Skocz do zawartości

[200] Zieleniak Aktualizacja str.12, 30.10.2012


kamil554
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zobaczcie co ciekawego stało się z Pelią w moim akwarium :D :D :evil::evil:

Wcześniej miałem to samo z kulą taiwan moss'a i nic mnie to rozumu nie nauczyło... no to mam kolejną lekcję żeby nie dopuszczać do nadmiernego rozrostu mchów i wątrobowców.

Jednym słowem znowu mam śmietnik w zbiorniku...

 

Jakby ktoś był chętny, to ta pelia jest na sprzedaż, najlepiej w całości. Jestem ze Sławkowa.

 

tutaj filmik:

linijka przyłożona, bo nie chciało mi się już robić zdjęć ;)

 

http://youtu.be/49DehYArqMU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ehh widzę rośliny jak zwykle ci nie bombelkują,krewety i rybcie bez kolorów-tragedia!Może byś chociaż trochę ożywił to wnętrze kolorowym żwirkiem,czy sztucznymi roślinkami co?

A na serio to jest pięknie jak zawsze u ciebie ;) Pozdro :)

P.s Z kąd masz taką płaszczkę?Pierwszy raz taką widzę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh widzę rośliny jak zwykle ci nie bombelkują,krewety i rybcie bez kolorów-tragedia!Może byś chociaż trochę ożywił to wnętrze kolorowym żwirkiem,czy sztucznymi roślinkami co?

No nie dogodzisz takiemu... :) Zameczek już sobie zamówiłem- będzie to replika Belwederu w skali 1:100 :lol: żwirek był kolorowy, ale krewetki farbę zlizały i znowu jest czarny 8-)

 

P.s skąd masz taką płaszczkę?Pierwszy raz taką widzę :shock:

kiedyś była taka moda stosowania żwirku kociego jako podłoża dla roślin... zamówiłem na allegro i płaszczka była gratis :)

 

A na serio to jest pięknie

Dzięki. Twoje komentarze jak zawsze poprawiają humor :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexior, u mnie tylko heniek tak się trzyma. Rotala jest bidna tam gdzie światło nie dochodzi. Najgorzej jest po przycince bo sterczą gołe patyki i kupa białych korzeni wokół.

Ale kiedyś słyszałem opinię, że dostatek węgla rekompensuje braki światła. Może coś w tym jest, bo CO2 dmucha mi prosto na henia :)

 

Dulle, no bo moje ma już swój wiek :) Na zdjęciach wcześniej widać jak było łyso i dopiero gdzieś od miesiąca po dłuuugiej przerwie znowu rośliny ruszyły do góry.

Odrobina cierpliwości, a na pewno będzie gitarra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

Ano pozmieniało się u mnie w baniaku. Spalił mi się statecznik już dosyć dawno i odpadło mi 80W :) ale nie ma tego złego co by... ekhem, zostało mi 30W na 216litrów, co daje zawrotną wartość 0,14W/L.

Zakręciłem zatem CO2, przestałem dawać nawozy i zmieniać często wodę.

Można powiedzieć, że zrobił mi się bezobsługowy Lowtech :). Pozostawaiłem tylko niewymagające gatunki roślin, czyli Pelię ( i zwartkę) i zrobiło się Peliarium.

Teraz czekam aż zarośnie jeszcze lewą stronę :)

 

Oczywiście rozumiem, że kiedyś było kolorowo i czyściutko, ale teraz tak jak pisałem, zbiornik prowadzi się sam, a mnie już nic do tego. Nie wtrącam się ;)

 

ile kosztowało to akwa (oczywiście w przybliżeniu)ale bez szafki?Jest cudne

Ciężko mi powiedzieć ile, bo tak na prawdę wiele rzeczy było zrobione własnoręcznie z jakichś kosmicznych, nieakwarystycznych materiałów albo kupione okazyjnie (szkło za 90zł), żwirek, to bazalt z marketu, rurki z castoramy kupione na metry, filtr używany fluval, a pokrywa oczywiście robiona (krok-po-kroku-pokrywa-do-akwarium-profilowanego-z-paneli-pcv-t18759.html), więc wszystko do kupy z ośwoietleniem mogło kosztować około 300- 400zł, co wydaje mi się bardzo malutką ceną w porównaniu, gdy idzie się do sklepu i składa zestaw :)

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak pan stworzył taką jungle z mchu.Ile razy patrze na te zdjęcia to nadziwić się nie mogę.To akwa jest cudowne.Gratuluję.

PS.Mam pytanie czy,istniała by możliwość,aby pan zamieścił zdjęcie deszczowni(w zbliżeniu).Chyba nie jest oryginalna,a ja właśnie kombinuję ze swoją.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Na dżunglę jest prosty, ale czasochłonny niestety sposób. Trzeba czekać aż wszystko zarośnie w swoim tempie, niestety :)

 

Kule, można robić w taki sposób, że kawałeczek mchu (w moim przypadku obecnie wątrobowca, pelii) przymocowujesz na czymś w miarę okrągłym i chropowatym. Dobrze nadają się kamienie lawy. Najpierw, jak trochę podrośnie można przycinać nożyczkami, żeby się zagęścił, a potem tak jak już napisałem ja zostawiam go w spokoju i mech co raz bardzie zaczyna przybierać kształt kuli.

 

Płaskie powierzchnie robi się tak, że ciacha się nożyczkami, albo rozwala jakąś kulkę i "śmieci", które zostaną na podłożu przyczepiają się do żwirku, a po jakimś czasie tworzą już jeden, zwarty dywanik... no i rośnie :)

 

Z tego co do tej pory zauważyłem warunkiem żeby mech nie unosił się do góry jest mały prąd wody i powolny wzrost. Wiadomo, że każdy dąży do szybkiego przyrostu i maksymalnej fotosyntezy, ale do póki u mnie rośliny bąbelkowały, to każda większa kulka leciała do góry- ta po prawej stronie właśnie mi się oderwała. Widać na fotce :)

 

 

Co do deszczownicy, to faktycznie samoróbka :D Jutro postaram się zrobić te fotki w zbliżeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dkonrad23, dzięki. Miło mi, że się podoba :)

 

P.Agassiza. Pływa pumeks z lawy wulkanicznej, natomiast skała z lawy wulkanicznej nie pływa.

Wielkość piłki jak najbardziej wystarczy, u mnie są chyba nawet mniejsze te kamyczki, ale oczywiście nie musi to być konkretnie lawa. W łupek filitowy i krzenie mengrowca mech tak samo chętnie się wżera...wystarczy znaleźć o odpowiednim kształcie :P

 

A mech, to zależy o które zdjęcie pytasz, ta największa kula to był tajwan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...