Skocz do zawartości

73l Roślinne


Mati20009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega myślał o postawieniu bimbrowni ?

Przyspieszy to wzrost roślin , które w końcu ruszyły ... daj im Co2 z bimbrowni a efekt szybko zobaczysz .Oczywiście Carbo lej dalej

Myślałem..nawet mam kilka rurek gumowych..Tylko jest pewien problem. Nwm jakiego dufuzora użyć, dzwon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem..nawet mam kilka rurek gumowych..Tylko jest pewien problem. Nwm jakiego dufuzora użyć, dzwon? 

zwykła kostka lipowa .ja używałem dokładnie takiej  http://allegro.pl/kostka-lipowa-40mm-co2-skimmer-dyfuzor-i4632296683.html

I bąbelki leciały  bardzo ładnie  jak już uszczelniłem cały układ na 100%.

 

Obecnie zastanawiam się czy nie założyć ww kostki do butli zamiast szklanego dyfuzora z ceramicznym spiekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła kostka lipowa .ja używałem dokładnie takiej  http://allegro.pl/kostka-lipowa-40mm-co2-skimmer-dyfuzor-i4632296683.html

I bąbelki leciały  bardzo ładnie  jak już uszczelniłem cały układ na 100%.

Obecnie zastanawiam się czy nie założyć ww kostki do butli zamiast szklanego dyfuzora z ceramicznym spiekiem

Tylko mi chodzi o rozpuszczanie sie co2 czy nie bedzie wachań  , bo jak wiemy bimbrownia równo nie pracuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś byś zaproponowała?  :) Jakąś trawe może anubiasa?

 

Jak  chcesz coś na trawę to proponował bym Micranthemum umbrosum  lub Hydrocotyle Japan  da się z tych roślinek zrobił fajny trawnik i łatwiej niż z Parvuli czy małego Henia .

Staurogyne repens  na pierwszy plan ma większe liście  też ładnie wygląda .

 

Nie ma takiej ryby.

Jest Danio margaritatus i tego się trzymajmy.

Nie powielajmy bzdur sprzedawców.

Bzdura nie bzdura  ryba figuruje pod  2  nazwami w  handlu  a będąc szczegółowym to i pod 4 nazwami .

Danio margaritatus ,Microrasbora Galaxy ,Razbora galaxy  ,Danio Niebieski Perłowy .

 

W handlu znana pod nazwą Microrasbora sp. Galaxy lub rasbora galaxy ....nigdzie w sklepie nie widziałem tej ryby pod nazwą  Danio margaritatus  czy to w Polsce czy w Niemczech  wszędzie występowała pod nazwą  Microrasbora i razbora Galaxy (może jakieś ubogie sklepy odwiedzałem ) .

 

Jednak rozmawiając z  kimś o rybach  mówiąc razbora galaxy  każdy wie o co chodzi. Także  ta czy ta nazwa jest poprawna tym bardziej ze  literatura równiej podaje obie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymysł sprzedawców.
Ta ryba nie ma nic wspólnego z razborą.
Wyraźnie napisałem o nie powielaniu bzdur sprzedawców.

"Gatunek słodkowodny, którego nazwa Razbora Galaxy wzięła się z błędnej klasyfikacji do rodzaju Microrasbora."

http://www.domowe-akwarium.pl/danio_niebianskie.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  chcesz coś na trawę to proponował bym Micranthemum umbrosum  lub Hydrocotyle Japan  da się z tych roślinek zrobił fajny trawnik i łatwiej niż z Parvuli czy małego Henia .

Staurogyne repens  na pierwszy plan ma większe liście  też ładnie wygląda .

 

 

NA razie posadzoną mam z przodu elocharis acicularis,,,zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przyda się zmniejszenie mocy oświetlenia. 0,65W/l to dla tych ryb zbyt dużo.Ju

Już od dłuższego czasy mam 0,35 w/l (jedna świetlowka) . Czy tyle bedzie dla nich ok?

Parametry na dziś:

NO3:25

NO2:0

GH:7

PH:7,3

KH:6

Rybki na razie chowają sie miedzy roślinkami .

post-21536-0-15040000-1414219439_thumb.jpg

post-21536-0-83117500-1414219479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycinka bardzo wskazana - to co utniesz możesz zasadzić tuż obok dzięki czemu zrobi się gęściej.

 

Wpuściłem 3 krewetki red cherry 2 red rilli i 1 mieszane redcherry z yellow[...]

Kundelki wyjdą szare, bez koloru, zupełnie nieatrakcyjne - lepiej czym prędzej zamień je albo na red cherry albo red rilli póki się nie mnożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...