Jump to content

King_PatryQ

Użytkownik
 • Content count

  175
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About King_PatryQ

 • Rank
  Dyskutant
 1. Dziękuję. Likwidacja akwarium jest nieunikniona. Zauważyłem, że u rybki na te białej plamce zrobiła się dziura w płetwie. Jak mogę jej teraz pomóc? Filtr i pompkę od filtra wyczyściłem, wiec filtracja jest teraz na lepszym poziomie. Macie jakis pomysł jak oddzielić malutkie ślimaki od podłoża? Nie chcę aby zakończyły swój żywot w koszu.
 2. (Nie mogę edytować poprzedniego postu.) Skrzele jest powiększone i trochę wystające.
 3. Dzisiaj zauważyłem, że przebywa ona w rogu (przy powierzchni, gdzie za bardzo nie ma ruchu wody) i ma dziwne odchody. Edit: Jedno skrze jest jakby powiększone.
 4. Załóżmy, że jest ona chora (ma ospę), to czy lek mam wlewać do ogólnego akwarium?
 5. To znowu ja. Pewnie bardzo się cieszycie. Tak, mam zamiar zlikwidować akwarium. Zauważyłem, że u jednej rybki jest coś białego na ogonie jest coś białego. Nie wiem czy po tosty ma taki ogon czy jest to jakaś choroba. Zrobiłem kilka zdjęć. Mam wrażenie ze jest to po jednej stronie ogona jakby wypukłe. (Nie po tej którA jest na zdjęciach.) Pomożecie?
 6. Czy jest przerybione? Nie sądzę. Są tylko gupiki (ciężko je policzyć) około 10-15 dorosłych i może około 15 mniejszych. Są także 4 malutkie Platki. Mam też ślimaki. Świecą się tylko 2 z świetlówek. Co do karmienia. Co ja mam poradzić, na to, że dziadkowie dużo jedzenia sypią? Mówiłem, żeby sypali mniej. Myślałem nad zlikwidowaniem akwarium, tylko sporo roboty z tym, a ja przyjeżdżam na weekend i to nie co tydzień. Możesz rozwinąć o co chodzi Ci z odmulaniem? Chyba musze się jakoś pozbyć odchodów. Co rozumiecie, przez "wątpliwą jakość" wody? Chyba musze się zebrać i zlikwidować to akwarium. A tu gdzie obecnie jeste chyba założę sobie jakieś małe krewetkarium "takie jak powinno być". Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 7. Czy glony wpływają na zdrowie ryb? Proszę o pomoc z problememami, a nie o opinie. Z tym podłożem ciężko było ciężej utrzymać odpowiednio atramenty w akwa.
 8. Jednej samicy Gupika opada ogon. Czy to jest nienormalne? Jak mogę jej pomóc? Rybka pływa po całej wysokości akwarium. (Chodzi mi o to, że nie siedzi w jednym miejscu.) Edit: Zauważyłem, że rybka która jest wyżej opisana ma rozszerzony odbyt. Wydaje mi się, że nie powinna tak mieć. Może rybki mają tak po wypróżnieniu, ale nie wiem. Dodam, że przez około 3 tygodnie nie robiłem podmiany.
 9. Jeżeli woda jest zdatna do picia przez ludzi, to nie wiem czy zawsze będzie dobra dla rybek. (Tak odnośnie chloru w wodzie.)
 10. Dlaczego uważasz, że woda zdatna do picia, ma małe ilości chloru? Nie jestem pewny czy tak jest.
 11. Przepraszam. Mam kilka różnych pokarmów Tropicala.*
 12. A No2 nie jest uzależnione od No3? Pokarmy nie są byle jakie. Czy jest sens wypisywać ich nazwy? Temperatury nie da się dokładnie stwierdzić. Czy rodzaj roślinek jest istotny? Wody nie podmieniam dokładnie co tydzień, wiec napisałem "mniej więcej". Jeżeli jest ktoś tak bystry, żeby policzyć (bez wyławiania) te wszystkie ryby, to zapraszam.
 13. Hej. Miałem sporo przygód w akwarium (zdychanie rybek, ospa). Ostatnio zredukowałem obsadę. Zauważyłem, że jednej rybie (chyba) brakuje łusek. Nie wiem czy wcześniej juz tak było, ale jakoś za bardzo nie przyglądam się rybkom. Czy to może być jakaś wada genetyczna. Kiedyś widziałem, że jedna rybka miała wygięty kręgosłup. Aby zwiekszyć pulę genetyczną, ostatnio dodałem kilka nowych Gupików. Ostatnia podmiana była chyba w przed ostatni wtorek. (Dzisiaj pewnie będzie kolejna.) No3 było na różnych poziomach. Jakiś czas temu 10 (~3 tygodnie temu), poźniej 0, a ostatnio znowu 10. Takie zmiany zachodziły w mniej więcej tydzień. Gdy po zbadaniu wyszło mi No3 na poziome 0, wsypałem więcej pokarmu. Czy twardość wody, może mieć wpływ na wyżej opisane rzeczy? (Nie mam już testów paskowych. Mam jedynie No3,Po4, Fe i pH (kropelkowe).) Czy to normalne zachowanie, że rybka "je" powietrze? Jest to pokazane na filmiku. Jakiś czas temu zauważyłem, że jedna rybka częściej niż inne, pływała przy samej powierzchni. (Już tak chyba nie jest.) Czy to normalne? Zauważyłem także, że na prefiltrze są jakieś białe plamki, które mają w środku tak jakby jądro, czy coś takiego. Podejrzewam, że to 'pozostałości' po ospie, którą jakiś czas temu miałem w akwarium. Co mam z tym zrobić? Czy powinienem wyciągać muszelki po ślimakach? (Nie robię tego.) Jedna samica, jest wyjątkowo duża. Miała tez duży brzuch. Możliwe, że była w ciąży. Czy nic jej nie jest? Czy kształt jej kręgosłupa jest normalny? (Dwa ostatnie zdjęcia.) 1. Wymiary zbiornika - 80x35x40 2. Oświetlenie - 84W -0.75W/L. Dwie T5, Dwie T8 w czym jedna taka 'fioletowa', a inne o barwie dziennej. Świeci się mniej więcej od 12-22 3. Zbiornik funkcjonuje już od jakichś 3 lat. 4. Ostatnio zacząłem robić podmiany mniej więcej co tydzień. Nie mam testów paskowych. (Wyżej napisałem jakie mam) No3 wczoraj mi wyszło na poziomie 10. 5. Z chemii, to tylko Eskalarinu używam. 6. UV nie mam. 7. Przy podmiankach coś tam zawsze się pogrzebie w akwarium. Odmulam podczas podmian. 8. Temperatura wynosi około 24*C. 9. Nawozów ostatnio nie stosowałem. Może gdzieś 2 miesiące temu podałem (jednorazowo) Aqua Art "Classic", ale mógł być przeterminowany. (Złe to było.) 10. Mam butle z Co2, ale nie korzystam. 11. 30? Gupików. W tym sporo narybku. 4? malutki Platki. Ślimaki Helena. ( 12. Jest trochę roślinek. Są w glonach i są trochę zaniedbane. 13. ProSoil- 10-11l (Kiedyś ciężko było utrzymać Po4 na odpowiednim poziomie, nie wiem jak jest teraz), jeden korzeń. 14. Filtr MidiKani - gąbką, bioceramika, zeolit. Niedawno wymieniłem kreamzyt, na więcej bioceramiki i zeolit. 15. Ostatnio dziakowie zajmują się karminiem, ale do jakiegoś czasu staram się, ab dieta rybek była zróżnicowana. Pokarmy są z Tropicala. https://youtu.be/iv0QZ8kW12c
 14. King_PatryQ

  Blade i chore(?) neonki

  Jedna samica Gupika pływa przy powierzchni i ma złożoną płetwę grzbietową. Czy to o czymś świadczy? (Adminie, proszę, zmień temat na adekwatny do problemów.) Rybki mają teraz różnorodny pokarm. (Z Tropicala.) Jedna z samic Gupika ma duże brzuch, ,co prowadzą sama jest duża, ale czy ten brzuch nie jest za duży? Pewnie jest w ciąży. No3 wyszło mi na poziomie 0. Czy to źle? Koze to dlatego, że mam mniej ryb? Test mam Sery. Jeszcze zdatny do użycia. Nasypem trochę więcej jedzeni aby coś podgniło. Dobrze postąpiłem?
×