Jump to content

Pemson3

Użytkownik
 • Content count

  202
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Pemson3

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 02/08/1998

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Starogard Gd.
 • Zainteresowania
  akwarystyka, terrarystyka.
 1. Pemson3

  Pyszczaki w 112l akwarium.

  Mam akwarium o takich samych wymiarach i jest to 126l. Sztucznego wulkanu nie wkładałbym tu, bo popsułby klimat. Na razie to pustawo tutaj, wapienie masz trochę mało naturalnie poukładane, ale pewnie z czasie to się zmieni. Poczekaj jeszcze parę dni z zakupem rybek, żeby akwarium się ustabilizowało. Też ostatnio założyłem takie akwarium.. Z roślin możesz mieć jeszcze nurzańca np. olbrzymiego i kryptokorynę. Jakie ryby wybrałeś? Tło planujesz zewnętrzne czy wewnętrzne? nemo130: Następny post nie na temat obsady wynagrodzę.
 2. Pemson3

  [126l] 'Kocie' od początku

  Narazie zostaję przy roślinach, mam w planach od dłuższego czasu dokupienie oprawy świetlówkowej, po którą jutro pójdę i chciałbym kupić jakąś wiekszą roślinę np. microsorium, anubias, kryptokoryny, http://allegro.pl/microsorium-pteropus- ... 06877.html . Mam już docelową obsadę. 10x zwinnik jarzeniowiec 1+2 gurami mazaikowy 6x kirysek pstry 1+1 p. ramireza 12x krewetki babaulti i rch (mieszanka) 3x ampularia + młode młode gupiki, platki i molki Zdjęć teraz nie mam, bo komputer nie odczytuje karty z aparatu. A i muszę się pochwalić lampką 1l z 2 red cherry, ale to tak żebym nie był tak pozornie miły..
 3. Pemson3

  Skojarzenia :>

  Nie zakończmy, o nie - bunt.
 4. Pemson3

  [300l] moj podwodny ogrodek

  Postawienie głównie na 3 plan tutaj daje duże wrażenie. Same duże, zabierające dosyć miejsca rośliny. Ogólnie przydałby się tu porządek z rozmiejszczeniem roślin, choć nie zaprzeczę, że baniak nie robi dobrego wrażenia roślinnością - 'wow'! Na pewno jest to raj dla żyjątek, które uwielbiają gęstą roślinność.
 5. Pemson3

  Skojarzenia :>

  męczarnia - piekło
 6. Z tych ryb zaszkadzą bocje i kiryśniki. Mogą wykopywać trawnik z podłoża. Patrz też na ich wielkość. Kiryski i piskorki raczej mogą tam być.
 7. Pemson3

  [126l] 'Kocie' od początku

  Stwierdzę Wam szczerze, że straciłem do tego rękę i pcham tam wszystko byle było. Przy tym oświetleniu rośliny za dwa tygodnie jak nie wcześniej padną, krewetki zamienią się w papu.. Właściwie to akwarium od początku było bez pomysłu i polotu. Nie wiem co i jak. Może jednak pójść w to BW?
 8. Pemson3

  [126l] 'Kocie' od początku

  Padło, bo filtr się zapchał i nie miałem czasu wyczyścić. Do tego glony, plaga pistii i ampularii. Pełno syfu. Mam problem z dołożeniem tamtej świetlówki.. Jest 'nietypowa' - T5 16W .. Mam nowe rośliny, dojdą krewetki i parka ramirez.
 9. Pemson3

  [126l] 'Kocie' od początku

  Akwa padło. W tygodniu spróbuję coś uratować i wróci świetlówka 16W. Może kupię krewecie i koszyk cabomby. Może. Aha, mam pełno młodych ampulari.
 10. Pemson3

  Skojarzenia :>

  Zwiedzanie - muzeum.
 11. Pemson3

  [126l] 'Kocie' od początku

  Zmieniło się?
 12. Pemson3

  Ulubione rybki ;)

  Gurami Mozaikowe, Wielkopłetw wspaniały, Szczupieńczyk dageta. Z ławicowych to zwinniki jarzeńce. Z dennych to kirys pigmej i zbrojnik niebieski weloniasty.
 13. Pemson3

  [25l] pseudo iwagumi w roli lampki

  Ja tu widzę rozborki np. boreańskie, a na dno pigmeje, jak masz dostęp. Pewnie jak jesteś w kuchni i pichcisz to dorzucasz parę listków hydrocotyli dla aromatu. Akwa jako lampka świetnie się sprawuje. Pablo98 - Nie tyle ryb do takiego zbiornika. Jeden bojek, kiryski pigmeje, neony zielone i wszystko w odpowiedniej ilości.
 14. Pemson3

  [126l] 'Kocie' od początku

  Też myślałem nad tą opcją, tyle że nie mam jak wziąć odpowiednio wymiarowy kibelek. Dobra, to umywalka będzie po lewej stronie, w sedesik walnę w środkowy bajzel. Rury będą w żwirze.. Niestety tego nie zrobię, choć mógłbym, bo to jest moje akwarium i to ja na nie codziennie patrze. Koniec. W poniedziałek przyjdą ramirezy i reszta jarzeniowców. Zrobię też opis baniaka i dopiero wtedy dam go do oceny. Wcześniej to była powyższy brud, który w najbliższym czasie spuszczę. Siedzę na koniu.
 15. Pemson3

  [126l] 'Kocie' od początku

  Czy takie ułożenie korzeni jest dobre? Zaraz dam fotki z chwastami..
×