Jump to content

akwa 240l, 2 pytania


Recommended Posts

Każdy zbiornik jest inny, więc nie ma reguły na ile wystarczy taka butla. Wszystko zależy od ilości roślin, od ich gatunków, parametrów wody i oświetlenia. Dodatkowo dochodzi czynnik ludzki tj. pewność, że zawsze kupujemy dokładne 6kg gazu.

Link to comment
Share on other sites

OMG. Nie ma jak to nieznajomość alegorii. Dla każdego to jest oczywiste itp. A jak się pytam w jakich godzinach, to każdy pisze rano/wieczór. A co do przedpołudnia to w SA właśnie wtedy zaczyna być jasno ? :) Fora akwarystyczne to jedno z gorszych for, ponieważ jak się zada pytanie to często jest odpowiedź niesprecyzowana (brak wiedzy, za to dużo buty) lub szukaj w google. Dzięki wielkie

Co do ranka to jest pojęcie względne. W naturze rano to nie znaczy 7-8 rano. A każdy z szacownych i wybitnych forumowiczów stara się zachować jak najbardziej naturalne warunki w własnym akwarium. Biotopy, parametry wody itp Za to nikt nie patrzy kiedy włączyć/wyłączyć światło. Większość włącza przed pracą lub przed pójściem do przedszkola.

Link to comment
Share on other sites

Jako laik pokuszę się o małą analogię zatem. Przeprowadzasz się do Chin,przez pierwsze tygodnie nie możesz funkcjonować normalnie bo zamiast spać lecisz do pracy i na odwrót...po kilku tygodniach mija to i działasz normalnie. Tak samo z rybkami-jeśli masz taką fantazję możesz im zegar biologiczny ustawić tak,żeby dzień zaczynał się o północy. Koledzy doradzają od rana/przedpołudnia bo to najwygodniejszy cykl więc się nie unoś a jak proste odpowiedzi nie pasują to faktycznie szukaj w google- on się nie czepia 8-)

Link to comment
Share on other sites

Kolego, mam dla Ciebie przygotowane schematy. :)

 

1)

Włączasz 7:00

Wyłączasz 19:00

 

2)

Włączasz 9:00

Wyłączasz 21:00

 

3)

Włączasz 6:00

przerwa w świeceniu od 11:00 do 13:00 (symulacja zachmurzenia i opadów deszczu w tropikach)

Wyłączasz 18:00

 

Najlepiej użyć programatora czasowego. :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...