Skocz do zawartości

73l Roślinne


Mati20009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Problem!! Mianowicie widiziałem już to kilka dni temu a dokłądniej dziury w liściach , brązowe jakby . Zaobserwowałem o tylko na rotali . Co mam robić?? :-?  :help:

 

 Poczytaj o objawach niedoborów i nadmiarów makro/mikro ...chociaż w twoim przypadku to jak dopiero sadziłeś roślinki to źle je oczyściłeś/przygotowałeś. Należało usunąć wszystkie podejrzane pędy ,a zostawić same zielone zdrowe .

 

Według mnie to usuń ten uszkodzony liść przy samej podstawie roślinki najlepiej nożyczkami

 

+ dzisiaj znalazłem w akwarium malutką muszelke jakiegoś śimaczka.  Czy to on mógł po prostu podgryzać rośliny ?

zapewne zatoczniki ,przywlokłeś je z roślinami lub ich jajka .Roślin zapewne przed posadzeniem nie myłeś ?

Wybieraj ręcznie te ślimaki jak tylko je zobaczysz póki ich jest mało ,jak olejesz sprawę to będziesz miał ślimakarium za kilka dni :) ..a wtedy to ratuje cię tylko killer Helenka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie moge dopasować żadnego z niedoborów czy jest możliwe że ślimaki mi podgryzły roślinki?


Jedyne co mi najbardziej pasuje o niedobory potasu a podaje potas w odpowiedniej dawce zalecanej przez producenta.


 Poczytaj o objawach niedoborów i nadmiarów makro/mikro ...chociaż w twoim przypadku to jak dopiero sadziłeś roślinki to źle je oczyściłeś/przygotowałeś. Należało usunąć wszystkie podejrzane pędy ,a zostawić same zielone zdrowe .

Według mnie to usuń ten uszkodzony liść przy samej podstawie roślinki najlepiej nożyczkami
 


zapewne zatoczniki ,przywlokłeś je z roślinami lub ich jajka .Roślin zapewne przed posadzeniem nie myłeś ?
Wybieraj ręcznie te ślimaki jak tylko je zobaczysz póki ich jest mało ,jak olejesz sprawę to będziesz miał ślimakarium za kilka dni :) ..a wtedy to ratuje cię tylko killer Helenka :)

Właśnie te podejrzane pędy wyrzuciłem tylko to wyszło kilka dni po założeniu akwa...A rośliny wypłukałem w wiaderku z wodą + ślimaki wybrałem już 2 :)

 

 

Jeśli kolejny raz podbijesz temat kropką, pustym postem lub czymkolwiek takim, dostaniesz ostrzeżenie.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam! Mam pytanie otóż  posiadam pojemnik na media filtracyjne w zasadzie 2 i zauważyłem w sklepie takie małe siateczki własnie do filtrów wewnetrzych z zeolitem , weglem i kilka innych .Mam pytanie czy jest sen zastosować to w moim akwa ? Jeśli tak to jakich medii użyć?

 





Tutaj daje zdj tych pojemników . ;)

post-21536-0-70410500-1410723524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO zdj po założeniu: post-21536-0-91988000-1410846826_thumb.jpg

 

 

A to po 11 dniach od założenia jakieś postępy są.. : post-21536-0-90835900-1410846847_thumb.jpg :icon_e_biggrin:

 

 

E: 16.09.2014r 19:01

 

+ nawoże na razie : carbo 2ml , classic 0,8 ml , k+ 1,5ml :)

 

 

Reg. 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż...Od założenia akwarium mineło 2tyg . Roślinki troche podrosły , ale ostatnio jakoś się zatrzymały..Stąd moje pytanie czy przycinać już roslinki? Czy dać im rosnąć. O wodzie jeszcze nic nie powiem bo mam w najbliższym czasie w planach kupno testów..   :)

post-21536-0-31602300-1411157456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...