Skocz do zawartości

[260l] My vision,aktualka str.12


grzegrzół
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas jestem na forum więc wypadałoby zaprezentować swój zbiornik,liczę na pomoc jak i krytykę oby nie za srogą.
Napowietrzanie-deszczownia
Oświetlenie:
1x30w solar tropic i 1x30w 9000k
Doszło:1xsera blue sky royal 12000k 105 cm,1x40w sun glo 4900k
Filtracja-jbl e900
Technika co2-zestaw z butlą bez elektrozaworu,praca 24/7.
Obsada:
14 drobnoustek Beckforda
1 zbrojnik niebieski
1 zbrojnik lamparci (wiem do oddania,jeszcze jest mały w niedługim czasie trafi do basenu a markecie 2000 l)
Parka prętników karłowatych
5 kosiarek
7 kirysków lamparcich
xxx krewetki red cherry i babaulti
Przepraszam za słaba ostrość,nie obrabiam zdjęć i mam słaby sprzęt.
Roślinność:
nurzaniec
anubias nana
microsorium oskrzydlone
elocharis acicularis
echinodorus blecheri
java moss
christmas moss
weeping moss
Mało roślin wg mnie,zamierzam coś dokupić.
Grzałka 200w
Nawożenie:
Easy carbo,pro fito,co2
Parametry wody:
ph-7,gh-16,kh-6,no2-0,no3-10 Mierzone dzisiaj.

Edytowane przez grzegrzół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akwarium działa od 25 stycznia wiele zmieniałem szczególnie mając na środku polyspermę drażniło mnie jej szybkie rozrastanie i co dwutygodniowe przycinki (nie lubię specjalnie wkładać rąk do akwarium)Wcześniej był korzeń na środku i ta roślina go obrastała przyciśnięta niewielkimi kamieniami tworząc piękny krzew.Coś mnie tknęło na zmianę i gruntowne porządki z aranżacją włącznie która będzie postępowała dalej,mam nadzieję że w zaplanowanym kierunku.Właśnie preparuję korzonek który zamierzam obsadzić mchem weeping,ot takie drzewko po prawej stronie.Sergio no wiem z tym trawnikiem zbyt schematycznie to wygląda 2 dni temu go ciąłem miał z 17 cm więc coś trzeba było z tym zrobić a wyszło jak wyszło zresztą za 2 tygodnie to się zmieni bo szybko rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładne ;)

Trawniczek tak specyficznie przycięty...taki równy :)

 

Trochę żyłka za gruba, widać jak korzeń się na niej utrzymuję. ;)

Na środku coś tak pustawo, nie zastanawiałeś się nad jakąś roślinką na tył lub jednym dużym korzeniem i paroma małymi ?.

Ten korzeń po prawej co jest, ja bym na twoim miejscu go odwrócił do góry nogami i zrobił takie drzewko z niego, nadawał by się. Chodzi o coś w stylu tego: Dołączona grafika ale to takie moje widzimisie :|

Trochę za dużo zielonego a za mało innych kolorów. Przydały by się jakieś czerwone roślinki czy coś :mrgreen:

Ale i tak robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas ten korzonek musi tak stać miejsce może jeszcze nie jest idealne ale baniak jakby nie patrzeć po praktycznie całkowitym cięciu i zmianie aranżacji,stąd wygląd trawnika min.Pozmienia się i to sporo,na razie jestem na etapie dobierania.

Znalazłem ciekawy korzeń,coś na wzór jak sam pokazałeś i powiem miałem to w planach.Zdjęcie poniżej plus więcej innych wraz z korzeniami dla Sagry.Na nowym korzonku będzie weepinng (takie drzewko) miejsce już wybrałem.

http://img11.imageshack.us/slideshow/we ... 1288xs.jpg

A teraz spójżcie jak rośnie eloś,po dwóch tygodniach będzie już całkiem okrągły.

Czekam na opinie niekoniecznie pozytywne byle by się nie powtarzały.

AAA ten styropian też będzie pasek okleiny dla niepoznaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsadź troszkę trawniczek,bardziej nieregularnie i będzie dobrze.Rozrośnie się.Daj z tyłu parę dużych roślin.Dla mnie osobiście dobrze by wyglądał rogatek sztywny i może udało by ci się znaleźć lotos.Wypełniłby pustkę.Aha i z prętników zrób harem.Reszta pasuje.A generalnie zapowiada się bardzo ciekawie.Myślę,że dojdziesz do niesamowitego efektu.Kombinuj chłopie,bo masz świetne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No co by tu dużo mówić.. Nurzaniec wyglądałby ciekawiej jako tło z tyłu, niż po bokach. Elosia ja bym bardziej przerzedził.

Masz pięknie obrośnięte korzenie.

Roślina na środku daje dużo światła zbiornikowi.

Staraj się robić trochę ostrzejsze zdjęcia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdjęcia po przejściu z pro fito na nawozy dennerle.Ta żabienica tylko tyle urosła od listopada co widać na zdjęciach w moim poprzednim poście,tak wygląda dziś.Może ktoś wie jaka roślinkę mógłbym jeszcze dosadzić chodzi o to żeby była wysoka,liściasta i nie zajmowała dużo miejsca.Nie chcę żeby zabierała dno kiryskom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ten ucięty piłą korzeń nie podoba. :P

Jakoś to zamaskować, inaczej ułożyć żeby to wyglądało normalnie, nawet przełamać, a nie że wygląda to tak naturalnie jak drzewo po spotkaniu z drwalem. :D

 

PS: Akwarium oczywiście na duży plus, polecam dać trawnik na całe dno i go zagęścić, tylko ten korzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście,wygląda jak lądowisko dla helikopterów,kiedyś zamienię na inny.

A tak poważnie liczyłem się z krytyką na jego temat,takiego jak chciałem nie udało mi się znaleźć on jest ze świeżego drzewa(olcha) wprost z ziemi wyrwany i nic się nie dzieje nie leżakował pół roku jak niektórzy piszą że powinien.

Na razie szukam takiego jaki by mi odpowiadał ale wybredny jestem i jakoś ciężko mi znaleźć,nie szkodzi przynajmniej mam jakiś cel.

Dziękuję za komentarze :D

Na prośbę kilka zdjęć rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...