Skocz do zawartości

Zdychają na potęge!Pomocy!!!


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie na temat może ale robił ktoś testy wody butelkowanej i tej z kranu? Dlaczego woda z kranu jest lepsza? Z tego co czytałem to tu na forum jest milka osób które leją wodę z biedronki przy podmiankach i nic się w akwarium złego im nie dzieje. Więc co jest złego w chemicznym składzie tej wody? Konserwantów tam raczej nie ma ani polepszaczy smaku więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam ten temat,i co raz bardziej go nie rozumiem.Na początku tematu autor mówi,że mu ryby zdychają itd.Potem wychodzi,że w tym samym baniaku jednak nie ma żadnych ryb.Nie wiem o co w tym chodzi,proszę mnie oświecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o to że zaczęło się od tego że ryby zdychają a skończyło się na tym że w akwarium jest siatka trzymająca mech i musi wymienić na nową wodę którą niedawno wlał. Czyli podwójny restart:)

 

Ja bym proponował założyć nowy temat i krok po kroku zgodnie z tym: viewtopic.php?f=43&t=6354 zacząć od nowa. Teraz w tym temacie zrobił się taki natłok dobrych rad na początku tematu i pierdzielenia pod koniec że osoba najbardziej zainteresowana tym żeby mu ryby nie zdychały, prawdopodobnie się pogubiła i nie wie co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat może ale robił ktoś testy wody butelkowanej i tej z kranu? Dlaczego woda z kranu jest lepsza? Z tego co czytałem to tu na forum jest milka osób które leją wodę z biedronki przy podmiankach i nic się w akwarium złego im nie dzieje. Więc co jest złego w chemicznym składzie tej wody? Konserwantów tam raczej nie ma ani polepszaczy smaku więc?

Gdzie czytałeś o tym, że ludzie dolewają wodę mineralną do akwarium? Nie wierzę w to. Co innego demineralizowana.

Ja to kiedyś przetestowałam na moich rybach. Wszystkie zdechły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=10&t=28512&p=255728&hilit=biedronki#p255728

 

 

Dobra sam poszukałem... Pani Natalio, ten skład jest mniej więcej dobry? Jak skład tej wody wpływa na środowisko w akwarium. To akurat nie ten temat w którym czytałem o wodzie z biedronki do podmianek ale proszę się jakoś ustosunkować do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to tu na forum jest milka osób które leją wodę z biedronki przy podmiankach i nic się w akwarium złego im nie dzieje.

Gdzie czytałeś o tym, że ludzie dolewają wodę mineralną do akwarium?

Właśnie na tym forum - Woda w bańkach 5L z biedronki. Poszukasz dobrze to znajdziesz.

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=10&t=28512&p=255728&hilit=biedronki#p255728

 

 

Dobra sam poszukałem... Pani Natalio, ten skład jest mniej więcej dobry? Jak skład tej wody wpływa na środowisko w akwarium. To akurat nie ten temat w którym czytałem o wodzie z biedronki do podmianek ale proszę się jakoś ustosunkować do tego :)

Panie Niger, przepraszam Pana bardzo ale ja ślepy jestem i nie widzę w tym temacie podanym przez Pana żeby ktoś tam lał wodę z biedronki do podmianek tylko rozważa czy ta woda jest dobra do podmianek. Jeżeli się mylę to proszę o wybaczenie, ale jeżeli nie to proszę o kolejny temat w którym Pan wyczytał że wodę z biedronki dają do podmianek. A jeżeli nie to proszę o wzięcie czegoś na uspokojenie i przeproszenie Pani Natalii i walnięcie pokornego Allacha.

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale autor tematu zbada wodę tylko pod kątem dostępnych mu przy pomocy pasków podstawowych parametrów. Nie zastanawiał się co tak naprawdę zawiera woda butelkowana (wybacz, ale nie mam dostępnej pod ręką żadnej butelki po wodzie albo z wodą więc nie przytoczę etykiety) a czego nawet nie piszą na etykiecie bo nie jest szkodliwe dla ludzi a nie koniecznie dla ryb a z jakich pierwiastków woda jest oczyszczana w systemie filtrów w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

 

A więc Panie Niger, jeżeli ma pan kolejne "dowody" lania wody z biedronki do podmianek prosimy o podesłanie linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To akurat nie ten temat w którym czytałem o wodzie z biedronki do podmianek ale proszę się jakoś ustosunkować do tego ..."

 

"Panie Niger, przepraszam Pana bardzo ale ja ślepy jestem i nie widzę w tym temacie podanym przez Pana żeby ktoś tam lał wodę z biedronki do podmianek..."

 

- Nie widzisz Panie eskulap bo nie miałem czasu szukać, poprosiłem Panią Natalię żeby powiedziała co myśli o informacjach zawartych w innym linku viewtopic.php?f=10&t=28512&p=255728&hilit=biedronki#p255728.

 

Tak czy nie? Poprosiłem o wytłumaczenie dlaczego jest ta woda zła bo na chemii wody się jakoś szczególnie nie znam. I tyle...a Ty się miotasz i starasz bawić w obrońce... To forum jest chyba po to żeby wyjaśniać pewne rzeczy i pomagać, tak?

 

viewtopic.php?f=11&t=18772&p=167865&hilit=biedronki#p167865 - tu zdania są podzielone...

viewtopic.php?f=33&t=19433&p=173009&hilit=wod%C4%99+z+biedronki#p173009 - Tu też jest coś o wodzie z biedronki...

 

viewtopic.php?f=10&t=28394&p=255133&hilit=wod%C4%99+z+biedronki#p255133 - okazuje się że Atreyu też o tym słyszał...

 

 

 

Teraz ciężko jest mi szukać dokładnie tego linku gdzie owa osoba pisała że taką wodę leje. Po prostu brak czasu.

Na przyszłość Panie eskulap - poczytaj dokładnie co inni piszą (post po poście) zanim zaczniesz religijne teksty rzucać o allachu.

Uważasz że za zadawanie pytań trzeba przepraszać? Więc przepraszam Cie i Panią Natalię(choć myślę że ona się raczej nie obraziła) w imieniu wszystkich forumowiczów. :) Żartuje oczywiście:) nie przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę jeden duży zgrzyt między racjami poszczególnych osób. Woda mineralna, owszem do baniaka się nie nadaje - ale nie każda butelkowana woda jest mineralna. Tyle ode mnie. ;)

 

Jakiekolwiek doniesienia o podmienianiu wody na sklepową dotyczą tylko i wyłącznie wody "źródlanej" niemineralizowanej. To że ludzie często każdą wodę butelkowaną nazywają "mineralną" to już inna historia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel tematu napisał, że użył wody mineralnej więc ja na to, że wiem z autopsji, iż się nie nadaje do akwarium. Mam kolegę, zapalonego akwarystę, któremu kiedyś opowiedziałam o swojej przygodzie z mineralką to mnie wyśmiał i powiedział, że absolutnie żadnej wody butelkowanej, bo nie wiadomo co w niej jest ;-) Moje ryby się wytruły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie pogadaliśmy... Mexico jeśli nadal będziesz miał problem z obecnym akwarium, proszę załóż nowy temat. Adwersarze w temacie mineralki też mogą się ustosunkować w odpowiednim dziale. Pozdrawiam miłośników "Biedronki: ;)

 

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi jutro podmianka wypada...A się poświęcę i w jednym akwarium wleje biedronkową wodę ;)

Ale ja jestem ciekawy rezultatów owej podmiany i to nie jednokrotnej a kilku. Jestem ciekawy jakie zmiany zajdą w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...