Jump to content

rospur

Użytkownik
 • Content count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About rospur

 • Rank
  Gawędziarz
 • Birthday May 14

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska - południe
 1. rospur

  240 l - Ogólne

  Zbiornik zalany w kwietniu 2014 ,jest to typowa 240 prosta w rozmiarach 120x40x50 . A oto więcej szczegółów : Akwarium proste 240 l Tło - czarna folia samoprzylepna Oświetlenie 2x30 W + odbłyśniki +folia lustrzanka +2x10 W Led doświetla boki Filtr JBL 1501 cały zasypany ceramiką + ostatni koszyk gąbka i wata na rurce wlotowej założona gąbka Grzałka brak - temperatura w granicy 25 stopnie Butla CO2 6 kg z własnoręcznie wykonanym reaktorem z filtra narurowego Termometr Teraz to co w środku: Podłoże - ziemia + zwykły żwir rzeczny Rośliny : Rotala Indica Sagitarria Hygrophila Ludwigia Echinodorus Tanzende Echinodorus rote leopard Bacopa Moczarka Lotos czerwony Cryptocoryne Rybki: 6 szt - Skalar ,jedna para się dobrała reszt ? trudno czekam 3 szt - Zbrojnik z hodowli kuzyna jeden albinos 4 szt - Kosiarka ,jedna uratowana i przygarnięta gość chciał ją spuścić w WC 10 szt - Jarzeniec 22 szt - Razbora klinowa ? szt - ślimaki Helenki Wyposażenie: 2 korzenie ok 25 kg Serprnit zielony Oto kilka fotek .
 2. Akwarium przywiozłem wczoraj ,korzeń dotarł dzisiaj Czarna folia samoprzylepna zakupiona na tło . Co chcę, akwarium na ziemi i jedna może dwie ławice ryb ,najlepiej drobnych ,małych ,niewielkich. Statecznik założę 2x36W elektroniczny bo taki widziałem w casto budomarkecie ,świetlówki 840 lub 865 jak takie znajdę i co najwyżej dołożę odbłyśniki,koszt niewielki. Poszukam jeszcze korzeni i kamieni w sobotę idę na łowy w bagna leśne
 3. Ameryka południowa ten biotop mnie interesuje ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła może pójdę w dyskowce mam jeszcze czas akwarium dzisiaj przywiezione stoi i czeka może w week coś zaczne działać, pierwsze tło a później się zobaczy.
 4. Witam Po sprzedaniu 112l przechodzę na 240l i tak mam zamiar zrobic akwarium na ziemi i tu moje pytanie czy warto? Akwarium 240 l proste + oswietlenie 2x30 W ,statecznik elektroniczny 2x36 W ,czy świetlówki 36W wejdą w pokrywe ? Filtr JBL 1501 e ,co dać do środka ? Na ziemie przyjdzie zwykły żwir rzeczny ,tło czarne (folia samoprzylepna) ,czy może cos innego? Roślinność różna ,rotale ,lotosy ogólnie zielono i czerwono ,jakieś propozycje? Ozdoby korzeń lub dwa ,kamienie myśle o serpenicie czy nadaje się ,może coś innego ? Rybki to pózniej jak akwarium dojrzeje ,może jakieś propozycję ? Akwarystyka interesuję się o dłużego czasu w 112l przerabiałaem wszystko co2 ,nawozy EI z dobrym rezultatem teraz chcę coś innego,chociaż pewnie z biegiem czasu apetyt wzrośnie Wszelkie sugestie,rady ,opinie negatywne jak i pozytywne do tego co wybrałem mile widziane .
 5. Wystarczy dobrze ustawić wylot filtra ,aby tafla wody falowała . Ale jak chcesz to możesz napowietrzać ,tylko zrób przerwę pomiędzy dawką carbon+ a napowietrzaniem aby rośliny mogły go wchłonąć
 6. rospur

  Pierwsze zdjęcia

  Co to za rośliny ? Te na 3 plan posadz blisko tylniej szyby . Trochę tak systematycznie może części niech zasłoni grzałkę a części filtr ,resztę został pustę lub dosadz inne gatunki .
 7. rospur

  Czyszczenie podłoza

  Podmienia się wodę ! Akwarium tak naprawdę czyszczą pożyteczne bakterie ,powinno ich być jak najwięcej ,nic się nie dzieje jak podłoża nie odmulasz .
 8. rospur

  jakie oswietlenie do 112l akwa

  http://www.domowe-akwarium.pl/oswietlenie.php#funkcje_oswietlenia Firma dowolna ,a co do statecznika to trochę za duży na 2x24 można wsadzić np. swietlówki 35 W ,najlepiej sprawdz jakie mają świetlówki najbardziej odpowiednie pod wymiar Twojego akwarium a póżniej dobierz statecznik .
 9. rospur

  Stare dno - Rataja

  Ma ktoś doświadczenie z tym podłożem jak się sprawuje ,chcę uruchomić 240 na tym podłożu ,kupione leży i czeka
 10. Zrób tak : Niedziela - podmiana i makro Poniedziałek ,Środa,Piątek - mikro Wtorek,Czwartek - makro Sobota dzień przerwy nic nie podajesz.
 11. rospur

  jakie oswietlenie do 112l akwa

  Glossostigma elatinoides ma wymaganie świetlne wysokie ok 0,7 W na litr czyli ok 80 W powinno mieć oświetlenie twojego akwarium. Poszukaj 2x24 W lub 3x24W T5 lub 2 razy po 2x18W T8 ,duży wybór jest na alledrogo .
 12. rospur

  Podłoże-nawóz dla roślin.

  Chodzi ci o substrat tak ?
 13. Ja mam taki przepis na 112l . gram łyżeczek ml Azotan Potasu (KNO3) 28,0 5,0 25,2 Fosforan Potasu (KH2PO4) 3,8 0,8 4,0 Siarczan Magnezu (MgSO4x7H2O) 30,0 6,8 33,9 Siarczan Potasu (K2SO4) 20,0 2,7 13,5 woda (ml) 500 do rozpuszczenia leje po 10 ml co drugi dzień , a mikro 100 ml Intermagu + 500 ml wody i leje 10 ml na zmianę z makro ,po 6 dniach dzień przerwy ,póżniej podmiana w akwarium wody i od nowa cykl tygodniowy . Wszystko zależy jaki ma statecznik ,chcesz tani sposób kup w budomarkecie oprawkę np,2x18w lub większą i zamontuj na akwarium.Idz na dział oświetlenie i poszukaj napewno coś znajdziesz.
×