Skocz do zawartości

73l Roślinne


Mati20009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem masz dalej za słaby filtr i bez biologii. Dlatego masz skok NO3 aż do 50. Pisałeś o zmianie filtra....

 

Mierzysz może PO4?

 

 

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Nie mierze po4 . Co do zmiany filtra to jestem w trakcie zbierania na jakiś kubełek myślałem o multikani może do świąt dam rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie tak wysoki poziom NO3 nie jest winą słabej filtracji, tylko małej ilości roślin w stosunku do obsady. NO3 to przecież końcowy produkt procesu azotowego, który jest szkodliwy w mniejszym stopniu od NO2, ale jednak wpływa negatywnie na obsadę. NO3 jest wchłaniane przez rośliny i w akwarium roślinnym jest wymagane aby jego stężenie wynosiło 10-25 ( w zależności od ilości roślin). Radzę częstsze podmiany wody, bo jak już kolega wspomniał może wystąpić wysyp glonów tfu, tfu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak wysoki poziom NO3 nie jest winą słabej filtracji, tylko małej ilości roślin w stosunku do obsady. NO3 to przecież końcowy produkt procesu azotowego, który jest szkodliwy w mniejszym stopniu od NO2, ale jednak wpływa negatywnie na obsadę. NO3 jest wchłaniane przez rośliny i w akwarium roślinnym jest wymagane aby jego stężenie wynosiło 10-25 ( w zależności od ilości roślin). Radzę częstsze podmiany wody, bo jak już kolega wspomniał może wystąpić wysyp glonów tfu, tfu ;p

OK . Rozumiem w takim razie postaram sie o częstsze podmiany

I zdjęcie z dzisiaj :

post-21536-0-37022700-1415822751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acerban, właśnie utwierdziłeś kolegę że nie musi zmieniać filtra :( Jak będzie co dwa dni podmieniać wodę to zacznie od nowa.

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Tutaj bardzo mnie zainteresowałeś. Możesz rozwinąć tę myśl?

 

Wysokie NO2 - filtr do wymiany (za mały) lub niedojrzały jeszcze

Wysokie NO3 - to najczęściej zły stosunek ryb do roślin.

W tym konkretnym przypadku przerybienia raczej nie widać, więc szukałbym gdzie indziej. Może za dużo karmy?

Jak często i jakimi ilościami karmisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważasz że ten filtr jest ok do jego litrażu?

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Kompletnie odbiegamy od przedmiotu sprawy i jest to mój ostatni wpis w tym temacie jako dyskusja.

 

Istotnie. Ten filtr nie nadaje się do tego litrażu, ale autor już wcześniej wyrażał chęć jego zmiany (patrz #79), więc to mamy chyba załatwione.

Wytłumacz mi tylko czemu przez podmiany wody (nawet co dwa dni) zacznie wszystko od nowa.

Możemy przejść z dalszą dyskusją na PW, aby nie zaśmiecać koledze tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak często i jakimi ilościami karmisz?

Karmie raz dziennie po trochu sypie płatkowanego tak ,że neonki praktycznie wszystko wyjadają .co 3 dni daje pokarm mrożony i jego daje troszke więcej i jednak zostaje go troche w akwarium. Czasem jak wróce wcześniej do domu (przed zgaszeniem światła ) to dam im jeszcze troche.

I zapomniałem dodać , żeobecnie filracja:

Aquael turbo 350 : gąbka+pudełko ze żwirkiem (słyszałem żę jako tako zastepuje ceramike)

Aquael fan mikro plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co 3 dni daje pokarm mrożony i jego daje troszke więcej i jednak zostaje go troche w akwarium.

No i mamy prawdopodobnie winowajcę wysokiego NO3.

Karmimy tak aby jedzenie znikało w krótkim czasie i nic nie zostawało.

Lekko głodne ryby, to zdrowsze ryby.

Nie zmienia to jednak faktu, że musisz zbierać na porządny filtr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy prawdopodobnie winowajcę wysokiego NO3.

Karmimy tak aby jedzenie znikało w krótkim czasie i nic nie zostawało.

Lekko głodne ryby, to zdrowsze ryby.

Nie zmienia to jednak faktu, że musisz zbierać na porządny filtr 

W takim razie będe pamiętał żeby dawać mniej, na filterek już zacząłem zbierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko mam okazje kupić fluvala 104 z wkładami za 100zł opłaca się?

 

Edit:

Czy mulikani 120 za 90 zł?

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

/andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...