Skocz do zawartości

Problem z glonami 400 l


przemek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam Dzisiaj 2 dzień jak ustabilizowałem no3 na 10 mg/l i po4 na 1 mg/l i jest jeszcze gorzej bo jeszcze szybciej rośnie glon na szybie???

 

Nie rozumiem tego...

Jak drugi dzień? W jaki sposób, jak testy robi się przed podmianą a podmianę raz w tygodniu.

Śmierdzi mi tu ostrym przenawożeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podmiany wody nie robiłem, ale test tak wystarczy że dołożyłem od filtra  BioNitralMed jedną saszetke i spadło mi no3 na ok 8 mg/l , a jaki już napisałem żeby utrzymać po4 to dozuje czysty fosfor po 1 kropli dziennie a zaczołem dozować 2 i wzrosło do 1 mg/l.

O jakim przenawożeniu mówisz ?


Napisz ile, jak i czym powinienem nawozić wedłóg ciebie?

Ewentualnie moje błędy opisz jak jakieś widzisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja podmiany wody nie robiłem

 

Dlaczego? Nie robisz raz w tygodniu podmian?

 

 

 

ale test tak wystarczy

 

Jeżeli zrobiłeś test a nie zrobiłeś podmiany to po co? Szkoda testów, następuje kumulacja pierwiastków... Gdybyś jeszcze miał ustabilizowane akwa i zbilansowane nawożenie to możnma sie o to pokusić, ale nie w takiej sytuacji.

 

 

 

dołożyłem od filtra BioNitralMed jedną saszetke i spadło mi no3 na ok 8 mg/l

Podmiany nie tylko usuwają z wody NO3 i PO4...

 

 

 

wystarczy że dołożyłem od filtra BioNitralMed

Czyli co przedtem miałeś w filtrze? Teraz patrząc to głównym powodem  glonów u Ciebie jest za słaba filtracja i brak podmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmianę robie co tydzień , a dokładnie co sobote więc w tym tygodniu nie robiłem bo będe robił jutro!

A w filtrze miałem BioNitralMed 1 paczek ( w paczce są 4 saszetki ) i dołożyłem jeszcze jedną saszetkę., więc mam teras 5 saszetek so w związku z tym no3 spadło do 8 mg/l.


Jeśli byłaby zła filtracja to jak miałem przez 2 miesiące dwa filtry to powinno być wtedy dobrze a nie było!!


Podmiany nie tylko usuwają z wody NO3 i PO4

Jeśli chodzi o PO4 to u mnie jest ten problem że jak niedozuje czystego fosforu ok 1 kropli ( od 3 dni dozuje 2 krople żeby utrzymać PO4 na poziomie 1 mgl ) to spada mi do zera w ciągu 2 dni ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej obstaje przy zbyt słabej filtracji. Glony mają uczte ze związków organicznych DOC. Masz kubeł z fabrycznym przepływem 1500l/h czyli z wkładami 500-800l/h, natomiast powinieneś mieć filtracje rzeczywistą rzędu 1200-1600l/h. Twierdzisz że miałeś przez krótki czas 2 kubły, nic to nie da jeżeli dojrzały był tylko jeden a drugi robił tylko za mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda twoje akwarium na tą chwile ale jeżeli nie zlikwidujesz przyczyn powodujących rosprzestrzenianie się glonów to raczej nie ma sensu a wręcz nasili rozrost glonów spowodowany osłabieniem roślin które w pierwszych tygodniach będą odnawiać system korzeniowy i przystosowywać się do nowych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedostateczna filtracja jest przyczyną powstawania większości glonów, podaj szczegółowe dane na temat filtra jaki posiadasz. Weź stoper butelkę litrową i zmierz czas w jakim ją napełnia, policzymy rzeczywisty przepływ. Poszukaj na google tematu w którym Zulix przeprowadza eksperyment, doprowadza akwarium do stanu  opłakanego a następnie sprawdza wszystkie metody polecane do ich zwalczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...