej można sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc - to w końcu zamknięty, sztuczny ekosystem i te specyfiki tak po prostu sobie nie wyparują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś tam czytałem ale nie wiem dlaczego jest zła. Moze mnie ktoś oświeci. :)

Powyżej temp. 28'C kulorzęsek zatrzymuje swój rozwój pozostają cysty na które leki nie działają.

 

 

 

Mam lek od posocznicy. Po jakim czasie od skończenia leczenia ospy moge zacząć leczenie posocznicy? I to dobry pomysł, żeby neonki oddać po leczeniu posocznicy?

Patrząc na to co powoduje posocznicę u ryb to ten lek to jakiś antybiotyk. Czyli wytłucze w akwarium wszystko co pożyteczne i to co nie pożyteczne (chodzi mi o bakterie).  Dlatego powinno się tego używać na gołym szkle, a akwarium i filtry zdezynfekować.

A co do samego podania Twoim rybom po leku na ospę... jeżeli są w tak opłakanym stanie to wątpie, żeby leczenie antybiotykiem przeżyły, jeżeli jest jego odpowiednia dawka w tym lekarstwie, bo ich większość to specyfiki zaleczające a nie wyleczające.

Prawidłowo to pomiędzy kolejnymi leczeniami powinno się zachować odstęp około tygodnia, żeby ryby mogły odsapnąć od prochów.

Ryba ze zniszczoną wątrobą czy nerkami też długo nie pożyje, a czasami jeżeli dwa leki się połączą to nie działają  trująco tylko na pasożyty ale zabijają również rybę.

 

 

 

Czy moge oddać te rybki nawet jak mają objawy tej choroby?

Zadam Ci proste pytanie.

Czy Ty chciałbyś dostać chore ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. W takim razie jaka powinna byc temperatura w zbiorniku? Wczoraj skończyło sie leczenie lekiem od ospy. Dzisiaj pewnie zrobie podmianke, i dam trochę węgla do filtra. Ile powinno go być i na jak długo. Obecnie nie ma mnie w domu od 3 dni i jeżeli nadal bedą objawy ospy to nadal podawać lek czy poczekać ten tydzień i od nowa zacząć leczenie? I jak powinno wyglądać leczenie ospy, bo ja juz nie wiem. A co do tego leku, to przecież moge włączyć filtr żeby działał w tym malutkim akwarium, a w dużym zostawić jakiś wewnętrzny. Dobry pomysł? Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc. :)

 

I jeżeli bym oddał rybki z widocznymi objawami posocznicy, to jak by miały lepszą wodę w sklpie/u kogoś to nie wyzdrowiałby? Bo nie mam jak pogodzić przecież gupikom i neonkom jednocześnie. I kupiłem test pH kropelkowy i preparat do zmniejszania pH/kh. Do jakiego pH powinienem zejść?

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zauważyłem białe, luzem leżące kropki w akwarium, co z tym zrobić? Temperatura teraz około 24 jest. Dodam, że mam ślimaki w akwarium.

 

 

pH po zbadaniu testami kropelkowymi wyniosło około 7,6. Po podmianie na razie nie wsadziłem węgla aktywnego ale też nie podałem kolejnej dawki leku. Wierszykiem tylko temperaturę. Postaram sie zeby było około 27.

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jeden neonek, ten który jest najdłużej chóru, niedługo odejdzie. Ma tak jakby pleśń na brzuchu i coś białego na głowie. Pływanie sprawia mu trudność. Akwarium jest w glonach. (Dzisiaj przyjechałem ze studiów). Podmienialem 10l wody, na wodę destylowaną. Nie wiem czy to jest istotne, ale w ostatnią sobotę, wsypałem nowy wkład do filtra. (Stary tez został.) Temperatura wody wynosi ~23*C. Co jest powodem takiego stanu ryby?

 

 

Gupiki nie pływają tak jak powinny, nie pływają pończoch toni wodnej. Pływają głównie przy powierzchni. Oznacza to coś?

post-13817-0-33165100-1475867839_thumb.jpg

post-13817-0-43958600-1475868585_thumb.jpg

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas podmiany zauważyłem, że samiec płatki był w gorym rogu akwarium i miał złożoną płetwę ogonową. Co może być tego powodem? Dodam, że niedawno wymieniłem trochę wkładów w filtrze. Podmiany robię mniej więcej co tydzień. Wczoraj podmieniłem około 20l wody. O "ogony", już się chyba pytałem, ale może jest jakis inny powód takiego zachowania, ponieważ (według mnie) rybki maja teraz lepszą wodę. Temperatura w akwarium wynosi około 24*C.

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, Platka odeszła. Zauważyłem tez, że jeden neonek ma "wygiętą" linię grzbietową (w okolicy płetwy grzbietowej). Nie wiem czy miał tak wcześniej. Czy może to być skutkiem, nieodpowiedniej dla neonków wody?

Na drugim zdjęciu, chodzi o Neonka, ktory jest niżej. Natomiast na czwartym, o tego który jest wyżej.

Filmik z neonkiem:

post-13817-0-29223200-1477160858_thumb.png

post-13817-0-10566300-1477160910_thumb.png

post-13817-0-33184100-1477161371_thumb.png

post-13817-0-68109500-1477161405_thumb.png

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od warunków w akwarium raczej go nie pogięło. Jest już taki od urodzenia, porażka genetyczna po prostu.

 

Ale stan akwarium nie jest zachwycający. Ile w końcu tych ryb tam pływa? Chyba warto by zrobić porządek z obsadą. Chcesz mieć dużo i kolorowo, skup się na samcach gupika i endlera. Neony i tak mają słabo.

Podłoże masz od trzech lat to samo? Chyba pora pomyśleć o restarcie. Kolonie szantarsji i krasnorostów nie bez powodu mają się dobrze. Daj zwykły piach, do tego niezbyt wymagające kryptokoryny, żabienice czy po prostu epifity na korzeniach. Jeśli nie bardzo masz czas zajmować się akwarium to jest to sposób na ograniczenie prac przy nim do minimum. Przy okazji sprawdź jak są karmione ryby pod Twoją nieobecność, podejrzewam, że trochę za hojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Podłoże ciagle to samo. Nie nawożę akwarium. Nie mam za bardzo czasu na zajmowanie się akwarium. W akwarium jest teraz około 13 Neonków, jedna Platka, sporo ślimaków (nie pamietam nazwy; takie co miały zjadać "złe" ślimaki" i może dwadzieścia gupików. Jak będę miał czas to oddam Neonki do sklepu. Gdy zbadałem pH, to wyszło chyba 7,4; 7,6 lub 7,8. (Wydaje mi się, że 7,6. Nie pamietam dokładnie.)Co mogło być przyczyną odejścia Platki? Czy jedna samica Platki może być sama? (Wcześniej był samiec z samicą.) Dużo jest roboty przy likwidacji akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem zamiar oddać Neonki i Platkę do sklepu, ale zauważyłem, że jedna (chyba) samica Gupika, pływała nienaturalnie przy powierzchni wody (pyszczkiem przy tafli, jakby chciała oddychać "buzią"), ale już tego nie widzę. Co mogło być tego przyczyną? Czy mam się o co martwić jeżeli widziałem, że tylko jedna ryba dzisiaj tak robiła. Ostatnia podmianę robiłem w ostatnią sobotę i teraz zrobię chyba w poniedziałek. (Podmiany robię z odmulaniem.) Czy jeżeli będę robił podmiany średnio co 1,5 (czasami co tydzień, czasami co dwa tygodnie) tygodnia to nic się nie stanie? Zobaczę czy ryby nadal będą się tak zachowywać i jeżeli się to nie powtórzy to pewnie w poniedziałek oddam rybki. Czy łapanie rybek i podmiana wody w ciągu jednego dnia, nie będzie dla ryb za dużą ilością stresu?

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...