Jump to content

AkwarystaArtur

Użytkownik
 • Content count

  176
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

AkwarystaArtur last won the day on December 16 2017

AkwarystaArtur had the most liked content!

Community Reputation

12

About AkwarystaArtur

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

310 profile views
 1. AkwarystaArtur

  Obsada

  Powiedz to Brzance sumatrzańskiej.
 2. AkwarystaArtur

  Białe coś.

  Człowieku, w dalszym ciągu, co ma obsada do tego że skalar ma zmiany na ciele? Druga kwestia, dlaczego w każdym wątku obnosisz się z tym że masz sumy jak byłyby to ryby pokroju Carcharodon carcharias ?
 3. AkwarystaArtur

  Pielegnice pawie oka

  Skoro wiesz więcej, myślałem że... coś wiesz. Inna kwestia, że w ,,blogu" pisałeś o pawiookich że są rybami łagodnymi. Także trochę sprzeczne info. Co do zjadania innych ryb. Każda ryba zje mniejszą rybę. Nawet gupik. Daj mu odpowiednio mniejszą rybkę i... też zostanie zjedzona. Gdyby sum był większy od pawiookiej, to on zjadłby pawiooką gdyby były ku temu odpowiednie warunki. Proszę Cię więc, przestań udzielać się w tematach w których zbyt wiele nie wiesz, bo nie pomożesz, a możesz niestety zaszkodzić.
 4. AkwarystaArtur

  Białe coś.

  mam3koty a co ma obsada, rośliny i pokarm do tego czy skalar ma np. nicienie? Zadam inne pytanie: jaką masz temperaturę w zbiorniku, jeśli znasz to podaj inne parametry wody (pH i gH, dobrze byłoby gdybyś znał NO2). Od kiedy ryba ma ,,takie coś"? Czy nowe ryby i rośliny sprawdzasz w kwarantannie, czy prosto ze sklepu wpuszczasz do baniaka? Kiedy wprowadziłeś coś nowego do akwa? (rybka, ozdoba, roślina) Jak duży to zbiornik i jaką masz w nim filtrację?
 5. AkwarystaArtur

  Pielegnice pawie oka

  Podstawą nie powinna być ,,jaka obsada siedzi z pielęgnicami pawiookimi" lecz jak duże to akwarium i jaką masz filtrację. Już tłumaczę - pawiookie to spokojne ryby (jak na swój rozmiar) lecz tylko jeśli: a) mają wystarczająco miejsca b) nie są trute własnymi odchodami, czyli z polskiego na nasze - jeśli mają dobrą filtrację. Obsada którą masz jest obsadą bardzo mocno brudzącą, pawiookie, kiryśniki, glonojad... lubię porównywać te ryby do karpia, bo każda z nich tworzy podobną ilość odpadów co właśnie karp. Masz więc w akwarium 7 karpi - czy jeśli sobie wyobrazisz taką ilość karpi, wielkość 30cm w Twoim akwarium - miałyby wystarczająco miejsca i odpowiednią filtrację? Jesli rybie coś nie pasuje to albo panikuje i się chowa, albo choruje, albo tak jak u Ciebie staje się agresywna. Mam 3 koty - jakie masz doświadczenie z pawicami jeśli można wiedzieć?
 6. AkwarystaArtur

  Cichy filtr zewn. dla 200l akw. z pokrywa

  Unimax 250 w zupełności wystarczy. Dodatkowo znam kilka opinii że Uni 500 po jakimś czasie mogą hałasować. Uni 250 tańszy, dodatkowo bardziej oszczedny
 7. AkwarystaArtur

  [300l] Akwarium Towarzyskie

  ,,Jedyne co wyróżnia kosiarki to że są to ryby stadne" -> otoski oraz kiryski to także ryby stadne. Jedyne co wyróżnia kosiarki to to że rosną większe i przypominają torpedy jeśli chodzi o sposób pływania.
 8. AkwarystaArtur

  [300l] Akwarium Towarzyskie

  Sumy rekinie rosną do około 1,3m (40kg). Nie, to nie pomyłka. Ponad metr. Malawi w którym nie ma pyszczaków, a są skalary itd. to amazonia z niepasującymi kamieniami. Młode kosiarki będą jadły zawsze glony. Dorosłe tylko wtedy gdy nie mają alternatywnego pokarmu roślinnego. Jeśli będzie się rzucać spirulinę itd. glonu nie tkną. Hodowcy nie trzymają ryb w woreczkach/szklankach. To handlarze. I to na ,,h" i to na ,,h", ale spora różnica.
 9. AkwarystaArtur

  [300l] Akwarium Towarzyskie

  O ja... Po kolei. W strefie beztlenowej rozwijają się pożyteczne bakterie... OK. Ale ta strefa nie będzie beztlenową jak pyski się do niej dokopią, a nawet moje małe brzdące 3-4cm kopią tak że dokopują się do pianki która jest na dnie. I tu kolejny problem/błąd w zakładaniu malawi czy tanganiki. Kamienie ZAWSZE układamy na macie/piance/styropianie itd. itp. która znajduje się BEZPOŚREDNIO na dnie. U Ciebie najpierw jest ziemia, potem siatka, potem piach i dopiero kamienie. Pyski podkopią, kamień pier...dyknie i masz zalane mieszkanie. Znowu. Moje 3-4 cm brzdące podkopały się tak że gdyby nie pianka + kilka sklejonych kawałków kamieni ze sobą to mam po zbiorniku. Zależy jakie ryby chcesz tam wpuścić. Kryptokoryna nie tyle co nie pasuje, co nie przetrwa. Zostanie albo zjedzona (mbuna), albo wykopana (non mbuna oraz mbuna). Do malawi jeśli już coś ładować do twarde, duże anubiasy które wiążesz/kleisz do kamoli. MOŻE nie zjedzą. Oświetlenie nocne... A myślałem tylko w kiepskich zoologach takie montują. Kosiarki + pyszczaki to niezła zupka. Jak Ty będziesz karmił kosiarki? Dorosłe osobniki nie jedzą glonów, a do zwykłego pokarmu, uwierz mi w starciu z pyszczakami się nie dostaną. Nie wiem kogo Tyś się radził pisząc że ,,bardziej doświadczonych" akwarystów, ale... Może załóż temat na klub.malawi, ale tam to Cię raczej za bombki powieszą P.S. Kubełek całkiem spoko. Teraz tak, co będzie czyściło wodę mechanicznie? U mnie mam 2x Aquael Unimax 250 + prefiltr narurowy 10" na każdym z wlotów, dodatkowo Aquael TurboFilter 2000 i jako tako jest czysto. Przy podrostkach a nie rybach. Wszystko w akwarium mniejszym niż Twoje (240l), więc w większym lepiej nie będzie. P.S.2. Masz źle ustawiony wlot/wylot filtra. Wlot musi być w miejscu o najsłabszym prądzie. Czyli krótko mówiąc ,,pod" wylotem. Teraz cały syf dosłownie przelatuje obok wlotu. Grzałkę z kolei dajemy w miejsce o mocnym nurcie.
 10. AkwarystaArtur

  Riparium (Sternotherus odoratus)

  Korzeń korzeniowi nie równy. Jeden będzie pleśniał itp., inny nie. Ja swoje korzenie gotuję w roztworze soli, potem dopiero w czystej wodzie. Nigdy mi jeszcze nic nie pleśniało.
 11. AkwarystaArtur

  power led a żywotność

  Ja na to - kup Aquael Leddy Tube retrofit. Wersję PLANT (ma 8000K), lub jak chcesz naprawdę wyższe wartości K to MARINE (10000K). Jest jeszcze Actinic 20000K, ale to już raczej przegięcie No i tyle W ile tam będziesz chciał. Ja w 240l mam jedną taką ,,lampkę" 18W, w 2x 112l wersje 10W. Mam u siebie we wszystkich zbiornikach. W jednym wersję SUNNY (roślinne - 6500K), w dwóch PLANT (Malawi i ogólne). I... szczerze polecam. W porównaniu do jakichś tam modułów tanie, energooszczędne, z gwarancją, sprawdzone. Ba! Jak któryś led/moduł padnie, oryginalnie montowane są zapasowe które wtenczas z automatu się odpalają. Tu masz zbiornik z Saulosi gdzie jest jedna taka lampa/moduł/belka/świetlówka, Plant 18W. Ceny na allegro - Marine 140zł, Plant 154zł.
 12. AkwarystaArtur

  Cichy filtr zewn. dla 200l akw. z pokrywa

  Wydaje mi się że 2x Minikani 80 dałby radę... Na pewno lepsze to od Twoich wypocin/propozycji na konkurencyjnym forum o filtrach ,,biologicznych" wewnętrznych. Linku nie podaję bo nie wiem czy można, ale takie cuś wkleję: Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l Zgłoś ten post Cytuj Postautor: Peter007 » 3 gru 2017, 2017 18:24 Albo wewnętrzny ferplast blumodular 3. Ludzie z powodzeniem używają go w baniakach 300l. Na olx były ostatnio nówki za 90zł W drodze ku Tanganice Więc przestań... gadać brednie że mam czytać tytuł tematu.
 13. AkwarystaArtur

  Cichy filtr zewn. dla 200l akw. z pokrywa

  Pter007 - czytaj całymi zdaniami, proszę. ,,Mam 2x Uni 250 oraz w innym baniaku minikani 80 - wszystkie bezszelestne" Unimax 250 TEŻ jest bezszelestny, jak wynika ze zdania które zamieściłem.
 14. AkwarystaArtur

  Cichy filtr zewn. dla 200l akw. z pokrywa

  Węże spustowe - fajne bo giętkie. Ale jak z ich wytrzymałością? Trochę bym się bał że mogą pęknąć. Choć chyba Fluval'e mają takowe oryginalnie.
 15. AkwarystaArtur

  Cichy filtr zewn. dla 200l akw. z pokrywa

  Ja od siebie mogę polecić Aquael Unimax 250. Cichy, co czasami doprowadza do niedorzecznych sytuacji bo trzeba sprawdzać po ruchu tafli wody czy to w ogóle chodzi. Pojemność duża, bierze tylko 11W, nie rzuca się w oczy jak biały HW. Z HW mam złe doświadczenia bo mój zaczął ciec. Co prawda tylko gdy się go przechyliło, ale nie odważyłbym się takiego filtra użytkować bo nie wiadomo kiedy zacznie ciec ,,całkowicie". Eheim'y są spoko, ale są sporo droższe od Unimax 250, a przy tym, z ręką na sercu - miałem dwa Eheimy - oba słychać. Mam 2x Uni 250 oraz w innym baniaku minikani 80 - wszystkie bezszelestne. Zaleta Eheim nad wszystkimi filtrami to ich giętkie węże.
×