Jump to content

Yap88

Użytkownik
 • Content count

  238
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Yap88

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 05/26/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Yap88

  Skojarzenia :>

  kometka- kosmos O_o
 2. Yap88

  Skojarzenia :>

  Zamknięte oczy- sen .
 3. Yap88

  Skojarzenia :>

  komputer 24h- zmęczone oczy :/ .
 4. Yap88

  Skojarzenia :>

  Praca na plaste- ocena celująca !
 5. Po pierwsze. Gratuluję doboru obsady. Niedługo tych "cudnych welon". które tak się ruszają zabraknie. I nie chodzi o litraż (choć w zasadzie o litraż też). Po prostu zagryzą je skalary. Poczekaj, niech Pterophyllum scalare dorosną jeszcze trochę, a z welon pozostaną strzępki. OK, co do karmienia- dużą szczyptę dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Bo ryby właśnie SĄ wiecznie głodne ...
 6. Yap88

  Jaki to sum

  Sum rekini, ale inna odmiana niż na drugim zdjęciu. Ewidentnie.
 7. Odłów skalara... A ciekawe gdzie ja go dam! Ikrę delikatnie umieściłam w kokosie, tam skalar jej nie dosięgnie . Temp jest 26*-27* stała. O rozmnażaniu kirysków czytałam, ale wyczytałam tylko o ich obrzędach płciowych i nie mogę nigdzie znaleźć nic o ikrze... Dziękuję wszystkim za porady i pozdrawiam! :aniol_diabel:
 8. Yap88

  poobgryzane rybki

  O obsadzie- zgoda. Skalary- nie sądzę. Wg mnie sprawcami są glonojady. Mniemam, że nazywasz tak zbrojniki, bo raz mówisz zbrojnik, a raz glonojad, zdecyduj się na coś . Po trzecie- napisz co to jest SUM bo nie rozumiem. Sum amerykański? Bo chyba nie nasz polski sum... :zamieszany:
 9. Wczoraj podmieniałam wodę w moim akwarium 100l. Czyszczę roślinki, a tu pod spodem jednego dużego liścia... ikra! Jak mniemam to jest ikra kirysków. Nie ruszałam jej, zresztą na akwarium lęgowe nie ma teraz warunków, w domu zimno jak na Mount Everest, a grzałki nie mam i nie wytrzepię forsy na nią... Zostawiłam ikierkę w akwa ogólnym. Pytanie- co teraz? Jaką temp. powinnam utrzymywać? Co zrobić, żeby rybki się wylęgły? Czy dodać jakieś preparaty? (Żeby nie zaszkodziły pewnemu wyrośniętemu skalarowi...) Czekam na szybką odp. Pozdrowienia!
 10. Yap88

  Akwarium 54l

  Dlaczego? Otóż dlatego: Za małe akwarium na bocje tygrysie, za małe na zbrojnika, na kiryski w sam raz, tylko że masz po prostu extra super przerybienie. Powinny zostać gupiki (dokup kilka) i danio (dokup kilka).
 11. Yap88

  [45l] Tanganika - Muszlowce

  Piękne akwarium i piękne rybki. Tylko pozazdrościć! :* Pozdrawiam!
 12. Mnie też się wydaje, że to okrzemki. Miałam z nimi problem pewnymi czasy. Do nowej obsady dodaj stadko otosków. Uporają się z tym w mig!
 13. Yap88

  Pokarmy mrożone

  Czerwony plankton, wodzień, rozwielitka. Unikaj komara, bo jest ciężkostrawny i ochotki, bo szkodzi kiryskom. Sprawdzone i dobre.
 14. Yap88

  Co to za gatunek

  Płaskobok tępogłowy. Na 100%. Dokup mu jeszcze inne rybki jego gatunku .
×