Skocz do zawartości

Problem z glonami 400 l


przemek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukasz pomocy ale nie widzisz w swoich działaniach żadnych nieprawidłowości. Na początku pisałeś że masz aquael 500, od kiedy masz 2x jbl900?  Powinieneś opisywać każde działanie jeżeli chcesz rzetelnej pomocy, nikt tu nie jest jasnowidzem. Uaktualnij informacje i zmierz ten przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma dojrzeć jak wkłady są stare i nie czyściłem??

Ja bardziej się zastanawiam o tym że po4 spada w dół a żeby je podtrzymać muszę dozować fosfor a powinno być na odwrót powinienem pozbywać się po4 przez podmiane wody. 


a nie samo powinno spadać ??


Narazie musisz czekać aż dojrzeje, od 3 tygodnia po zamontowaniu filtra zacznij mierzyć regularnie parametry i obserwować czy będą poprawy.

Parametry to ja mam ok No3 =5      po4= 0,5     fe=0,1   potas=20     twardość ogólna= 9           twardość węglanowa= 5   ph=6,8   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co ty się do tego filtra przyczepiłeś. filtry mam teraz dwa. jak 1 jak i 2-gi sa fitmy jbl 900e i co z tego skoro i tak glony rosną.???????????

 

 

a filtr mam od 2 tygodni

 

 

ale co ma dojrzeć jak wkłady są stare i nie czyściłem??

 

To chcesz przez to powiedzieć, że  do dwóch JBL-ów przełożyłeś wkłady z jednego unimaxa i masz oby dwa filtry pełne medii bilogicznych i nic nowego do nich nie dokładałeś (to wnioskuję z tego co napisałeś)?

W takim razie Twoja zmiana filtracji przyniosła tylko zmianę przepływu  poza tym praktycznie nic nie zmieniłeś.

Jak masz w filtrze nowe wkłady to jak kolega wyżej musisz poczekać aż dojrzeją i od tego  czekasz znów dwa tygodnie na efekty.

Jeżeli nic nie dokładałeś to dokładasz i czekasz...

I nie masz co się puszyć, każdy kto coś tu pisze traci Swój czas i chce Ci pomóc, nikt nie siedzi przed Twoim akwarium i nie widzi co Ty w nim robisz/zmieniasz tak samo jak nie śledzi Twój wątek tak często jak Ty i nikt nie musi go znać na pamięć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I węgiel też dozuje 8 mg/l dziennie

Na pierwszej stronie napisałeś że używasz też węgla w płynie, masz butle co2? Jeżeli tak to jak rozprowadzasz co2, reaktor narurowy dyfuzor.... Ze stosunku ph/kh wychodzi że masz 25 ppm co2/l w wodzie czyli idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi że wszystkie parametry mam idealnie ,,książkowo'' a jednak glony rosną może za mało światła mają?? nie wiem co za syf mi się zaląkł ale nie mogę sobie poradzić nie wiem podtrzymywać parametry czy dać spokój i zrobić restart ??

A glon to prawdopodobnie zielenica??    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcesz przez to powiedzieć, że  do dwóch JBL-ów przełożyłeś wkłady z jednego unimaxa i masz oby dwa filtry pełne medii bilogicznych i nic nowego do nich nie dokładałeś (to wnioskuję z tego co napisałeś)?

W takim razie Twoja zmiana filtracji przyniosła tylko zmianę przepływu  poza tym praktycznie nic nie zmieniłeś.

Jak masz w filtrze nowe wkłady to jak kolega wyżej musisz poczekać aż dojrzeją i od tego  czekasz znów dwa tygodnie na efekty.

Jeżeli nic nie dokładałeś to dokładasz i czekasz...

I nie masz co się puszyć, każdy kto coś tu pisze traci Swój czas i chce Ci pomóc, nikt nie siedzi przed Twoim akwarium i nie widzi co Ty w nim robisz/zmieniasz tak samo jak nie śledzi Twój wątek tak często jak Ty i nikt nie musi go znać na pamięć...

Dokładnie tak tylko przełożyłem wkłady stare teraz w jednym filtrze mam: 1x gąbka , 1 x ceramike podstawową , 1 x SintoMec , 0,5 x BioNitralMed wszystkie są firmy JBL. natomiast w drugim mam: 1 x gąbka  1x ceramika podstawowa  1 x MicroMec   0,5 x BioNitralMed wszystkie są firmy JBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bionitrat med to media do usuwania azotanów, w metodzie limitowania należy trzymać nisko fosfor natmiast braki azotu ,jako że rosliny spożywają go więcej należy trzymać go na tyle wysoko żeby go nie brakło, bardzo szybko prowadzą do powstawania glonów. Rozumiem że takie media są zastosowane ze względu na paletki w akwa ale moim zdaniem wyjałąwiają wodę z azotu stąd przy nieduzym oświetleniu musisz nim nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gąbki o małej i dużej gradacji 2x ceramika  i włóknina. Woda jest czysta, co do samych parametrów, nie mierzę ich od pewnego czasu bo nie mam testów, obserwuje akwa i uzupełniam jak czegoś brakuje, glony oczywiście jakieś są ale to naturalne i potrzebne choćby dla ryb które się nimi żywią. O tych wkładach nie znalazłem wiele informacji ale sam opis jak dla mnie już je dyskwalifikuje " usuwa główną substancję odżywczą glonów -azotany" i główny pierwiastek makro dla roślin. Według mnie wkłady które usuwają związki amonowe lub azotowe nie pozwolą na zamknięcie cyklu azotowego z braku pozywki dla bakterii danego sczepu. Jeżeli już mają znajdować się w filtrze to na końcu drogi przepływu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak wyjmę wkłady to no3 zwiększa się a tak trzyma się na 5 mg/l 


Watę też mam włożoną w filtrze.


Ma ktoś jakieś konkrety co można jeszcze zrobić żeby się tego pozbyć??


Czy restart zrobić?? tylko to jest przy moim akwarium jakieś 8 godzin i bardzo mi się nie chce ale jak trzeba to trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko jak wyjmę wkłady to no3 zwiększa się a tak trzyma się na 5 mg/l

 

Właśnie z ciekawości zrobiłem test na NO3 u moich palet, nigdy mnie to nie interesowało bo mam tam tylko scindapsusa.

Pomiar pomiędzy 0 a 5 mg/l - testy kropelkowe API, ostatnia podmiana ponad tydzień temu.

Karmie 4 razy dziennie, czasami więcej, tylko że ja mam piasek i pożywienie nawet rozdrobnione nie wpada pomiędzy kamienie, co palety nie zjedzą, kiryski sobie wybiorą. To samo się dzieje z ich odchodami....

U Ciebie spośród tych kamieni paletki nie mają szans "wydmuchać" sobie tych drobin.

W filtrze (Fluval 405) tylko oryginalne gąbki i ceramika, żadnych wat, zeolitu, nitraxsów czy innych cudów...

Ja bym zrobił restart związany ze zmianą podłoża na piasek, paletom na pewno wyjdzie to na dobre.

rb7w.jpg

Ilość odchodów po 3 dniach od podmiany. Masz tyle? A masz więcej ryb w akwa. Jak nie to przegarnij ręką żwir a się zdziwisz....

U palet czasami mam ślady pyłu na szybie ale tam nic nie wlewam. Do podmian leję czystą RO i sprawdzam tylko czasami pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...