Skocz do zawartości

Problem z glonami 400 l


przemek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samą RO nie podmieniaj, mieszaj z odstaną kranówą tak żeby trzymać parametry. Uzupełnij wkłady biologiczne w filtrach. Odmulaj dno z odchodów i szczątek roślin, staraj się przy tym żeby mułek nie unosił się w wodzie.

Zawsze przy podmianie wody odmulam i to bardzo dokładnie dno. A podmieniam wodę co tydzień.

podstawową ceramiką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

mineło 3 tygodnie od restartu i bardzo ładnie mi rośnie mi spowrotem glon akwarium wygląda tak jak na zdięciu z pierwszej strony. Tak sobie myś le może to wina oświetlenia?

Jakie nalepiej założyć oświetlenie codzi o świetlówki t8 długość 120 cm moge zamocować 4 sztuki.

 

Pisownia! +1.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny akwarysta, który boleśnie przekonał się, że restart nie jest lekiem na glony. 

Są dwie możliwości:

1. No3=40mg jest wynikiem dojrzewania akwarium. Zbij do 15mg/l. Pewnie masz po4=0,5-0mg/l i stąd zakwit. Po przejściu dojrzewania poprawi się i zakwit zniknie.

2. Popełniłeś te same błędy.

 

Stawiam na punkt 1.

 

Zrób 50-70l podmiany, ale nie przesadzaj bo rozwalisz biologię.

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potas 0,25mg/l ? Uważasz, że to jest dobre ? To jest dawka głodowa. Ja to wogóle zmierzyłeś ? Ja bym no3 podniósł do 10mg/l i po4 do 1mg/l. Chociaż te parametry nie są aż takie złe.

 

Kiedy ostatnio zmieniałeś świetlówki ? Nie wiem czy wymiana coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości kolego przemek1, ile czasu świecisz na starcie akwarium? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć w zakwit po 3 tygodniach od zalania, chyba że walisz od początku po 10h światła i karmisz ryby monstrualną ilością jedzenia. A że są to palety to pewnie leci serce wołowe, jakieś mixy-srixy, tony jedzenia oby tylko palety urosły jak największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki zmieniałem ok 1 rok i 3 miesiące temu.

 

A po restarcie świeciłem dwoma świetlówkami po 6 godzin co 3 dni dodawałem 30 minut dopiero w środę zapaliłem wszystkie świetlówki i świece po 9.5 h. A karmie ryby granulatem 2 razy dziennie w małych ilościach tak żeby nic nie zostawało na dnie.


Dlatego zastanawiam sie że to może wina świetlówek bo glon zaczął rosnąć i to bardzo jak zapaliłem 4 świetlówki tz. szyba za 2 dni cała zielona , jak świeciłem 2 świetlówkami to to też rosły tylko trochę mniej.


A potas zmierzyłem testem zoolek


Może przez 3 dni spróbować nie włączać świetlówek??   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana świetlówek na pewno nie zaszkodzi, może wizualnie światło jest ok, ale jego jakość po ponad roku czasu już trochę spadła. Ale glony to w głównej mierze złe parametry wody albo niedostateczna filtracja. A mierzyłeś wodę w kranie? Może tutaj leży problem. Sprawdź kranówkę pod kątem NO3 przed wlaniem jej do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół na pół kranówa z RO ? Czyli walisz 40mg/l no3 co tydzień razem z podmianą. Tu jest przyczyna. Daj 7 części Ro i 1 kranówa.

 

Ps. Gdzie ty mieszkasz, że taką paskudną wodę masz ? Może testy kłamią ? ZOOLEK ? Nie pij tej wody, bo się załatwisz.

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...