Skocz do zawartości

Zdychają na potęge!Pomocy!!!


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwa 50 l. Żyją sobie w nim gubiki, 5 kirysów i 2 glonojady. Wczoraj zaczął się kataklizm. Wszystkie gubiki zaczęły padać jak muchy. Po kilka dziennie wyciągam. To co zauważyłem to że ryby są mniej ruchliwe, bujają się na boki i drętwieje im ogonek. Podmieniłem 1/4 wody podwyższyłem temp do 28 stopni, ale nie wiem czy to wystarczy...Czy ktoś może pomóc?Kupiłem ostatnio 4 nowe gubiki. I te nowe zachowują się normalnie, ale z mojej hodowli zdychają po kilka na raz. Zauważyłem też u glonojada żółte kropeczki na ciele a drugi jakby drżał. Proszę o pomoc :cry::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie panikuj. Ile czasu już masz te akwarium?

Po drugie nie ma czegoś takiego jak 'g u b i k' - jest gupik.

Po trzecie w akwarium 50l niestety nie trzyma się żadnego gatunki 'glonojada' (ew. otoski).

To zachowanie może świadczyć o zatruciu chemią (np. płyn do mycia naczyń czy chlor).

Sprawdziłbym testy ph oraz zatrucie amoniakiem i azotynem.

Napowietrzaj dobrze wodę. Nie dawaj chemii (na choroby, nawozy).

Nie chcę być złą wróżką, ale może Ciebie czekać restart.

Może być ciężko :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam już sporo czasu. Z jakieś 3 tygodnie temu sprzątałem akwarium. Myłem całe, zmieniałem podłoże, kupiłem parę roślin. Wszystko było ok. Wpuściłem rybki i szafa gra. Tydzień temu kupiłem w jednym sklepie glonka i 4 kirysy a w drugim 4 gupiki. Po wpuszczeniu do akwarium wszystko grało. Jak wybierałem gupiki Pan w sklepie powiedział z których akwarium może sprzedać rybki bo w sąsiednich były chore ryby. W piątek dolałem trochę nawozu do roślin Tetra wg zaleceń producenta oczywiście. W niedziele zaczęły mi zdychać rybki. Wczoraj ok 20 mi zdechło. Wszystkie gupiki z mojej hodowli. Brak objawów wykazują tylko te kupione w sklepie ostatnio i one żyją. Czemu w takim akwarium nie trzyma się glonojada?I co masz na myśli mówiąc restart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowa?Ale nie dawno zakładałem akwarium od nowa...I jakoś zdezynfekować mam te akwarium?Bo czytałem w paru forach że jakieś tabletki nadmanganianu rozpuścić w wodzie razem z żwirem...I co z roślinami?Nie dawno je kupiłem i już zaczęły się przyjmować...Może ktoś powiedzieć jak krok po kroku zrobić taką operację?Gupików miałem dużo bo cały czas się rozmnażały. A teraz zostały mi 3 z starej hodowli i 4 które kupiłem tydzień temu. Czyli w sumie 7 :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pozytywne"? Nie wiem co masz na myśli w tym przypadku... jeśli parametry będą niekorzystne to musisz je poprawić podmianami wody, lepszą filtracją, dostosowaniem wielkości obsady itp. Jeśli będą dobre to trzeba będzie poszukać innej przyczyny padnięcia ryb. Kup testy, zrób i napisz co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy na amoniak wyszły ujemne. Wg testów warunki są idealne.Aczkolwiek zauważyłem że strasznie szybko pojawiają się glony w akwarium...Kolejny gupik dzisiaj zszedł...Co robić?Kupiłem wodę mineralną w baniakach 5 litrowych. Czy taką można od razu wlać do akwarium???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ok dwóch tygodniach po całkowitym restarcie akwarium pojawił się jakiś dziwny biały nalot na korzeniach kamieniach. W akwarium nie ma jeszcze ryb. Posłuchałem się Waszej rady i postanowiłem poczekać aż woda się ustoi. Co to za nalot może być?I czy to może być szkodliwe dla ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może daj też przy okazji fotkę akwarium, nie masz jakiś zamków i innych takich, które mogłyby wpływać szkodliwie na wodę? Niektóre mogą tak działać. Przydałby się ogólny opis przy okazji. Nie duszą się ryby? Być może też zatrucie żelazem, ale od czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całkowitym restarcie, czyli wymieniłeś 100% wody, później czekając chociażby 2 tygodnie ze wszystkim prócz ryb? Czy po prostu wlałeś kranówę i wpuściłeś od razu ryby? Jeśli tak to jak poprzednicy podejrzewam zatrucie amoniakiem, NO2 pewnie też nie jest właściwe jeśli tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...