Skocz do zawartości

Problem z glonami 400 l


przemek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie wiem co ty piszesz ?? jakie 7 stron temu???

 

 


Jak na roślinniak to całkiem fajna kranówa, jak na paletki to taka niespecjalna.

 

PS. Czy nie proponowałem Ci żebyś odstawił żelazo? A w zasadzie to mógłbyś odstawić wszystko, poza węglem i potasem (ale o tym chyba też wspominałem).

to jest twój 2 wpis w tym forum nie rozumiem co ty piszesz jak proponowałeś to zacytuj kiedy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 7 stron temu, tylko siódma strona tematu...

A Ty zadajesz pytania jakbyś pierwszy raz w życiu o NPK słyszał. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tomeksup nie pisał tutaj o stosunkach i takich tam...

 

A proszę: http://forum.superakwarium.pl/topic/42575-problem-z-glonami-400-l/?p=435312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamałeś mnie, wałkujemy ten problem od długiego czasu, podajesz idealne parametry wszyscy zachodzą w łeb co jeszcze może być a tu pytanie niczym grom z nieba. Uporządkuj to drogą eliminacji co już zrobiłeś a nie pomogło, stwórz tabele z parametrami i kontroluj wszystko, przeczytaj podklejone tematy kilka razy zaczynając od podstaw(duma i staż na bok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się dlaczego piszą no3=4,3 mg/l w wodociągach jak robie testy i mi pokazuje miedzy 40 a 80 mg/l w wodzie kranowej ???  


testami zoolek robię ?? a ostatni test robiłem 5 minut temu.


Uporządkuj to drogą eliminacji co już zrobiłeś a nie pomogło, stwórz tabele z parametrami i kontroluj wszystko, przeczytaj podklejone tematy kilka razy zaczynając od podstaw(duma i staż na bok).

Tylko mi już nic do głowy nie przychodzi robiłem co wiedziałem i to co mi na forum pisali stosunek 1:10 , zmiana filtracji oświetlenia wyjmowania wkładów obniżających no3 i nic nie pomaga.

Z tego co wiem no3 i po4 powstaje z rozkładających się roślin i odchodów ryb więc po co je mam jeszcz dozować skoro trzeba je usuwać przez podmianę wody????

 

Tylko nie pisz że ja takich rzeczy nie wiem? tylko jak możesz to wytłumacz jak mi jak krowie na granicy??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zastanawiam się dlaczego piszą no3=4,3 mg/l w wodociągach jak robie testy i mi pokazuje miedzy 40 a 80 mg/l w wodzie kranowej ??? testami zoolek robię ?? a ostatni test robiłem 5 minut temu.
To co pisza na stronie wodociagów a to co wyplywa u nas w CK z kranu, to dwie rozne historie. U mnie w kranie No3 tez oscyluje w granicach 40/50 ujecie w Bialogonie. Ps. Przepraszam za brak polskich liter.

 

Regulamin 6.1. Regulamin jest po to żeby go przestrzegać a nie przepraszać. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci te informacje jak każde akwarium jest inne.

To że pierwiastki powstają z odchodów, jedzenia i roślin to inna sprawa.

Dzięki temu też powstaje DOC i kumulują się inne rzeczy, po to robisz podmiany.

Nawozisz po to żeby być pewnym ile czego lejesz i czy nie masz braków.

Jak rośliny zastopują swój wzrost (przez brak lub nadwyżkę innego pierwiastka), tracą swoją naturalną ochronną powłokę co wykorzystują glony i wtedy mają szwedzki stół.

Załóż LT nie będziesz musiał robić podmian i nawozić...

Ty naprawdę mało co zrozumiałeś z tego wszytskiego co każdy z nas pisał i Ci doradzał, a prawie wszytsko kręci się wokół jednego...

Zrób tak jak Nuanda Ci radzi przeczytaj  podklejone tematy w dziale o roślinach, ze zrozumieniem.

Zdrowo rosnące rośliny to akwarium bez glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisza na stronie wodociagów a to co wyplywa u nas w CK z kranu, to dwie rozne historie. U mnie w kranie No3 tez oscyluje w granicach 40/50 ujecie w Bialogonie. Ps. Przepraszam za brak polskich liter.

 

Regulamin 6.1. Regulamin jest po to żeby go przestrzegać a nie przepraszać. Mapet

 

Tak wiem złamałem regulamin, tak wiem regulamin jest po to aby go przestrzegać, niestety nie daje rady ustawić polskich znaków w telefonie, a poprzedni post był pisany właśnie poprzez telefon. Cofam moje przeprosiny. Były nie na miejscu. 

A co ty robisz żeby było czyste akwarium co masz w filtrze czym nawozisz i rosną czi glony?

I czym podmieniasz wodę??

Czy mam w akwarium glony? A no mam, a czy przejmuje się nimi bardzo? Nie. Dopóki rośliny rosną i są w przewadze nad glonami nie panikuje. Co innego gdybym chciał handlować roślinami, wtedy bym zaczął się niepokoić ;) Co robię w moim akwarium? Co tygodniowa podmianka wody wraz z odsysaniem nieproszonych gości, zbilansowane NPK,  obserwacja zbiornika i korekcja nawożenia. Nawożę solami. Kubeł zapakowany mam gąbką i ceramiką.  Woda 50/50 kranovita i RO. 

 

I dodatkowo jeszcze regulamin 4.2. Radzę się z nim zapoznać bo zaczynasz go łamać. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie zrobiłem badania wody kranowej wszystkie i wody RO i wyszło mi że Ro ma  KH - 1, GH - 4 to troche za mało na tomiast jak będe zmieniał Wodę kranówa pół na pół z Ro to azotany mają w wodzie ok 25 mg/l.

I pytanie:

- jak będe zmieniał Samą Ro jak podnieść Kh I Gh

-Jak bym zmieniał pół na pół to jak obniżyć można jeszcze azotany.


Wiem że dużo sie pyta.

Ale miałem akwarim 15 lat ok 80 litrów i tylko filtr z gąbką wewnętrzny słabe oświetlenie świetlówka z 1 szt. z  obi i niczym nie nawoziłem , wodę zmieniałem 1 na miesiąc jak była brudna ,awodę lałem z kranu odrazu do akwarium ,  a pomino tego rośliny ładnie rosły nigdy glona nie widziałem w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W Ro kh i gh powinno być 0. Jeśli jest inaczej to czas wymienić wkłady, zmienia się je co pół roku.

2. Niech ktoś Ci zbada tę kranówę, bo nadal nie wierzę, że jest 80mg/l no3.

3. kh i gh podnosi się mineralizatorem, który zawiera Mg i Ca + inne tajemnicze substancje. Można zrobić z Caco3 (trudno rozpuszczalny w wodzie) oraz magnezu. Opcjonalnie możesz mieszać z wodą twardą, kranówą lub mineralną z butelki. Eksperymentalnie lub matematycznie wylicz proporcje.

4. Na azotany nie ma magicznych, natychmiastowych pochłaniaczy. Można by pokombinować z wkładami aby podnieść wydajność wkładów. Oczywiście jeśli masz filtr zewn. (nie pamiętam). Opcjonalnie w grę wchodzi denitryfikator (z węża).

 

Ale miałem akwarim 15 lat ok 80 litrów i tylko filtr z gąbką wewnętrzny słabe oświetlenie świetlówka z 1 szt. z  obi i niczym nie nawoziłem , wodę zmieniałem 1 na miesiąc jak była brudna ,awodę lałem z kranu odrazu do akwarium ,  a pomino tego rośliny ładnie rosły nigdy glona nie widziałem w akwarium.

 

Kiedyś była inna jakość wody. Współczesna kranówa jest jałowa na maksa. Oprócz Ca i Mg. Współczesna woda w kranie, przynajmniej w Bydgoszczy jest lepsza nisz Żywiec woda z butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W Ro kh i gh powinno być 0. Jeśli jest inaczej to czas wymienić wkłady, zmienia się je co pół roku.

 

Ja Filtr Ro mam z mineralizatorem więc nie będe miał Kh i Gh 0 

 

W przyszłym tygodniu będe wymieniał świetlówki T8 36 wat  120 cm długości szt. 4 może ktoś zaproponować jakie kupiś o jakiej barwie??

 

 

2. Niech ktoś Ci zbada tę kranówę, bo nadal nie wierzę, że jest 80mg/l no3.

 

 

Badałem jeszcze raz innym testem i mam ok 50 mg/l azotanu w kranie

 

 

Ostatni raz upominam, pisownia! 

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będe wymieniał świetlówki T8 36 wat 120 cm długości szt. 4 może ktoś zaproponować jakie kupiś o jakiej barwie??

Tylko nie wymieniaj wszystkich na raz. Odnośnie barwy tu znajdziesz więcej info. http://forum.superakwarium.pl/topic/37295-o%C5%9Bwietlenie-odpowiednie-dla-ro%C5%9Blin/

 

 

 

2. Niech ktoś Ci zbada tę kranówę, bo nadal nie wierzę, że jest 80mg/l no3.

 

 

Badałem jeszcze raz innym testem i mam ok 50 mg/l azotanu w kranie

Dopuszczalna norma w polskich kranach dla azotanów, wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia wynosi 50mg/l.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałem jeszcze raz innym testem i mam ok 50 mg/l azotanu w kranie 

 

Coś Ci zdechło w rurach ? Masakra. Nie pij tego. Rozcieńczaj wodę z kranu z Ro w ilości przynajmniej 1:4. Tzn. 1l kranówy i 4l RO. Chyba, że zbijasz twardości lub coś innego zmieniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

7 dni temu zrobiłem 2 dniowe zaciemnienie  a od 7 dni nie dodaję mikroelementów a makro podtrzymuję w normie czyli no 3 = 5 Po4 = 0,5 również światła nie świecę. glonów nie ma za 3 dni zacznę dozować żelazo, węgiel, potas i dwutlenek węgla odczekam ok tydzień jak nic się nie będzie działo to kupię nowe świetlówki i zacznę świecić najpierw dwie zapalę a po tygodniu następnie dwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

4  dni temu zacząłem świecić dwoma świetlówkami oraz dozuję dwutlenek węglą w piątek wymienię świetlówki na nowe.

W sobotę zacznę świecić wszystkimi świetlówkami oraz zacznę dozować żelazo.

 

A co najważniejsze, akwarium mam od 11 dni czyste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...