Jump to content

AgaAga

Użytkownik
 • Content count

  254
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

AgaAga last won the day on January 30 2014

AgaAga had the most liked content!

Community Reputation

3

About AgaAga

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Stockholm/Szwecja
 • Zainteresowania
  Mało kobiece :)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AgaAga

  Szwecja

  Byłam w końcu na Brommie w Bromma Zoo Marknad.Ceny mogą być,ale asortyment zwalił mnie z nóg.Mają wszystko.Żeby obejść spokojnie cały sklep 2 godziny trzeba mieć jak nic.Gapiłam się jak dziecko na ciastka przez szybę cukierni.
 2. AgaAga

  Traszki Chińskie

  Papaya musisz ją obserwować.Czasem zdarzają się mutacje kolorystyczne.A jeżeli jedzą i zachowują się normalnie to ja bym się specjalnie nie przejmowała. SkanDal możliwe,że niedługo zmienią miejsce zamieszkania na terrarium.W tej chwili w ogóle nie ma roślin.Co do wyłażenia,tak kilka razy mi wylazły. Otwory zakleiłam silver-tapem i po kłopocie.
 3. AgaAga

  Pierwsze akwarium od lat 90 litrów [Aktual.str2]

  Damianek,od kiedy kiryski zjadają glony?Hoduję je 1,5 roku i większej bzdury w życiu nie słyszałam.Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Poza tym to rybki tak zgodne,że jeśli jakaś ryba ich nie zaatakuje to one tego na pewno nie zrobią. Do autora. Więcej roślin:żabienica,anubias,nurzaniec.Korzonki,kokos jako dekoracja-kiryski lubią mieć kryjówki.Co do jedzenia to kiryski jedzą wszystko co opadnie na dno,więc to nie problem. Baniaka na razie nie ma co oceniać,bo trochę pustynia.Nie dawaj żadnych nawozów,trochę cierpliwości i roślinki bujną się aż miło.
 4. AgaAga

  Motylowiec – Pantodon buchholzi

  Rafi mam je nadal,miło że pamiętasz. Do autora-napisz mi na PW co chcesz wiedzieć,a ja ci wyłożę łopatologicznie co i jak.Tu musiałabym się rozpisać,a raczej nikomu nie chce się czytać.Poza tym to mało popularna ryba,bo jest trudna.Jeśli jesteś osobą początkującą odradzam.Pantodon Buchholzi nie wybacza błędów.
 5. AgaAga

  Problem z JBL e 900

  Co znaczy dokładnie? Ja swoje czyszczę raz w miesiącu lejąc w nie wrzątek mocnym ciśnieniem (gorąca woda z kranu na ful).
 6. AgaAga

  Problem z JBL e 900

  1.Wyczyść jeszcze raz filtr. 2.Wyczyść porządnie węże.Zazwyczaj przez to spada wydajność.Węże w tym filtrze często się zapychają. 3.Prawdopodobnie dajesz za dużo jedzenia. 4.Wyczyść porządnie deszczownię i koszyczek wylotowy. 5.Przy dużej ilości ryb spada jego wydajność. Ja w 126l mam ten kubełek i dodatkowo filtr wewnętrzny.
 7. AgaAga

  Cichy ,,kubełek,, jaki polecacie?

  Mam JBL e900.Cichy,że tak naprawdę często się zastanawiam czy pracuje.I odkąd go mam tak jest,a mam go prawie rok.Ale...Do 200l polecam ci JBL e1500.Jest trochę droższy,ale lepiej spełni swoje zadanie.Teoretycznie e900 jest od 90 do 300l,ale wiesz nie zaszkodzi mocniejszy.Będzie wydajniejszy.
 8. Atreyu pytasz ile lat musi mieć dziecko,żeby nie wrzucić telefonu do wody? Myślę,że więcej niż 17.Niestety. Nie wiem jak to teraz w Polsce jest,ale tu,w Szwecji 6-latki chodzą z IPhonami i zamiast pogadać piszą smsy.To jest chore,ale prawdziwe.Zresztą długo by o tym pisać. Wróćmy do tematu,bo jakoś tak dość mocno od niego odeszliśmy.
 9. Widziałam tą reklamę...hmmm...bez komentarza.Może kiedyś zaczną przeszczepiać mózgi.Heh jak zaczną to robić kolejka będzie bardzo długa.
 10. AgaAga

  112l [ogólne]- Aktualizacja!

  Po pół roku przydałaby się jakaś aktualizacja.Gost do dzieła.Rusz zadek i pokaż co tam teraz masz.
 11. Adam nie wiem czy zauważyłeś,że temat właśnie o tym traktuje.Po to go założyłam,żeby każdy mógł pokazać jakieś "znalezisko" ku przestrodze młodych adeptów akwarystyki.
 12. AgaAga

  [112 towarzyskie, kolorowe]

  Może ja się wtrącę do rozmowy.Z góry mówię,że nie jestem akwarystką,a jedynie mam akwaria i cieszę się z nich.A doświadczenia też specjalnie nie mam,bo miałam tylko 16 lęgów skalarów Jeśli mogę Ci podpowiedzieć tak od siebie,to widzę to w ten sposób: Ze skalarami jest tak-jeśli to peruwianki,to nie ma przeciwwskazań przy tej wysokości baniaka,ponieważ rosną do max 11cm wysokości.Chyba,że to standardowe skalary,no to już może być kłopot.Para tak szybko się nie dobiera,szczególnie,że Twoje są jeszcze dość młode.U mnie dopiero po pół roku się dobrały,a od początku były znacznie większe niż Twoje. Gupiki w ogóle bym eksmitowała,chyba że hodujesz je na żywy pokarm. Nie widzę przeciwwskazań co do nurzańca.Moje skalary uwielbiają się chować w zaroślach.Tam sobie odpoczywają.Poza tym uważam,że to efektowna roślina na tzw. żywe tło. Aha i jeszcze słowo do Adama. Nie każdy jest "orłem" z ortografii,więc trochę tolerancji.A druga sprawa to nikt nie rodzi się geniuszem i musi jakoś zdobywać doświadczenia.Tyle ode mnie.Dziękuję za uwagę.
 13. To teraz ja się wypowiem. Obsada-wiadomo,nie będę powtarzać po innych. Co do kabomby i gnicia to się z tobą nie zgadzam.Jak powtykasz w żwir łodyga koło łodygi w odstępie około pół cm to nic nie będzie gnić. Też używam 2 filtrów.Jestem za dużą filtracją.To daje dużo korzyści. A teraz pozytywnie. Bardzo mi się podoba twoja aranżacja.Jak na pierwszy baniak jest bardzo bardzo fajnie.Tylko nie zepsuj tego,bo jak troszkę dopracujesz szczegóły i naprawisz błędy to masz szansę na posiadanie jednego z ładniejszych baniaków.Poważnie.
 14. AgaAga

  Islandia

  Mieszkasz tam? Jeszcze dalej niż ja,ale numer.
×